Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Gears Tactics - poradnik do gry

Gears Tactics - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Gears Tactics: Punkty akcji - jak zwiększyć ilość? Gears Tactics poradnik, solucja

W tej części poradnika do Gears Tactics dowiesz się, jak zwiększyć ilość punktów akcji dla twoich żołnierzy.

Punkty akcji to podstawowa waluta w grze, która określa, ile razy każdy członek twojego oddziału może się poruszyć, zaatakować lub wykorzystać dowolną umiejętność. Każdy żołnierz posiada 3 punkty akcji, które może wykorzystać na ruch, oddanie np. 3 strzałów w stronę wroga lub uaktywnienie trybu overwatch. Im więcej punktów, tym więcej jesteś w stanie zrobić w ciągu swojej tury. Jak zatem zwiększyć ich ilość?

Wykorzystywanie egzekucji

Podstawowym sposobem na zwiększenie punktów akcji jest wykonanie egzekucji na osłabionym przeciwniku. Niektóre jednostki wroga mogą paść na kolana po zadaniu śmiertelnego ciosu. Taki przeciwnik i tak zostanie wyeliminowany w następnej kolejce, ale jeśli twój żołnierz zbliży się do niego i wykona specjalną akcję, to pozostali członkowie twojego oddziału zyskają 1 punkt akcji. Jeśli wykonasz kilka egzekucji, to pozostali żołnierze otrzymają taką samą ilość punktów akcji. Musisz pamiętać, że postać, która wykonuje egzekucję, nie otrzyma dodatkowego punktu akcji. Możesz za to wykonać egzekucję innym żołnierzem, aby tym pierwszym żołnierzem np. ukryć się przed wrogiem.

Jak przeprowadzić egzekucję?

Dowiedz się więcej na osobnej stronie poradnika Egzekucja - jak wykonać i wykorzystać?.

Wykupienie odpowiednich umiejętności

Kolejny sposób to wykupienie odpowiednich umiejętności, które umożliwią zwiększenie ilości punktów akcji w turze. Każda klasa kładzie nacisk na coś innego. Na przykład klasa Support, może wykorzystać umiejętność "Empower", która kosztuje 1 punkt akcji, ale dodaje 1 punkt akcji dla innego żołnierza w twoim oddziale. Klasa Heavy może otrzymać raz na turę 2 punkty akcji zamiast 1 za pomyślnie przeprowadzoną egzekucję przez innego członka drużyny. Snajper posiada umiejętność, która dodaje punkt akcji za eliminację wroga podczas ataku. Podobnie Vanguard, zyskuje dodatkowy punkt akcji za eliminację wroga za pomocą bagnetu.

Warto zainwestować w takie umiejętności, aby lepiej wykorzystać swoich żołnierzy. Twoja drużyna będzie przez większość czasu walczyć z większą ilością przeciwników, dlatego zwiększenie ilości możliwości ataku wroga jest jedynym rozwiązaniem na skuteczną walkę w dalszych poziomach gry.