Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Gears Tactics - poradnik do gry

Gears Tactics - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Gears Tactics: Rozwój postaci Gears Tactics poradnik, solucja

W tym rozdziale dowiesz się więcej na temat rozwoju postaci w Gears Tactics. Znajdziesz tutaj kilka porad na temat podstaw rozwoju, umiejętności i statystyk twoich postaci.

Dobrze wyszkolony żołnierz to często podstawa sukcesu. W grze każdy rekrut i bohater zyskują poziomy oraz punkty umiejętności. W ten sposób będziesz mógł rozwijać unikalne zdolności twoich żołnierzy. Warto zapoznać się z drzewkiem umiejętności każdej klasy i zdecydować na jedną z 4 gałęzi, następnie konsekwentnie ją rozwijać. Po jej osiągnięciu, skup się na kolejnej. W ten sposób, twoi żołnierze staną się mistrzami w danej kategorii. Czasem warto wybrać 1-2 umiejętności spoza ustalonej ścieżki, ale każda ze zdolności na końcu gałęzi oferuje najlepsze bonusy.

Punkty życia nie rosną z poziomem! Jedyny sposób na zwiększenie zdrowia żołnierzy to nowe przedmioty oraz zbroja, buty czy hełm. Nowe dodatki lub modyfikacje mogą zwiększyć tą statystkę. Również pozostałe współczynniki, czyli celność, szansa na obrażenia krytyczne itp. mogą zostać zwiększone tylko za pomocą ekwipunku. Zdolności to odrębna część postaci, która zazwyczaj nie ma wpływu na zmianę statystyk na stałe.

Tworzenie synergii pomiędzy twoimi żołnierzami oraz specjalizacja żołnierzy jest bardzo ważna. Do każdej potyczki możesz wystawić do 4 żołnierzy, dlatego nie ma sensu wystawić więcej niż dwie takie same klasy. W niektórych misjach może się to okazać fatalnym wyborem. Każda klasa przydaje się w innych sytuacjach. Gra kładzie duży nacisk na wszechstronność i elastyczność w zarządzaniu swoim oddziałem. Zawsze przyda się postać w twoje drużynie, która może:

  1. zadać obrażenia obszarowe,
  2. zadać duże obrażenia pojedynczemu wrogowi,
  3. zaatakować wiele celów w jednej turze,
  4. zadać wysokie szanse na obrażenia krytyczne przy każdym ataku,
  5. wzmocnić sojuszników np. leczeniem, dodatkowym pozytywnym stanem itp.,
  6. zwiększyć ilość punktów akcji.

Posiadanie w mniejszym lub większym stopniu przynajmniej każdej z powyższych cech i zdolności, pomoże ci wygrać większość potyczek.

Najlepiej jest łączyć umiejętności swoich żołnierzy poprzez odpowiedni dóbr klas i konkretnych zdolności. Na przykład Vanguard kładzie duży nacisk na korzystanie ze swojego bagnetu, oraz tryby berserka. Może regenerować swoje punkty życia, dlatego można go wystawić w trudniejszych sytuacjach niż pozostałych członków drużyny. Z drugiej strony Heavy lub Support będzie mógł osłaniać jego pozycję za pomocą tryby strażniczego. Vanguard będzie atakował wysunięte jednostki wroga, a pozostali będą go chronić przed śmiercią.

Warto zapoznać się z przydatnymi umiejętnością twoich żołnierzy w części poradnika na temat klas żołnierzy.