Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

System Shock Remake - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
System Shock Remake - poradnik do gry

System Shock Remake - poradnik do gry

Cytadela 2072 System Shock Remake poradnik, solucja to pełny opis przejścia i najlepsze porady na start oraz do walki, eksploracji, ekwipunku, Security i kamer. Opisujemy wszystkie trofea i wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca 2023

Niniejszy poradnik do gry System Shock Remake to kompleksowy przewodnik po wszystkich poziomach kosmicznej stacji Cytadela, na której sterowana przez Was postać musi unikać agresywnej sztucznej inteligencji SHODAN i kontrolowanych przez nią maszyn. W poradniku skupiliśmy się na omówieniu najczęstszych problemów oraz zaprezentowaniu rozwiązań najtrudniejszych zagadek. Dowiecie się też m.in. o tym jak pozyskać najlepsze wyposażenie, jak odblokować oba zakończenia System Shock Remake i jak zdobyć 100% dostępnych osiągnięć.

W eksploracji świata gry może Wam dodatkowo pomóc nasza interaktywna mapa wszystkich pięter Cytadeli, którą znajdziecie w serwisie gamepressure.com.

System Shock Remake: Zawartość poradnika

Nasz poradnik otwierają porady na start, które podpowiadają jak prawidłowo prowadzić rozgrywkę, jak radzić sobie z unikalnymi mechanikami gry i jak rzadziej ginąć. Na innych stronach z rozdziału o podstawach są m.in. zestawienie wszystkich broni, porady o przenoszeniu się do cyberprzestrzeni, opisy mini-gier z rozwiązywania zagadek skrzynek przyłączeniowych czy lista ustawień poziomu trudności.

Dużą część poradnika zajmuje rozdział FAQ z odpowiedziami na częste pytania. Wyjaśnia on m.in. jak zapisywać postępy, jak odnawiać paski zdrowia oraz energii, jak permanentnie powiększać inwentarz, jak chronić się przed promieniowaniem, na co wydawać kredyty, jak zabezpieczać się przed śmiercią, jak ograniczać respawn wrogów czy jak obniżać wskaźnik bezpieczeństwa poziomu.

W System Shock Remake na odkrycie czeka wiele sekretów i znajdziek. Opisaliśmy je z podziałem na kategorie i są to karty dostępu, kody do drzwi, moduły, ulepszenia broni oraz unikalne czaszki Skully. W rozdziale o zagadkach znajdziecie rozwiązania najtrudniejszych łamigłówek napotykanych w grze. Są to m.in. zagadka szachowa z gaju Delta, wyłączenie lasera górniczego, wystrzelenie gaju Beta czy uruchomienie procedury autodestrukcji. Solucja do tych zagadek może być pomocna, bo gra nie posiada wbudowanego dziennika z celami misji.

Poradnik uzupełnia przede wszystkim rozdział na temat odblokowania dobrego i złego zakończenia. Znajdziecie ponadto poradnik trofeowy, informacje o sterowaniu i wymaganiach sprzętowych, stronę o długości System Shock Remake czy informacje o dostępności multiplayera.

System Shock Remake: Szybkie porady na start

 1. Nie zapominajcie o częstym zapisywaniu stanu gry. W System Shock Remake bardzo łatwo można zginąć lub popełnić błąd polegający np. na zgubieniu przedmiotu questowego.
 2. Rozsądnie zarządzajcie inwentarzem. Ma on ograniczoną pojemność i nawet po rozbudowie nadal jest stosunkowo mały. Pozbywajcie się niepotrzebnych rzeczy lub przerabiajcie na złom żeby odzyskać z nich kredyty.
 3. Posiadajcie zawsze zapas medykamentów. W grze zdrowie bohatera nie może samoczynnie odnawiać się, a on sam może bardzo szybko stracić dużo punktów zdrowia. Nowe lekarstwa możecie kupować lub odnajdywać.
 4. Polegajcie na komorach regeneracyjnych i stacjach zasilania. Pozwalają one odpowiednio odnawiać zdrowie i energię. W obu przypadkach są to darmowe operacje.
 5. Starannie badajcie wszystkie lokacje. W grze łatwo jest przegapić istotne znaleziska, np. karty dostępu, unikalne bronie czy przedmioty do wykorzystania w fabule.
 6. Niszczcie pułapki z dużej odległości. Bardzo niebezpieczne potrafią być np. jeżdżące małe roboty, które eksplodują po zbliżeniu się do bohatera i zadają ogromne obrażenia.

Więcej wskazówek i podpowiedzi znajdziecie na stronie: Porady na start.

System Shock Remake: Podstawy

 1. Lista wszystkich broni - Na stronie zamieściliśmy zestawienie wszystkich broni i materiałów wybuchowych, które możecie odnaleźć w grze. Podpowiadamy też gdzie po raz pierwszy można znaleźć każdy typ broni.
 2. Cyberprzestrzeń - Ta strona opisuje terminale cyberprzestrzeni, które pozwalają przenosić się do wewnętrznej sieci Cytadeli po to żeby np. znosić różne blokady.
 3. Zagadki - skrzynki przyłączeniowe - W poradniku opisaliśmy 2 główne rodzaje zagadek - mini-gry z utworzenia połączenia oraz ustanowienia prawidłowego napięcia. Pozwalają one m.in. na otwieranie nowych przejść na mapie.
 4. Poziomy trudności - Na stronie opisaliśmy wszystkie ustawienia poziomu trudności powiązane z walką, przejściem gry, cyberprzestrzenią i zaliczaniem zagadek. Dowiecie się też czy można później zmieniać poziom wyzwania.
 5. Podstawy walki - Przygotowaliśmy różnorakie porady na temat staczania walk z cyborgami, maszynami i organicznymi przeciwnikami.

System Shock Remake: FAQ

 1. Jak regenerować zdrowie? - W poradniku opisaliśmy wszystkie techniki odnawiania części lub całości paska zdrowia żeby powrócić do pełni sił.
 2. Jak odzyskiwać energię? - Ta strona opisuje jak częściowo lub w pełni odnawiać niebieski pasek po to żeby korzystać z energii.
 3. Jak powiększyć inwentarz? - W grze szybko pojawia się problem z pełnym inwentarzem i w poradniku opisujemy jak go ograniczać.
 4. Jak unikać promieniowania? - Śmiertelnie niebezpieczne promieniowanie oraz inne skażenia to poważne utrudnienia w grze. Wyjaśniamy jak chronić się przed promieniowaniem i jak pozbywać się choroby popromiennej.
 5. Jak obniżać bezpieczeństwo poziomu? - Każde piętro Cytadeli posiada swój oddzielny wskaźnik bezpieczeństwa poziomu i podpowiadamy jak zbijać go do 0%.
 6. Czy jest szybka podróż? - W trakcie gry możecie zapragnąć powrócić na poprzednie pokłady i wyjaśniamy czy są fast travel lub inne techniki usprawniające przemieszczanie się po stacji.
 7. Jak zdobywać kredyty? - W grze możecie gromadzić i wydawać kredyty. Podpowiadamy jak łatwo wzbogacać się oraz na co najlepiej przeznaczać posiadane monety.
 8. Jakie są konsekwencje śmierci? - W System Shock Remake jest szansa na odrodzenie się po śmierci i podpowiadamy jak ją umożliwiać. Opisujemy też skutki klasycznego ekranu game over.
 9. Jak niszczyć wieżyczki? - Wieżyczki Skoczek mogą być poważnym utrudnieniem od początku gry. Zamieściliśmy porady jak sabotować, omijać lub niszczyć wrogie wieżyczki.
 10. Jak zapisywać grę? - W System Shock Remake możecie polegać na własnoręcznie stworzonych lub automatycznych sejwach. Opisaliśmy wszystkie ich rodzaje.
 11. Jak schować broń? - W trakcie gry możecie napotkać problem z brakiem możliwości schowania broni będącej na widoku. Opisujemy jego proste rozwiązanie.
 12. Jak otworzyć Medical Armory? - Wyjaśniamy jak otworzyć 2 zbrojownie na Poziomie medycznym, w tym tę, która wymaga podania kodu do otwarcia drzwi.
 13. Co to są ID Tags? - Dowiecie się czym są nieśmiertelniki odnajdywane przy zwłokach pracowników Cytadeli i czy mają praktyczne zastosowania.
 14. Jakie zastosowanie ma złom? - Odpowiadamy na pytanie czy warto zachowywać złom odnajdywany lub pozyskiwany w grze.
 15. Czy działa kod 0451? - Możecie dowiedzieć się czy można otworzyć pierwsze drzwi kodem 0451 i kiedy ewentualnie może to mieć miejsce.
 16. Jaki jest kod do Robot Maintenance? - Dowiecie się gdzie jest losowy kod do pomieszczenia z Laboratoriów badawczych oraz co kryje się za drzwiami.
 17. Czy wrogowie się respawnują? - Nasz poradnik wyjaśnia czy na mapie mogą pojawić się nowi przeciwnicy na miejsce pokonanych i czy można ograniczać ten proces.
 18. Jak identyfikować wrogów? - Opisaliśmy działanie modułu pozwalającego na skanowanie przeciwników żeby np. poznać ich stan zdrowia czy sabotować ich systemy.
 19. Czy gra ma limit czasowy? - Znajdziecie informacje czy System Shock trzeba ukończyć w określonym czasie, by uniknąć zawalenia całej kampanii.

System Shock Remake: Sekrety i znajdźki

 1. Karty dostępu - Zamieściliśmy listę wszystkich kart dostępu, które są wymagane do otwierania zamkiętych drzwi i do zbadania wszystkich pokładów Cytadeli w 100 procentach.
 2. Moduły - Modułami są wszczepy, które mogą ułatwiać Waszej postaci m.in. eksplorację, walki czy odnajdywanie sekretów. Przygotowaliśmy listę wszystkich modułów i ich lepszych wersji (V2, V3).
 3. Modyfikacje broni - W trakcie gry możecie pozyskiwać ulepszenia broni, dzięki którym poprawicie np. siłę rażenia czy pojemnośc magazynka. Stworzyliśmy listę stacji zestawów modyfikacji, w których możecie kupować ulepszenia.
 4. Lista kodów - Odnajdywanie i sprawdzanie dzienników audio oraz pendrive'ów może prowadzić do odkrywania 3-cyfrowych kodów do drzwi. W poradniku opisujemy jak pozyskać wszystkie kombinacje do drzwi nadające się do wpisania na klawiaturach.
 5. Czaszki Skully - Dowiecie się gdzie ukryto wszystkich 10 czaszek. Skully to odmiana sekretów, które można też traktować jak easter eggi.

System Shock Remake: Zagadki

 1. Izotop X-22 - Na stronie wyjaśniamy gdzie znaleźć Izotop X-22 w Laboratoriach badawczych oraz gdzie umieścić izotop na pokładzie Reaktor. Pozwoli to aktywować tarczę chroniącą przed promieniowaniem.
 2. Wyłączenie lasera górniczego - To skomplikowana zagadka z sabotowania lasera stacji w Laboratoriach badawczych. Podpowiadamy jak pozyskać kod nadpisania bezpieczeństwa i gdzie użyć go w Reaktorze.
 3. Zagadka szachowa - Opisaliśmy założenia opcjonalnej zagadki z wygrania gry w szachy w Gaju Delta. Ma ona losowy charakter i trzeba poprawnie zrozumieć jej wymagania.
 4. Wystrzelenie gaju Beta - To bardzo złożona zagadka z Poziomu kierownictwa, której ostatecznym celem jest doprowadzenie do odłączenia skażonego gaju Beta od głównej części Cytadeli.
 5. Naprawa przekaźnika 428 - Wyjaśniamy kiedy pojawia się zadanie dotyczące napraw, gdzie jest przekaźnik na Poziomie technicznym oraz jakie kroki są wymagane do wykonania naprawy.
 6. Zniszczenie 4 anten - Z opisu dowiecie się jak doprowadzić do odblokowania pomieszczeń z antenami oraz sabotowania 4 anten w Inżynierii systemów.
 7. Procedura autodestrukcji reaktora - Opisaliśmy rozbudowaną zagadkę ze skompletowania kodu autodestrukcji, dotarcia do reaktora i aktywowania procedury autodestrukcji stacji Cytadela.
 8. Użycie kapsuły ratunkowej - Na stronie wyjaśniliśmy gdzie są kapsuły ratunkowe na Pokładzie startowym, jak je odblokować i jaki jest kod do kapsuł.

System Shock Remake: Zakończenia

 1. Dobre zakończenie - Na stronie opisujemy główne zakończenie dotyczące pomyślnego dotarcia do finału przygody i powstrzymania SHODAN.
 2. Złe zakończenie - W poradniku opisaliśmy jak odblokować ukryte złe zakończenie, które pozwoli SHODAN na realizację planów i doprowadzi do tragicznego finału przygód bohatera.

System Shock Remake: Wymagania sprzętowe PC

Poniżej znajdują się minimalne wymagania System Shock Remake:

 1. Procesor: Intel Core i5-2400 / AMD FX-8320 (lub lepszy)
 2. Pamięć RAM: 4 GB
 3. Karta graficzna: NVIDIA GTX 670 / AMD Radeon HD 7870 (lub lepsza)
 4. System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10 (64 bit)
 5. Miejsce na dysku: 2 GB

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na osobnej stronie naszego poradnika: Wymagania sprzętowe.

System Shock Remake: Długość gry

Typowe przejście gry System Shock Remake po raz pierwszy powinno Wam zająć około 15-20 godzin. Wynik ten może znacząco poprawić się jeśli zapragniecie bardzo dokładne eksplorować mapy, by znaleźć 100% ich lootu i sekretów.

Więcej informacji ile czasu zajmuje przejście gry jest na stronie: Długość gry.

System Shock Remake: Spolszczenie, polska wersja językowa

W System Shock Remake dostępna jest kinowa polska wersja językowa, w której przetłumaczono dialogi, tekst oraz interfejs użytkownika. Dialogi i nagrania są dostępne w języku angielskim.

Więcej informacji o dostępnych językach znajdziecie na osobnej stronie: Polska wersja językowa.

System Shock Remake: Data premiery

Gra System Shock Remake ukazała się w wersji na PC 30 maja 2023 roku.

Konsolowe wydania przewidziane są na późniejszy termin. Opisaliśmy to dokładniej na stronie: Wersja konsolowa (PS4, PS5 i Xbox).

Autorzy Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Radosław "Wacha" Wasik, Adam Celarek


Informacje o System Shock Remake - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 30 września 2021

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.