Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak korzystać ze strzału synchronicznego za pomocą dronów w Breakpoint? Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint poradnik, tipy

Dron to narzędzie, który każdy gracz Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint (czy też wcześniej Wildlands) bardzo szybko pozna, gdyż odblokowuje się go praktycznie na początku rozgrywki. Jednakże, prócz standardowego drona, są też drony do strzałów synchronicznych, które pełnią tutaj rolę przedmiotu użytkowego. Z niniejszego rozdziału poznasz ich zastosowanie, sposób odblokowania i porady odnośnie korzystania z nich.

Czym są drony do strzałów synchronicznych i jak je odblokować?

Drony do strzałów synchronicznych (Syncshot Drone) to przedmioty użytkowe, do których uzyskasz dostęp po odblokowaniu umiejętności o tej samej nazwie. Gdy to uczynisz, należy wejść do ekwipunku i w lewym dolnym rogu ekranu (widocznym na powyższym obrazku) wybrać wspomniany przedmiot jako element wyposażenia. Teraz wrócić należy do gry i wybrać przedmiot z kółka szybkiego wyboru, by móc z niego skorzystać.

Miejsce, w którym wybrać możesz drony do strzałów synchronicznych. - Jak korzystać ze strzału synchronicznego za pomocą dronów w Breakpoint? - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Miejsce, w którym wybrać możesz drony do strzałów synchronicznych.

Czym właściwie są drony do strzałów synchronicznych? To miniaturowe wersje drona, z którego normalnie korzystasz, dzięki którym oznaczyć można kilka celów jednocześnie (jeden cel na jednego drona). Następnie, w dowolnej chwili, aktywować można drony wykorzystane do namierzenia celów, by te natychmiast, niemalże jednocześnie, je wyeliminowały. Dzięki temu będziesz w stanie, na przykład, wybić grupę wrogów stojącą koło siebie, bez ryzyka alarmowania pobliskich nieprzyjaciół.

Żeby jednak nie było zbyt prosto, w danym momencie na wyposażeniu możesz mieć maksymalnie (po wykupieniu dodatkowych ulepszeń) do kilkunastu dronów do strzałów synchronicznych, celów oznaczy można z kolei kilka na raz. Na szczęście te przedmioty łatwo jest uzupełniać - często "wypadają" z pokonanych wrogów, można je też kupić za 150 kredytów w sklepie w Erewhon (bądź podczas biwakowania), a w ostateczności wytworzyć je samemu podczas odpoczynku.

Porady

Na koniec kilka porad odnośnie skutecznego korzystania z tej mechaniki, mianowicie:

  1. By namierzyć cel najedź na niego celownikiem i wciśnij klawisz "G" (LB/L1 w przypadku wersji na konsole XOne i PS4). By wydać polecenie do ataku, wystarczy przytrzymać ten sam przycisk.
  2. Warto na wczesnym etapie odblokować możliwość korzystania z dronów do strzałów synchronicznych - przydają się one w wielu sytuacjach i pomogą Ci uporać się z grupami wrogów bez wszczynania alarmów.
  3. Drony do strzałów synchronicznych mogą wyeliminować nawet kilka celów jednocześnie - wystarczy oznaczyć kilku wrogów, a opcję strzału aktywować dopiero, gdy już wszystkie cele będą namierzone.
  4. Z dronów możesz korzystać w tym samym czasie, w którym prowadzisz ogień. Jeśli, na przykład, masz do zlikwidowania 3 cele stojące obok siebie, oznacz dwa z nich przy pomocy dronów, a strzel w trzeci cel i w momencie wystrzału aktywuj drony. Cała trójka wrogów zostanie wyeliminowana, a Ty oszczędzisz jednego drona.