Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Gears Tactics - poradnik do gry

Gears Tactics - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Gears Tactics: Żołnierze - specjalizacja, wszystkie klasy Gears Tactics poradnik, solucja

W tym rozdziale dowiesz się więcej na temat podziału na klasy żołnierzy, którymi będziesz dowodził w Gears Tactics. Nie tylko taktyka, broń i pancerz decydują o wygranej - bardzo ważne są odpowiednie umiejętności oraz zgranie różnych klas twoich postaci.

W grze jest dostępnych 5 klas żołnierzy. Każda skupia się na innej dziedzinie walki oraz posiada odmienne uzbrojenie. Na przykład Klasa Scout posiada potężną broń do walki na bliskie odległości. Zadaje duże obrażenia oraz ma szanse na zadanie obrażeń krytycznych, ale jest niecelna na duży dystans. Z kolei klasa Sniper posiada broń od dużym zasięgu, ale słabo radzi sobie na bliską odległość.

Więcej na temat każdej klasy dowiesz się w poniższych rozdziałach:

  1. Vanguard
  2. Scout
  3. Heavy
  4. Support
  5. Sniper

Specjalizacja żołnierzy

Wyszkolenie postaci w odpowiednim kierunku często zdecyduje o powodzeniu nadchodzących misji. Rozgrywka stanie się łatwiejsza, jeśli w przemyślany sposób będziesz dodawał kolejne umiejętności dla twoich postaci. Warto stworzyć kilku najlepszych żołnierzy z myślą o misjach fabularnych, którzy będą uzupełnieniem twoich bohaterów. W misjach pobocznych będziesz musiał polegać na rekrutach, dlatego warto szkolić wszystkich dostępnych żołnierzy. Inaczej, może zdążyć się sytuacja, gdzie będziesz miał tylko zółtodziobów i wykonanie misji będzie bardzo trudne.

Dobrym rozwiązaniem jest specjalizacja żołnierzy. Każda z klas ma aż 4 ścieżki rozwoju. Możesz próbować zdobyć umiejętności z każdej gałęzi, ale najlepiej jest skupić się na początku na zdobycie tylko jednej i wybranie 1-2 umiejętności z poza ustalonego kierunku, aby wzmocnić twoją postać.

  1. Zadawanie obrażeń obszarowych. Każdy żołnierz może zostać wyposażony w granat, który już sam w sobie jest potężną bronią. Potrafi wysadzić tunele wroga oraz wyeliminować wrogów za przeszkodą. Dodatkowo, klasa Heavy może opanować zdolność "Explosive Shot", dzięki której zwykłe ataki mają szanse na spowodowanie wybuchu. Scout może zostawić miny, które będą świetnym rozwiązaniem przeciwko wrogom walczącym wręcz.
  2. Kilka ataków/zadawanie dużych obrażenia. Tutaj jest o wiele większa swoboda, ponieważ prawie każda klasa ma przynajmniej jedna umiejętność zwiększającą obrażenia lub szanse na zadanie krytycznego ataku. Heavy może strzelać do wroga aż skończy mu się amunicja lub przeciwnik zginie, Scout ma umiejętność podwójnego strzału, a Sniper może otrzymać dodatkowe punkty akcji za eliminację wroga lub zadnie ciosu krytycznego.
  3. Wzmacnianie członków drużyny. Oczywistym wyborem w tej specjalizacji jest Support. Każda gałąź jego umiejętności posiada zdolności wspierające. Najprościej jest rozwijać "Empower" ponieważ dodaje punkty akcji sojusznikom. Vanguard potrafi automatycznie pomóc powalonym sojusznikom, co może być bardzo pomocne w ciężkich starciach.
  4. Medyk - zdolności leczące innych postaci posiada praktycznie tylko klasa Support. Możesz zwiększyć możliwości leczące na za pomocą dwóch gałęzi rozwoju. Każda z nich kładzie nacisk na inne aspekty leczenia. Granaty leczące są przydatne, ale najczęściej lepiej wybrać atak niż wykorzystanie cennych punktów akcji na leczenie. Przeciwnicy zazwyczaj i tak zadają więcej obrażeń niż większość przedmiotów leczących.

Pamiętaj, że część umiejętności ma swoje poziomy Po ulepszeniu danej umiejętności, staje się ona "silniejsza". Ma mniejszy tzw. "cooldwon" (czas pomiędzy użyciem umiejętności), ma zwieszone statystki lub mniejsze kary w użyciu. Czasem zyskuje zupełnie nowe statystyki i możliwości. Warto opanować kilka zdolności na pierwszym poziomie, a następnie skupić się na tych najlepszych i najczęściej używanych.