Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Gears Tactics - poradnik do gry

Gears Tactics - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Gears Tactics: Drone - jak walczyć, jak pokonać? Porady Gears Tactics poradnik, solucja

W tym rozdziale poradnika do Gears Tactics dowiesz się wszystkiego na temat podstawowego wroga - Drone.

Jest to pierwszy przeciwnik, którego napotkasz w grze i będzie z tobą walczył przez całą kampanię. Posiada tyle samo punktów życia co twoi żołnierze i korzysta z podobnej taktyki ruchu i ostrzału. Opiera swój atak na broni dystansowej. Będzie często korzystał z osłony i zawsze będzie starał się ukryć za jakąś przeszkodą lub ścianą. Jeśli nie ma takiej możliwości, przełączy się na tryb "Overwatch". Zazwyczaj zabezpieczy bezpośrednią pozycję twoich żołnierzy lub ustawi się w twoim kierunku. Często będzie robił to w grupach i np. 2 Drone obstawi pozycję twojego żołnierza, który bez wsparcia pozostałych członków drużyny otrzyma sporo obrażeń. Nie decyduj się na tak żołnierzem, który jest w obrębie trybu strażniczego. To "darmowe" obrażenia dla twoich postaci, których lepiej uniknąć.

Najlepszą obroną jest atak, dlatego warto szybko eliminować wrogów. Jeśli Drone ukryje się za osłoną, wystarczy go oflankować. Większość twoich żołnierzy może pozbyć się Drone'a za pomocą 1-2 ataków główną bronią. Często uda ci się obalić Drone na kolana, dzięki czemu wykonasz egzekucję. Warto dokonać egzekucji, ponieważ otrzymasz dodatkowe punkty akcji, a wróg nie będzie miał możliwości uleczenia osłabionego wroga.

W sytuacji, gdy wróg zaczyna nacierać, albo nie masz odpowiedniej ilości punktów akcji do wykończenia grupy wroga - po prostu rozstaw swoich ludzi w trybie "Overwatch". Podczas natarcia znacząco osłabisz nieprzyjaciół i masz szansę na przerwanie ruchu. Przeciwnik w otwartej przestrzeni jest łatwym celem dla twoich żołnierzy.