Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Gears Tactics - poradnik do gry

Gears Tactics - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Gears Tactics: Porady na start Gears Tactics poradnik, solucja

W tym rozdziale do gry Gears Tactics zapoznasz się z garścią porad, które przydadzą się podczas pierwszych godzin rozgrywki dla każdego gracza. Zwłaszcza poczatkujący dowódca powinien zapoznać się ze wskazówkami poniżej. Dla weteranów gatunku, będzie to krótkie przypomnienie, co należy robić, a czego unikać.

 1. Nigdy nie posyłają samotnego żołnierza do przodu i nie kończ tury w otwartej przestrzeni! Osamotniona postać bez osłony jest łatwym celem i jest narażona na większe obrażenia. Co za tym idzie...
 2. Zawsze kryj się za osłoną! Idealna pozycja ma osłonę z przynajmniej dwóch stron oraz wrogów tylko z jednej strony. W ten sposób minimalizujesz ryzyko oskrzydlenia i ograniczasz możliwości wroga.
 3. Osłony dzielą się na dwa typy: częściowa oraz pełna. Ta pierwsza nie zapewnia dużej ochrony, ale nie blokuje pola widzenia. Z kolei pełna osłona zapewnia większy bonus defensywny, ale ogranicza zasięgu ostrzału oraz kąt widzenia.
 4. Otoczenie jest niezniszczalne! Praktycznie wszystkie przeszkody, ściany, pojazdy i inne obiekty w świecie gry są nie do zniszczenia. Ma to swoje plus i minusy, ponieważ wróg nie może pozbawić cię osłony, ale z twoi żołnierze również mają z tym problem.
 5. Postacie, które korzystają z osłony otrzymują mniejsze obrażenia lub minimalne obrażenia. Takie bonusy mogą się uaktywnić nawet w sytuacji, gdy jednostka była zaatakowana z innej strony.
 6. Na koniec każdej potyczki po oczyszczeniu pole bitwy, twoje jednostki za darmo przeładują wszystkie dostępne bronie. Dlatego warto skupić się na eliminacji przeciwnika i nie wydawać punktów akcji na przeładowanie broni.
 7. Korzystaj z pistoletów, aby dobić rannego wroga. Zaletą tej broni jest lepsza celność, choć zadaje małe obrażenia. Broń główna służy do ataku oraz zabezpieczenia obszaru przy pomocy umiejętności "Overwatch".
 8. Funkcja "Overwatch" pozwala na obserwację wyznaczonego obszaru i ataku wroga podczas jego tury. W ten sposób możesz zmusić przeciwnika do ruchu, ponieważ większość akcji (nawet atak) uaktywni ten tryb. Za pomocą tej akcji możesz zabezpieczyć wejście lub punkt natarcia wroga, w łatwy sposób odeprzeć atak jednostek walczących wręcz lub szybko rozprawić się z posiłkami przeciwnika.
 9. Zwróć uwagę jak rzucasz granaty! Nawet małe przesunięcie miejsca rzutu, może pozostawić wrogów przy życiu. Przeciwnik nawet z 1 punktem życia nadal jest zagrożeniem - ma tyle samo punktów akcji i nie jest w żaden sposób osłabiony. Podczas rzutu, upewnij się czy każdy wróg ma nad sobą ikonę czaski. Tylko wtedy na pewno zginie.
 10. Wrogie jednostki mogą anulować tryb "Overwatch" za pomocą zdolności twoich jednostek jak np. "Disabling shot" lub inne umiejętności, które mogą przerwać akcje wroga - "Interrupt".
 11. Korzystaj z granatów zaczepnych, zamiast leczących. Gra silnie promuje ofensywny (choć często pozycyjny) styl gry i lepiej jest się rozprawić z grupą wrogów poprzez celny rzut granatem, niż nieznacznie uleczyć jednego sojusznika. Granaty służą również do zamykania "e-holes", czyli dziur z których przybywają posiłki wroga.
 12. Atak bagnetem (Vangurad) lub piłą łańcuchową (Support) zawsze powala regularnych wrogów, ale musisz uważać z kim walczysz. Część wrogów automatycznie wykonuje atak wręcz, jeśli ktoś się znajdzie w zasięgu. Wtedy twój atak może zostać przerwany i narazisz się na dodatkowe niepotrzebne obrażenia.
 13. Limit punktów akcji nie możesz zwiększyć na stałe, zawsze są to 3 punkty na turę. Niektóre umiejętności pozwalają zwiększyć na punkty akcji na czas jednej kolejki. Na przykład klasa Support specjalizuje się w wzmacnianiu sojuszników. Umiejętność "Empower" dodaje punkt akcji sojuszniczej jednostce.
 14. Egzekucje to prosty sposób na zwiększenie punktów akcji dla całej drużyny. Po udanym ataku, jednostka przeciwnika może zostać powalona na kolana (status "Downed"). Dowolny członek drużyny może wykonać darmowa akcję egzekucji, ale nadal musi podejść do takiej postaci. Wszyscy pozostali członkowie drużyny zyskają 1 punkt akcji.
 15. W grze jedyny sposób na zdobycie nowego sprzętu to wykonywanie misji oraz zdobywanie skrzynek rozrzuconych na obszarze wykonywanego zadania.
 16. Staraj się wykonywać misję różnymi postaciami - nie polegaj ciągle na tym samym składzie i tych samych żołnierzach. Bohaterowie nie zawsze są dostępni w każdej misji, a rekrutów możesz stracić. Warto posiadać wyszkoloną i zróżnicowaną drużynę.
 17. Nie polegaj tylko na jednym typie żołnierzy! Drużyna złożona z samych snajperów, może być kusząca i posiadać dużą siłę ognia, ale szybko trafisz na typ przeciwnika, który z łatwością rozprawi się z twoim oddziałem.
 18. Dodatki i modyfikacje broni nie są przypisana na stałe do postaci i możesz wymieniać ekwipunek między misjami. Z drugiej strony niektóre elementy są dostępne tylko danej klasie żołnierzy. Dodatkowe przedmioty zdobędziesz za wykonane zadania.