Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Dron | Ghost Recon Breakpoint Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint poradnik, tipy

Dron to narzędzie, z którego podczas rozgrywki w Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint przyjdzie Ci korzystać niejednokrotnie. Wzorem poprzedniej odsłony cyklu, Wildlands, wykorzystywany jest on do rekonesansu, a podczas zabawy rozszerzać można jego domyślne funkcje. W tym rozdziale dowiesz się wszystkiego o korzystaniu z drona.

Jak odblokować i używać drona?

Dzięki dronowi będziesz w stanie prowadzić bezpieczny rekonesans. - Dron | Ghost Recon Breakpoint - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Dzięki dronowi będziesz w stanie prowadzić bezpieczny rekonesans.

Każdy fan gry Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands, będzie z pewnością próbował aktywować drona, gdy tylko rozpocznie rozgrywkę. W Breakpoint nie jest to jednakże możliwe - na początku gry dron jest po prostu niedostępny. By zyskać do niego dostęp, trzeba ukończyć misję główną Helikoptery w Ogniu (Eagles Down), co ma miejsce po dotarciu do kryjówki rebeliantów w Erewhon. Po rozmowie z jednym z członków oddziału Duchów, gracz otrzyma wreszcie upragnionego drona.

By z niego korzystać, wystarczy wcisnąć klawisz X w wersji na PC bądź przytrzymać d-pad w górę na kontrolerze w wersji na PS4 i XOne. Po aktywacji dron wzbije się w powietrze i będzie można go kontrolować. Sterowanie dronem może okazać się dla początkujących graczy problematyczne, szybko jednak można się do niego przyzwyczaić.

Korzyści korzystania z drona

Do drona wykupić można sporo ulepszeń, które zwiększą jego użyteczność. - Dron | Ghost Recon Breakpoint - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Do drona wykupić można sporo ulepszeń, które zwiększą jego użyteczność.

Głównym zadaniem drona jest rekonesans. Przy jego pomocy możesz w bezpieczny sposób zbadać okolicę na obecność potencjalnych zagrożeń i interesujących punktów. Gdy wróg znajdzie się w centrum kamery drona, zostanie on oznaczony - będzie on widoczny do momentu zabicia go bądź oddalenia się w miejsca na znaczy dystans. W przypadku interesujących obiektów, otrzymasz o nich dodatkowe informacje, czyli co znajduje się w danym obiekcie. Co więcej, jeśli zbadasz w ten sposób nieznaną lokalizację (oznaczoną na ogół ikonką znaku zapytania), pojawi się ona na mapie świata, wraz z kompletem informacji, co uda Ci się tam znaleźć. Możesz w ten sposób odkryć także miejsca do biwakowania.

Warto nadmienić, iż korzystanie z drona nie jest okupowane żadnymi wydatkami - nie potrzebujesz do tego celu żadnych przedmiotów czy materiałów, możesz aktywować go w dowolnej chwili. Jedynym ograniczeniem jest bateria i zasięg. Gdy bateria się wyczerpie, dron zostanie zdezaktywowany na kilkadziesiąt sekund, podobnie w sytuacji, gdy wylecisz dronem za daleko.

Porady

Na koniec garść porad, które przydadzą Ci się podczas korzystania z drona, mianowicie:

  1. Dron to świetne narzędzie do oznaczania wrogów. Przed rozpoczęciem natarcia na daną placówkę warto poświęcić kilka minut na oznaczenie wrogów i interesujących obiektów przy jego pomocy - znacząco ułatwi to zadanie oczyszczania okolicy z nieprzyjaciół.
  2. Warto odblokować atut (Perk) powiązany z umiejętnością Recon Mastery. Gdy go aktywujesz, za każdego oznaczonego przez drona wroga otrzymasz małą sumkę punktów doświadczenia. Ilość ta jednak bardzo szybko się kumuluje i często za oznaczenie wrogów w obrębie jednej placówki można zapełnić nawet 1/3 paska doświadczenia.
  3. Możesz zwiększać funkcjonalność drona przy pomocy zdolności. Dzięki nim dron zyska możliwość korzystania z noktowizji czy termowizji, zwiększysz także jego zasięg, żywotność baterii czy powiększysz obszar, na którym oznaczał będzie wrogów (nie trzeba wtedy idealnie wycelować w przeciwnika, wystarczy ustawić centrum kamery obok celu).
  4. Dron jest niesłyszalny dla wrogów, jednak mogą go oni wykryć, jeśli za bardzo się do nich zbliżysz. Jeśli przelecisz koło głowy wrogiego żołnierza, błyskawicznie wykryje on drona i go zestrzeli, przez co przez kilkadziesiąt sekund nie będziesz w stanie z niego korzystać. Dodatkowo, po wykryciu, wrogowie zaczną szukać Cię w okolicy.