Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Gears Tactics - poradnik do gry

Gears Tactics - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Gears Tactics: Egzekucja - jak wykonać, wykorzystać? Gears Tactics poradnik, solucja

W tym rozdziale poradnika do Gears Tactics dowiesz się, jak wykorzystać egzekucję.

Egzekucje to specjalna akcja do wykonania przez twoich żołnierzy na osłabionym wrogu, który jest na wpół martwy. Egzekucję można przeprowadzić tylko na przeciwniku, który jest na kolanach i ma status downed. Twoi żołnierze często sami skomentują taką sytuację po udanym ataku, a kamera jasno wskażę na wroga, który jest w takim stanie.

Jak wykonać egzekucję?

Do przeprowadzenia egzekucji, potrzebujesz żołnierza, który może podejść do osłabionego wroga. Akcja egzekucji jest darmowa i daje każdemu z członków twojej drużyny dodatkowy punkt akcji (oprócz żołnierza, który ją wykonuje). W ten sposób, możesz zwiększyć pulę punktów akcji twojej drużyny nawet o kilka. Dodatkowe punkty zyskane w ten sposób są ważne tylko w aktualnej turze i nie przechodzą na następną kolejkę, dlatego wykorzystaj wszystkie możliwe czynności, np. przeładuj broń, umieść swoich żołnierzy w lepszej pozycji, itp.

Podczas wykonywania egzekucji zwróć uwagę:

  1. Czy twój żołnierz rzeczywiście zbliży się do wroga i wykorzysta egzekucję? Należy dokładnie przemieścić żołnierza w pobliże wroga i koniecznie musi pokazać się ikona czaszki. Inaczej twój żołnierz tylko podjedzie do konającego wroga i nic nie zrobi.
  2. Czy pokazuje się ikona tarczy, jeśli w pobliżu jest osłona? Czasem trzeba delikatnie ruszyć myszką, aby twój żołnierz przykleił się do osłony po wykonaniu egzekucji. Często po złym kliknięciu twoja postać może po prostu stanąć w miejscu bez osłony. Wtedy będziesz musiał wykorzystać kolejny punkt akcji na ucieczkę w bezpieczne miejsce.
  3. Czy w pobliżu osłabionego wroga są inne jednostki nieprzyjaciela? W większości sytuacji nie opłaca się wykonać egzekucji, jeśli twój najbliższy żołnierz posiada tyko jeden punkt akcji, a osłabiony wróg jest na otwartej przestrzeni i w pobliżu nadal są wrogowie. W ten sposób więcej stracisz, niż zyskasz. Odsłonięty żołnierz jest narażony na pełne obrażenia, a przeciwnik bardzo często korzysta z takiej okazji.
  4. Czy w pobliżu jest więcej osłabionych wrogów? Kilku osłabionych wrogów może zmienić losy tury. Na przykład wykonanie 3 egzekucji jednym żołnierzem wyłączy takiego żołnierza z tury, ale za to umożliwi wykorzystanie aż 6 punktów akcji przez pozostałych 3 żołnierzy (łącznie 18 punktów akcji). W takiej sytuacji możesz uzyskać lepsze efekty, niż wykonanie 3 punktów akcji przez 4 żołnierzy (łącznie 12 punktów akcji).

Korzyści z egzekucji

Jeśli w pobliżu jest kilku wrogów i przynajmniej dwóch twoich żołnierzy, to warto wykonać egzekucję na przemian. W ten sposób wszyscy żołnierze będą się "doładowywać" i będziesz mógł skorzystać z umiejętności każdego członka twojej drużyny w turze.

Niektóre umiejętności twoich żołnierzy zwiększają bonusy wynikające z wykonania egzekucji. Na przykład klasa Heavy posiada umiejętność, która pozwala otrzymać 2 punkty akcji, gdy sojusznik wykona egzekucję. Korzystanie z egzekucji to ważny element rozgrywki, który nie raz przechyli szalę zwycięstwa na twoją stronę. Bez dodatkowych punktów akcji często nie będziesz w stanie pokonać przeważających sił wroga.