Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Gears Tactics - poradnik do gry

Gears Tactics - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Gears Tactics: Grenadier - jak walczyć, jak pokonać? Porady Gears Tactics poradnik, solucja

W tym rozdziale poradnika do Gears Tactics dowiesz się wszystkiego na temat wytrzymałego wroga walczącego na krótką odległość - Grenadier.

Jest to pierwszy naprawdę wytrzymały przeciwnik, który odznacza się dużą ilością punktów zdrowia. Od misji w której go spotkasz, zacznie regularnie pojawiać się wraz z pozostałymi przeciwnikami. Jego podstawową bronią jest strzelba, czyli broń o małym zasięgu. Broń tego wroga zadaje duże obrażenia i Grenadier zawsze stara się zmniejszyć dystans. Jeśli ma okazję korzysta z osłon, ale jest bardzo lekkomyślny i często kończy ruch w otwartej przestrzeni.

Musisz uważać na jego atak okazyjny - jeśli zbliżysz się na mała odległość do grenadiera, to odda on dodatkowy strzał w stronę zbliżającego się żołnierza. Jest to darmowa akcja, podczas której nie traci punktów akcji. Dopóki ma więcej niż połowę punktów zdrowia, ta umiejętność jest aktywna. Gdy już straci sporo punktów zdrowia, uaktywni tryb berserkera. W tym stanie nie ma ataku okazyjnego, ale staje się bardziej agresywny i ma zwiększoną obronę.

Podstawową zasadą walki z Grenadierem jest trzymanie dystansu. Dwa udane ataku tego wroga mogą powalić twoich podwładnych. Postaraj się wykonać skoordynowany atak i powalić tego wroga w jednej turze. W ten sposób nie wystawisz się na jego kontratak. Dobrym posunięciem jest obniżenie poziomu zdrowia tego wroga, aż uaktywni tryb berserka. Wtedy można bezpiecznie wykonać atak wręcz i powalić go za pomocą jednego uderzenia. Korzystanie z broni dystansowej, zwłaszcza z karabinów snajperskich oraz używanie zdolności ogłuszających lub dodatkowych ataków może ułatwić pokonanie tego wroga. Z kolei klasa Scout będzie mało skuteczne w walce z Grenadierem.