Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Gears Tactics - poradnik do gry

Gears Tactics - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Gears Tactics: Ekwipunek - jak zdobyć? Gears Tactics poradnik, solucja

Z tego rozdziału poradnika do Gears Tactics dowiesz się, jak zdobyć ekwipunek dla twoich żołnierzy. Nowe elementy uzbrojenia oraz pancerza można zdobyć tylko na kilka sposobów. W grze nie ma sklepów ani warsztatów, które mogą dostarczyć nowych przedmiotów dla twoich postaci.

Dla twoich żołnierzy możesz zdobyć tylko kilka typów przedmiotów. Mogą to być:

  1. Elementy uzbrojenia (lufa, celownik, bagnet itp.)
  2. Granaty
  3. Pancerz
  4. Buty
  5. Hełm

Ważne!

Elementy uzbrojenia są zawsze dopasowane do konkretnej klasy. Jeśli np. zdobyłeś magazynek dla klasy Support, to nie będzie pasował do broni Vangurad (mimo podobieństwa w wyglądzie). Każdy element uzbrojenia ma ikonkę z klasy postaci, dla której jest przeznaczony dany przedmiot.

Poniżej opisujemy, w jaki sposób można zdobyć przedmioty:

Nagrody

Ekwipunek można zdobyć jako nagrodę za wykonanie głównego zadnia misji oraz opcjonalnego celu. Jest to twój główny i jedyny pewny sposób na zwiększenie swojego arsenału. Przed każdym zadaniem możesz zobaczyć, ile i jakie nagrody otrzymasz po udanym wykonaniu misji. Jeśli w trakcie zadania uznasz, że nie zdołasz osiągnąć celu opcjonalnego zadania, wystarczy wejść do menu głównego i wybrać opcję "restart misji". W ten sposób zaczniesz od nowa i nadal będziesz miał szanse zdobyć dodatkowy przedmiot.

Każdy z tych przedmiotów jest oznaczony kategorią wartości, niczym w grach karcianych, RPG lub typu hack'n'slash.

  1. Zwykły (kolor biały)
  2. Rzadki (kolor niebieski)
  3. Epicki (kolor fioletowy)
  4. Legendarny (kolor pomarańczowy)

Im lepszy przedmiot, tym wyższy ma poziom. Nie oznacza to jednak, że każdy przedmiot o wysokim poziomie będzie lepszy od niektórych przedmiotów niższego poziomu. Niektóre przedmioty oferują jednocześnie bonus i karę dla postaci, np. zwiększenie zadawanych i otrzymywanych obrażeń o X%.

Eksploracja

Drugi sposób to eksploracja obszaru misji i zdobywanie skrzyń z ekwipunkiem. W każdej misji możesz znaleźć skrzynie, które znajdują się w losowym misji na obszarze zadania. Ilość skrzyń w danej misji jest zawsze taka sama, chociaż przy ponownym wykonaniu misji ich pozycja może się zmienić. Na początku rozgrywki przesuń kamerę i rozejrzyj się po okolicy, aby poznać lokację takich skrzyń - będą widoczna nawet w mgle wojny, czyli poza obszarem, który widzą twoi żołnierze.

Skrzynie również są oznaczone kolorem, tak jak przedmioty. Ich zwartość jest losowa i możesz je otworzyć dopiero po zakończeniu zadania. Warto zdobyć jak najwięcej taki skrzyń, ale musisz to zrobić przed końcem zadania. Dlatego warto wstrzymać się z pokonaniem ostatniego wroga lub wykonaniem zadania i poświęcić chwilę na eksplorację i zdobycie skrzyń.