Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Gears Tactics - poradnik do gry

Gears Tactics - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Gears Tactics: Brumak, boss - jak walczyć, jak pokonać? Gears Tactics poradnik, solucja

W tym rozdziale poradnika do Gears Tactics dowiesz się wszystkiego na temat walki z ostatecznym wrogiem pierwszego etapu gry. Brumak to pierwszy boss z którym przyjdzie ci się zmierzyć. Potyczka z tym wrogiem, będzie miała miejsce na koniec ostatniej misji pierwszego aktu.

Brumak to potężny przeciwnik, z którym walka nie będzie ani krótka ani łatwa. Jest niezwykle wytrzymały i będzie musiał elastycznie dowodzić drużyną w walce z nimi. Możesz go zniszczyć tylko poprzez atakowanie zbiornika na jego plecach. Punkt życia tego przeciwnika dzielą się na 3 oddzielne paski. Musisz doprowadzić każdy do końca - nadmiarowe obrażenia nie przechodzą na kolejny pasek. Brumak jest dość mobilny i w każdej turze korzysta ze wszystkich swoich możliwości, jeśli ma jakiś cel w zasięgu.

Brumak będzie walczył z twoją drużyną na kilka sposób:

  1. Atak wręcz - gry Brumak podjedzie na bliską odległość, uderzy swoim szponem w najbliższych wrogów. Ten atak ignoruje osłony i ma duży zasięg. Twoi żołnierze nadal mają szansę na uniknięcie obrażeń, ale z niewielką szansą. Najlepiej jest trzymać się na dystans, wtedy Brumak nie wykorzysta tej umiejętności.
  2. Działka - ten boss ma zamontowane dwa działka, po jednym na każdym ramieniu. Dopóki są aktywne, Brumak będzie atakował najbliższy cel za każdym razem. Jest to atak obszarowy i zadanej obrażenia kilku jednostkom na sporym obszarze. Dodatkowo, działka mogą strzelać osobno, więc musisz się liczyć z podwójnym atakiem na najbliższą jednostkę. Każde działko można zniszczyć za pomocą zwykłych ataków. Jest to najlepsze posunięcie podczas tej potyczki, ponieważ to jedyny sposób na osłabienie tego bossa.
  3. Rakiety - na koniec każdej tury, Brumak oddaje rakietową salwę. Pociski zachowują się niczym artyleria i spadają dopiero na początku następnej tury wroga. Na mapie misji zobaczysz gdzie dokładnie spadają pociski. Im dłużej walczysz z Brumakiem, tym więcej rakiet będzie wystrzeliwał (max. Do 5 rakiet na turę). Ten atak jest łatwy do ominięcia, ale często będziesz musiał uniknąć zakończenia tury zbyt blisko samego Brumaka oraz unikać pozostałych jednostek wroga.
  4. Posiłki - Brumak wzywa dodatkowe oddziały, które przybędą na pole bitwy za pomocą transportowców oraz tuneli awaryjnych tzw. "E-holes". Często zwykli wrogowie będą sprawiać więcej problemów niż sam boss.
Staraj się trzymać Brumaka w centrum mapy (1), a swoich żołnierzy po przeciwnych stronach (2) - Gears Tactics: Brumak, boss - jak walczyć, jak pokonać? - Gears Tactics - poradnik do gry

Staraj się trzymać Brumaka w centrum mapy (1), a swoich żołnierzy po przeciwnych stronach (2). Nie rozstawiaj swoich ludzi a wąskich końcach mapy (czerwone symbole "X"). Twoi żołnierze będą mieli trudności w trzymaniu dystansu.

Potyczkę z bossem rozpoczniesz z podzielonym oddziałem po obu stronach. Każdy atak na zbiornik odwróci Brumaka w stronę atakującego. W idealnej sytuacji, Brumak jest ciągle w środku mapy (1). Do ostrzały zbiornika będziesz musiał mieć rozstawionych żołnierzy po różnych stronach Brumaka, aby na przemian atakować go od tyłu (2). W każdej turze może wyprowadzić nawet 3 ataki bezpośrednie. Jego podział tury jest niestandardowy - zawsze będzie wykonywał ruch i skorzysta z ataku wręcz, ataku za pomocą działek i rakiet, jeśli ma taką możliwość.

Na mapie często pojawią się posiłki wroga - Gears Tactics: Brumak, boss - jak walczyć, jak pokonać? - Gears Tactics - poradnik do gry

Na mapie często pojawią się posiłki wroga. Jeśli pojawią się jakieś dziury (3), zabezpiecz takie miejsce i jak najszybciej użyj ładunków wybuchowych do zamknięcia dziury. Staraj się odciągnąć Brumaka od narożników mapy (4).

Staraj się trzymać swoich ludzi na otwartej przestrzeni (3). Nie daj się zapędzić w narożniku, które są bliżej mostu. Brumak szybko dopadnie twoich ludzi i zaatakuje ich swoimi łapami (4). W takich miejscach będziesz miał trudność z odpowiedni pozycjonowaniem swoich ludzi. Nie doprowadź do sytuacji, gdzie po jednej stronie będziesz miał 3-4 żołnierzy, a po drugiej stronie Brumaka jednego lub żadnego. Stracisz kilka tur na ponowne rozstawienie żołnierzy, tak aby mieć możliwość ataku wroga od tylu.

Podczas walki zacznij od niszczenia działek, zamontowanych na ranieniach Brumaka. W ten sposób pozbawisz go możliwości korzystania z tej broni. Działka są aktywne nawet z 1 punktem życia. - Gears Tactics: Brumak, boss - jak walczyć, jak pokonać? - Gears Tactics - poradnik do gry
Podczas walki zacznij od niszczenia działek, zamontowanych na ranieniach Brumaka. W ten sposób pozbawisz go możliwości korzystania z tej broni. Działka są aktywne nawet z 1 punktem życia.

Na początku potyczki najlepiej jest pozbawić go działek (5). W ten sposób będzie stwarzał mniejsze zagrożenie. Działka potrafią siać duży zamęt i mogą zranić kilku twoich żołnierzy, jeśli są w jednym miejscu. Unieszkodliwienie tej broni pozbawi Brumaka dwóch ataków dystansowych, co znacznie ułatwi tobie życie.

Na koniec każdej tury, Brumak będzie wykonywał atak artyleryjski za pomocą wyrzutnie rakiet. W swojej turze masz czas na ucieczkę przed tym ostrzałem i uniknięcie obrażeń. Najlepiej jest podzielić drużynę na 2-3 mniejsze grupki. Jeśli rozstawisz swoich żołnierzy po obu stronach bossa albo w kształcie trójkąta (boss pośrodku), to łatwiej będziesz mógł atakować zbiornik oraz uciekać przed rakietami. Dodatkowo, szybciej wyeliminujesz posiłki, które będą pojawiać się co 1-2 tury, bo twoi ludzie obstawią każdą część mapy i nie stracą punktów akcji na ruch.

Najwięcej obrażeń zadają ataki z dużą szansą na obrażenia krytyczne. Warto oszczędzać specjalne zdolności i używać je przeciwko Brumakowi. - Gears Tactics: Brumak, boss - jak walczyć, jak pokonać? - Gears Tactics - poradnik do gry
Najwięcej obrażeń zadają ataki z dużą szansą na obrażenia krytyczne. Warto "oszczędzać" specjalne zdolności i używać je przeciwko Brumakowi.

Gdy atakujesz zbiornik, warto tylko wtedy wykorzystać umiejętności, które zadają dodatkowe obrażenia lub ataki (6) np. podwójny strzał. Ze zwykłymi wrogami niech walczą postacie, które nie zadają zbyt wielu obrażeń np. Support, Vanguard lub Scout (musi podjeść blisko, aby zaatakować). Do ataku na bossa, najlepiej jest wykorzystać klasy Heavy i Sniper. Mają duży zasięg broni oraz bonusy do obrażeń zwykłych i krytycznych. W idealnej sytuacji, po obu stronach Brumaka będziesz miał żołnierzy z taką samą ilością punktów akcji. W ten sposób maksymalnie wykorzystasz swoją drużynę i z łatwością pokonasz bossa.