Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Wojna na Pacyfiku Poradnik do gry Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint stanowi kompendium wiedzy o tej sandboksowej produkcji. Znajdziesz tu m.in. porady pozwalające poradzić sobie z napotkanymi przeciwnikami, mapy lokacji, a także opis osiągnięć i sekretów.

Ostatnia aktualizacja: 7 listopada 2019

Poradnik do gry Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint to kompletne i rozbudowane kompendium wiedzy dotyczące produkcji, zawierające szczegółowe wyjaśnienie wszystkich mechanizmów rządzących rozgrywką. Poradnik otwierają porady na start i opis podstawowych mechanizmów rozgrywki, gdzie znaleźć można informacje przydatne podczas rozpoczynania przygody z produkcją. Znajdziesz tutaj, między innymi, opis interfejsu rozgrywki, działania systemu zadań, wyjaśnienie systemu ran i zmęczenia postaci, a także informacje dotyczące korzystania z drona, systemu biwakowania, prowiantu czy systemu kamuflażu. Nie zabrakło tutaj także rozdziałów traktujących o wyposażeniu postaci - w tym o rzemiośle, modyfikowaniu sprzętu i tworzeniu prowiantu - czy mechanikach związanych z postacią gracza - rozwojem, wyborem klasy, odblokowywaniem umiejętności. W poradniku zawarto także informacje dotyczące mapy świata i jej eksploracji, przeciwników, z którymi gracz musi się zmierzyć czy dostępnych trybów PvP (gracz kontra gracz).

W poradniku do gry Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint znalazł się także obszerny dział FAQ, zawierający odpowiedzi na najtrudniejsze i najdziwniejsze pytania, które pojawić mogą się podczas obcowania z tą produkcją. Znajdziesz tutaj, między innymi, listę zdolności, które warto odblokować w pierwszej kolejności, sposoby na unikanie wrogich dronów i śmigłowców, sposoby na pozyskiwanie lepszych przedmiotów czy leczenie postaci. Nie zabrakło tutaj także porad dotyczących samej rozgrywki - sposobów na szybkie pozyskiwanie gotówki, materiałów rzemieślniczych i punktów doświadczenia, wyjaśnienia systemu szybkiej podróży czy porad dotyczące gubienia wrogiego pościgu. Poradnik zakończony jest sekcją Aneks, w której znalazły się rozdziały opisujące wymagania sprzętowe, sterowanie na wszystkich dostępnych platformach, jak i osiągnięcia, wraz ze sposobem ich odblokowania.

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint to gra akcji rozgrywająca się w uniwersum, które gracze odwiedzili w poprzedniej odsłonie cyklu - Wildlands. Gracze trafiają na fikcyjną wyspę Auroa, by zbadać zagadkową kwestię nagłej utraty kontaktu z nią. Akcja przedstawiona jest naprzemiennie zza pleców bohatera (TPP) i z perspektywy pierwszoosobowej (FPP), podczas strzelania z celowaniem. Do dyspozycji graczy oddany został otwarty świat, po którym przemieszczać można się zarówno na piechotę, jak i przy wykorzystaniu jednego z dziesiątek rozmaitych pojazdów. Pod względem mechanik rozgrywki Breakpoint jest niemalże identyczny do wspomnianego Wildlands. Największą nowinką jest fakt, iż głównemu bohaterowi nie towarzyszy już trójka komandosów sterowanych przez AI, a jedynie znany z poprzedniej odsłony dron, którego wezwać można w każdej chwili. Rozgrywkę toczyć można tak w pojedynkę, jak i w trybie kooperacji, wraz z trzema innymi graczami, a także w jednym z kilku trybów PvP w ramach modułu Ghost War.

Garść porad na start

Skradanie się i unikanie kontaktu z wrogiem to podstawa rozgrywki w Breakpoint. - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Skradanie się i unikanie kontaktu z wrogiem to podstawa rozgrywki w Breakpoint.

Zanim zaczniesz swoją przygodę z Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint, zalecamy zaznajomić się z przedstawionymi poniżej poradami - wyjaśniają one najtrudniejsze aspekty rozgrywki i będą przydatne zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej wtajemniczonych graczy.

 • Skradanie to podstawa - wróg w większości przypadków ma nad Tobą przytłaczającą przewagę liczebną, warto wyeliminować możliwie najwięcej (a najlepiej wszystkich) wrogów bez wykrycia.
 • Przenoś ciała. Jeśli zależy Ci na cichej eliminacji wrogów, musisz usuwać ciała poległych nieprzyjaciół z tras przemarszu ich towarzyszy - w innym przypadku szybko wywołasz alarm.
 • Obserwuj swoje otoczenie. Najważniejsze jest monitorowanie nieba, by w miarę możliwości unikać kontaktu z wrogimi śmigłowcami i dronami.
 • Korzystaj z kamuflażu - pozwoli Ci to bez większych trudności unikać kontaktu z wrogiem i wyprowadzać ataki z zaskoczenia.
 • Korzystaj z broni z tłumikiem. Broń z tłumikiem pozwala na cichą eliminację celów oddalonych o kilkanaście metrów, warto przy tym pamiętać, że wytłumiona broń zadaje mniejsze obrażenia. Tłumik założyć i ściągnąć z broni możesz nawet podczas mierzenia do wroga.
 • Wykorzystuj własnego drona. Dron odblokowywany jest po mniej więcej pierwszej godzinie rozgrywki i pozwala na prowadzenie rekonesansu niemalże bez ryzyka wykrycia przez wroga.
 • Oznaczaj wrogów zanim rozpoczniesz atak. Oznaczenie wrogich jednostek na danym terenie ułatwi Ci śledzenie ich ruchów, a co za tym idzie umożliwi sprawniejszą eliminację.
 • Nie omijaj małych skupisk wrogów. Regularne oczyszczanie grupek wrogów bądź niewielkich posterunków pozwoli zdobyć sporo punktów doświadczenia, często umożliwi także zdobycie cennych danych wywiadowczych.
 • Eksploruj mapę. Dzięki temu zdobędziesz sporo dodatkowych przedmiotów i schematów, zyskasz cenne punkty umiejętności, które ułatwią wykonywanie dalszych zadań, a z pomocą licznych znajdziek - których lokalizację znajdziesz w sekcji Mapa tego poradnika - poznasz lepiej świat gry.
 • Regularnie biwakuj. Podczas biwakowania postać sterowana przez gracza ma możliwość odpocząć, regenerując pasek wytrzymałości, a sam gracz może przygotować się do dalszych wyzwań, czy to uzupełniając zapasy i kupując ekwipunek, tworząc prowiant czy korzystając z możliwości przywołania pojazdu.
 • Pilnuj paska wytrzymałości postaci. Pojawia się on u dołu ekranu podczas wykonywania męczącej dla postaci czynności (sprint, wspinaczka, zbieg ze zbocza). Monitoruj stan paska wytrzymałości - gdy jego część zabarwi się na czerwono, odpocznij w miejscu do biwakowania lub wypij wodę z bukłaku, by postać wróciła do pełni sił.
 • Dbaj o ekwipunek. Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint to gra posiadająca element looter shootera, przez co rodzaj posiadanego ekwipunku wpływa bezpośrednio na skuteczność postaci w walce z wrogimi żołnierzami. Z tego też powodu należy go regularnie wymieniać, wraz z pozyskiwaniem potężniejszych przedmiotów.
 • Odpowiednio dobierz broń. Warto dobrać broń palną w zależności od miejsca, w którym przyjdzie Ci walczyć - otwarta przestrzeń, miejska zabudowa, wąskie korytarze podziemne - a także Twojego własnego stylu. Należy też pamiętać o prostych ograniczeniach broni - jak chociażby to, że snajperka nie nadaje się do walki w zwarciu, a strzelba do ostrzeliwania wroga z dystansu kilkuset metrów.
 • Modyfikuj i ulepszaj broń. Większość broni w grze możesz ulepszać i modyfikować, zwiększając ich parametry, bądź niwelując jakiś słaby punkt. Dzięki temu będziesz w stanie jeszcze bardziej dopasować dany oręż do swojego stylu gry.
 • Wypróbuj wszystkie klasy. Każda klasa postaci wprowadza do gry nowe elementy poprzez unikalne zdolności i wyposażenia, a także nacisk na konkretny styl gry. Wypróbuj każdą z nich i wybierz tą, która najbardziej Ci odpowiada - tym bardziej, że ich rozwój to świetny sposób na pozyskanie punktów umiejętności.
 • Rozplanuj rozwój postaci. Gra pozwala na zdobywanie punktów umiejętności, a następnie wykorzystanie ich do odblokowania nowych zdolności pasywnych, nowych typów uzbrojenia czy wzmocnień dla postaci. Liczba punktów do wykorzystania jest początkowo dość ograniczona, warto więc odpowiednio zaplanować rozwój kierowanej postaci.

Mapa i dzielnice

Wyspa, na której dzieje się akcja Breakpoint, przytłacza rozmiarami. - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Wyspa, na której dzieje się akcja Breakpoint, przytłacza rozmiarami.

Mapa, na której dzieje się akcja gry Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint podzielona została na łącznie 19 dzielnic, w obrębie których czekają Cię inne wyzwania - inne ukształtowanie terenu, inna strefa klimatyczna, która wpływa na możliwości kamuflażu czy konieczność korzystania z danego rodzaju pojazdów. Każda z dzielnic posiada także unikalne skarby, przedmioty kosmetyczne i znajdźki, które można tam znaleźć. Wyspa podzielona jest na następujące dzielnice:

Jak korzystać z drona?

Dron umożliwia prowadzenie rekonesansu z bezpiecznego dystansu. - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Dron umożliwia prowadzenie rekonesansu z bezpiecznego dystansu.

Wzorem poprzedniej odsłony serii, Wildlands, gracz ma do dyspozycji drona, dzięki któremu prowadzić można rekonesans z bezpiecznej odległości. Dron także przydaje się do oznaczania nieodkrytych lokacji. By aktywować drona, wystarczy wcisnąć klawisz "X" w wersji na PC - w przypadku konsol należy przytrzymać d-pad w górę). Dezaktywacja drona odbywa się za pomocą tych samych przycisków.

Dron i związane z nim mechaniki rozgrywki opisane zostały w oddzielnym rozdziale tego poradnika.

Dlaczego nie mogę korzystać z drona?

Dron automatycznie odblokowuje się mniej więcej po godzinie rozgrywki - po dotarciu do kryjówki rebeliantów w Erewhon i rozmowie z jedną z tamtejszych postaci. Generalnie dron nie ma żadnych ograniczeń co do korzystania z niego - posiada mocną baterię, pozwalającą na kilka minut lotu i olbrzymi zasięg. Jednakże, w kilku sytuacjach korzystanie z drona może zostać uniemożliwione:

 • Gdy dron zostanie wykryty i zestrzelony.
 • Gdy dron wyleci po za zasięg i/lub wyczerpie mu się bateria.
 • Gdy interfejs gracza zostanie zakłócony - czy to przez granat EMP czy namierzenie przez drona Azraela.

W takiej sytuacji należy odczekać kilkadziesiąt sekund, by ponownie móc z niego skorzystać - w przypadku zakłóceń i efektów działania EMP, naturalnie muszą one minąć.

Dlaczego nie zdobywam lepszych przedmiotów?

Poziom ekwipunku (w tym przypadku 107) ma wpływ na to, jakie przedmioty wypadać będą z wrogów. - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Poziom ekwipunku (w tym przypadku 107) ma wpływ na to, jakie przedmioty wypadać będą z wrogów.

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint posiada, wzorem serii The Division, cechy looter shootera - podczas rozgrywki zbiera się coraz lepsze (wyższej rangi) przedmioty, które pozwalają sprawnie walczyć z mocniejszymi wrogami. By jednak zdobywać nowe przedmioty, trzeba na bieżąco aktualizować swój ekwipunek.

Dzieje się to z prostej przyczyny - gra nagradza gracza przedmiotami, które są o kilka-kilkanaście poziomów wyższe, niż sumaryczny poziom wszystkich elementów ekwipunku (widoczny w lewym górnym rogu wyposażenia). Jeśli, dla przykładu, masz poziom ekwipunku równy 50, nie masz co liczyć na przedmioty z poziomem wyższym, niż 60-65. Może to doprowadzić do sytuacji, w której nie będziesz w stanie walczyć z regularnymi żołnierzami wroga, jeśli nie będziesz na bieżąco aktualizować wyposażenia.

Kiedy dołączy do mnie drużyna?

Z pewnością wielu graczy sięgających po Breakpoint ma za sobą rozgrywkę (bądź ukończenie) w Wildlands. W poprzedniej odsłonie serii cały czas towarzyszyła nam trójka sterowanych przez komputer żołnierzy, którzy wspierali nas w walce. Niestety, w Breakpoint nie możemy liczyć na nic podobnego - gracz jest tutaj zmuszony do gry w pojedynkę, jedynym "towarzyszem" jest sterowany przez niego dron. Rozwiązaniem jest tutaj gra w trybie kooperacyjnym z innymi graczami - ekran łączenia się z innymi wywołać można w dowolnym momencie, przy pomocy przycisku widocznego w prawym górnym rogu ekranu.

Jak korzystać ze strzału synchronicznego?

By korzystać ze strzału synchronicznego, trzeba odblokować stosowną umiejętność. - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
By korzystać ze strzału synchronicznego, trzeba odblokować stosowną umiejętność.

Strzał synchroniczny pojawił się w poprzedniej odsłonie, Wildlands - pozwalał on oznaczyć kilka celów do eliminacji, a następnie błyskawicznie wykonać akcję, załatwiając nawet 4 żołnierzy w tym samym momencie. W Wildlands ta mechanika również występuje, zastąpiona została jednak specjalnym przedmiotem - Dron do strzałów synchronicznych (Syncshot Drone). By móc z nich korzystać, trzeba odblokować umiejętność o tej samej nazwie, a następnie aktywować drona w taki sam sposób, jak korzysta się z granatów, min czy apteczki.

Sposób odblokowania, jak i korzystanie z mechaniki strzałów synchronicznych, opisaliśmy w oddzielnym rozdziale tego poradnika.

Jak szybko zdobywać gotówkę?

Gotówką funkcjonującą w świecie Breakpoint są kredyty Skella. Kredyty Skella wykorzystuje się do zakupu każdego rodzaju dóbr - broni, elementów pancerza, pojazdów, przedmiotów użytkowych i przedmiotów kosmetycznych. Warto więc zaznajomić się ze sposobami na szybsze pozyskiwanie gotówki, by prędzej zyskać dostęp do ciekawszych przedmiotów - co opisane zostało w tym rozdziale.

Jak wyleczyć postać i pozbyć się kontuzji?

Kontuzjowana postać będzie mieć zmniejszony pasek zdrowia, będzie wolniej się poruszać i zmuszona będzie do korzystania z pistoletu. - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Kontuzjowana postać będzie mieć zmniejszony pasek zdrowia, będzie wolniej się poruszać i zmuszona będzie do korzystania z pistoletu.

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint wprowadza do rozgrywki prosty system zmęczenia i kontuzji postaci. Wraz z otrzymywaniem kolejnych obrażeń, postać ma szansę na doznanie kontuzji. Gdy tak się stanie, pasek zdrowia zmniejszony zostanie o jeden bądź więcej segmentów, które nie będą się automatycznie regenerować, a sama postać nie będzie w stanie biegać i zmuszona będzie do korzystania z pistoletu.

By wyleczyć postać, trzeba skorzystać ze strzykawki bądź bandażu - oba przedmioty wywołać można z koła przedmiotów (klawisz ALT w wersji na PC, RB/R1 w przypadku wersji na XOne/PS4).

Jak zmienić klasę postaci?

By zmienić klasę, wejdź (podczas biwakowania) do zakładki Taktyka (Tactics). - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
By zmienić klasę, wejdź (podczas biwakowania) do zakładki Taktyka (Tactics).

W grze dostępnych jest kilka klas postaci, które różnią się od siebie tak pod względem prowadzenia rozgrywki i preferowanego uzbrojenia, jak i dostępnych zdolności specjalnych i unikatowych przedmiotów. Z tego też powodu bardzo często przyjdzie Ci zmieniać aktywną klasę - szczególnie, gdy dużo grasz w trybie kooperacyjnym. Dokonać tego można wyłącznie podczas biwakowania - zarówno w Erewhon, jak i w dziczy. Po aktywacji biwaku, wystarczy wejść do zakładki Taktyka (Tactics), a następnie kliknąć na miniaturkę klasy widoczną w rogu ekranu, by ją zmienić.

Jak unikać wykrycia?

Leżenie w trawie to świetny sposób na kamuflowanie się - postać jest praktycznie niewykrywalna. - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Leżenie w trawie to świetny sposób na kamuflowanie się - postać jest praktycznie niewykrywalna.

Niezależnie od Twoich preferencji odnośnie sposobów na likwidowanie wrogów, ciche podejście jest po prostu bardziej opłacalne - szczególnie na wyższych poziomach trudności, gdzie wystarczy kilka trafień, by postać gracza padła martwa na ziemię. Z tego też powodu warto unikać wykrycia, pamiętając o kilku prostych radach:

 • Korzystać należy z tłumika, by nie ściągać na siebie uwagi.
 • Podczas walk w lesie warto wykorzystać przeszkody terenowe i wysokie trawy, by schować się przed wrogiem.
 • Należy monitorować niebo i wypatrywać wrogich śmigłowców i dronów Azraela.
 • W miarę możliwości nie korzystać z materiałów wybuchowych.
 • Jeśli cicha eliminacja nie jest w 100% możliwa, należy w pierwszej kolejności załatwić wroga oznaczonego ikonką "głośnika" - to on aktywuje alarm, gdy wokół zrobi się gorąco. Bez niego alarm nie zostanie włączony.

Jak szybko zmienić porę dnia?

Porę dnia zmienić możesz opuszczając biwak. - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Porę dnia zmienić możesz opuszczając biwak.

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint korzysta z systemu dnia i nocy, który w istotny sposób wpływa na rozgrywkę - wrogowie mają większy problem z dostrzeżeniem cię w ciemności, niż podczas rozgrywki w mocnym nasłonecznieniu. Każdy gracz ma też swoje własne preferencje odnośnie pory dnia, w której zabiera się za eliminację wrogów. By w prosty sposób zmienić czas gry, wystarczy aktywować biwak, a następnie go zakończyć - podczas "zwijania manatków" będzie można wybrać porę dnia (jedną z kilku godzin), o której to nastąpi.

Sposób odblokowywania nowych miejsc do biwakowania, jak i samego korzystania z tej mechaniki, opisany został w oddzielnym rozdziale tego poradnika.

Czy gra korzysta z systemu szybkiej podróży?

W grze można przenosić się pomiędzy miejscami do biwakowania, jak i do kryjówek rebeliantów. - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
W grze można przenosić się pomiędzy miejscami do biwakowania, jak i do kryjówek rebeliantów.

Tak, Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint korzysta z systemu szybkiej podróży. Dzięki niemu gracz ma możliwość przenoszenia się pomiędzy odkrytymi wcześniej miejscami do biwakowania, jak i do kryjówek rebeliantów. Pamiętać należy jednak o tym, że nie da się z niego skorzystać, gdy jesteśmy poszukiwani przez wroga, bądź z nim walczymy - objawia się to odpowiednio żółtą i czerwoną obwódką mini-mapy.

Czy w grze są osiągnięcia do zdobycia?

Tak, w grze są osiągnięcia do odblokowania. Tych do zdobycia jest łącznie 50, a by to uczynić konieczne będzie ukończenie głównej osi fabularnej, zbieranie przedmiotów kolekcjonerskich i udział w rozgrywkach w trybie PvP (gracz kontra gracz).

Czy Breakpoint ma duże wymagania?

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint cechuje się szczegółową grafiką, a akcja rozgrywa się na otwartych, niejednokrotnie ogromnych terenach wypełnionych po brzegi rozmaitymi detalami. Z tego też powodu gra ma dość wysokie wymagania względem sprzętu, na którym jest uruchamiana - na szczęście w ustawieniach znaleźć można sporo opcji graficznych, dzięki którym poprawić można płynność rozgrywki nawet na słabszym sprzęcie.

Wymagania minimalne

By cieszyć się komfortową rozgrywką (około 30 klatek na sekundę) w rozdzielczości 720p i szczegółowością grafiki ustawioną na "Średnie", konieczny będzie przynajmniej następujący sprzęt:

 1. System operacyjny: Windows 7/8/10 (64bit)
 2. Procesor: Intel Core i5-4460 / AMD Ryzen 3 1200
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 960 / AMD Radeon R9 280X 7770 (4GB)
 5. Dysk twardy: około 50 GB wolnej przestrzeni

Czy w grze są pojazdy?

W Breakpoint dostępnych jest cała masa pojazdów - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

W Breakpoint dostępnych jest cała masa pojazdów.

Tak, w grze dostępne są pojazdy, zarówno lądowe, wodne, jak i powietrzne. Tych jest łącznie kilkadziesiąt, w najróżniejszych wariantach, zarówno jeśli chodzi o sposób poruszania się, możliwości ofensywne, jak i elementy kosmetyczne takie jak kamuflaż. Pojazdy odblokowywać można na własną rękę, kupując je w sklepie, można też zwędzić je przeciwnikowi.

Czy mogę grać w pojedynkę?

Tak, w Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint rozgrywka w pojedynkę jest jak najbardziej możliwa. Trzeba jednak liczyć się z tym, iż w przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, Wildlands, nie będzie towarzyszyła Ci trójka komandosów - będziesz zdany wyłącznie na siebie.

Czy mogę grać z innymi graczami?

By rozpocząć rozgrywkę z innymi graczami, wystarczy wcisnąć widoczny w prawym górnym rogu ekranu przycisk. - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
By rozpocząć rozgrywkę z innymi graczami, wystarczy wcisnąć widoczny w prawym górnym rogu ekranu przycisk.

Tak, rozgrywka z innymi graczami w trybie kooperacyjnym jest możliwa i warto z tej opcji korzystać, szczególnie podczas wykonywania trudniejszych misji i oczyszczania miejsc pilnowanych przez zmechanizowanych przeciwników. By rozpocząć grę w trybie kooperacji, wystarczy wcisnąć widoczny w prawym górnym rogu ekranu przycisk - otworzy to okno automatycznego łączenia się z innymi graczami, będzie tutaj można także zaprosić znajomych do wspólnej zabawy.

Czy mogę grać w trybie offline?

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint do rozgrywki wymaga stałego połączenia z Internetem. Z tego też powodu rozgrywka w trybie offline jest niemożliwa - nie będąc podłączonym do Internetu nie będziesz po prostu w stanie uruchomić gry.

Czy gra ma tryby PvP?

Tryby PvP aktywuje się z poziomu zakładki Ghost War. - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Tryby PvP aktywuje się z poziomu zakładki Ghost War.

Tak, Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint ma tryby PvP, zgrupowane w grze pod nazwą Ghost War. By skorzystać z trybów PvP, otwórz menu i przejdź do pierwszej zakładki od lewej, zwanej właśnie Ghost War. Tam będziesz w stanie rozegrać szybki mecz na predefiniowanych ustawieniach lub skorzystać z możliwości lekkiego dostosowania rozgrywki pod własne preferencje. Tam też znajdują się informacje instruktażowe i spis misji, które wykonać można podczas rozgrywek PvP.

Czy w grze są znajdźki?

Tak, w grze do odnalezienia jest łącznie kilkadziesiąt znajdziek (collectibles), podzielonych na trzy grupy. Nie dają one co prawda wymiernych korzyści w postaci punktów doświadczenia czy przedmiotów, pozwalają jednak lepiej poznać świat gry, przez co warto je po prostu zbierać. W sekcji Mapa tego poradnika zamieściliśmy mapy wszystkich dostępnych w grze dzielnic, a na nich oznaczona została lokalizacja przedmiotów kolekcjonerskich (a także unikalnych skrzyń i miejsc do biwakowania).

Czy w grze dostępny jest crafting?

Tak, w Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint dostępny jest crafting, choć nie jest on tak rozbudowany jak, na przykład, w serii The Division. Sprowadza się on głównie do modyfikowania i ulepszania broni, a także do tworzenia prowiantu, który oferuje chwilowe wzmocnienia dla postaci. Warto jednak z niego korzystać, gdyż znacząco ułatwia rozgrywkę.

Czy w grze jest limit poziomu doświadczenia?

Tak, w grze jest odgórnie narzucony limit poziomu doświadczenia kierowanej postaci i jest to poziom 30. Po uzyskaniu go, postać nie będzie w stanie dalej awansować, a przez to zdobywać punktów umiejętności - nie da się też, wzorem serii The Division, zdobywać poziomów powyżej 30 w celu uzyskiwania nagród.

Sterowanie w Ghost Recon Breakpoint

Poniżej znajdziesz informacje dotyczące sterowanie w grze Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint w wersji na PC. Dokładny opis sterowania na PC, PS4 oraz XBOX One znajduje się na odrębnych stronach.

Gracz

Poruszanie się postaci - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Poruszanie się postaci

(naciśnij 2x) Automatycznych ruch - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

(naciśnij 2x) Automatycznych ruch

(przytrzymaj) Sprint - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

(przytrzymaj) Sprint

Kucnięcie / (naciśnij 2x) unik / zjazd po drabinie - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Kucnięcie / (naciśnij 2x) unik / zjazd po drabinie

Pozycja leżąca - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Pozycja leżąca

Kamuflaż w leżeniu / przeskok / skok ze spadochronem - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Kamuflaż w leżeniu / przeskok / skok ze spadochronem

Chóc - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Chóc

Zmiana ramienia - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Zmiana ramienia

Otwórz menu zapisu - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Otwórz menu zapisu

Użycie / interakcja - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Użycie / interakcja

Przesłuchanie - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Przesłuchanie

Hakowanie wieżyczki - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Hakowanie wieżyczki

Wyposażenie - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Wyposażenie

Mapa taktyczna - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Mapa taktyczna

Ekwipunek - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Ekwipunek

Kreator postaci - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Kreator postaci

Sklep - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Sklep

Lobby - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Lobby

Wyświetlanie interfejsu - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Wyświetlanie interfejsu

Samouczek - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Samouczek

Czat tekstowy - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Czat tekstowy

Komunikacja głosowa - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Komunikacja głosowa

Analiza wydajności - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Analiza wydajności

Aktywacja drona - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Aktywacja drona

Wszystkie kanały - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Wszystkie kanały

Kanał grupowy - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Kanał grupowy

Kanał drużynowy - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Kanał drużynowy

Kanał kryjówki - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Kanał kryjówki

Walka i grupa

Strzał - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Strzał

Celowanie - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Celowanie

Przeładowanie - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Przeładowanie

Kontrola oddechu - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Kontrola oddechu

Zmiana urz - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Zmiana urz. wylotowego (podczas celowania)

Zmiana spustu (podczas celowania) - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Zmiana spustu (podczas celowania)

Zmiana cel - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Zmiana cel. optycznego (podczas celowania)

Zmiana podwieszenia (podczas celowania) - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Zmiana podwieszenia (podczas celowania)

Tryb celowania - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Tryb celowania

Technika klasowa - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Technika klasowa

Autor Poradnika

Jakub Bugielski


Informacje o Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 2 października 2019

Poradnik zawiera : strony: 61, ilustracje: 199 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 20.

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry