Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Które umiejętności warto odblokować w pierwszej kolejności w Breakpoint? Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint poradnik, tipy

W grze Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint dostępnych jest kilkadziesiąt rozmaitych zdolności, które można odblokować wraz z przebiegiem rozgrywki. Które wybrać podczas pierwszych godzin gry, by otrzymać jak najlepsze efekty? Tego dowiesz się z niniejszego rozdziału.

Niektóre zdolności w znaczącym stopniu ułatwiają rozgrywkę. - Które umiejętności warto odblokować w pierwszej kolejności w Breakpoint? - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Niektóre zdolności w znaczącym stopniu ułatwiają rozgrywkę.

Podczas pierwszych godzin rozgrywki warto skupić się na ulepszeniach, które dają premie do zdobywanych punktów doświadczenia, pozwalają korzystać z nowych zdolności czy ułatwiają rzemiosło i ulepszanie broni. Tego też powodu warto zainteresować się następującymi zdolnościami:

  1. Experience Bonus - daje 20% premię do ilości zdobywanych punktów doświadczenia. Premia ta sama w sobie już jest spora, można połączyć ją jednak z tą dostępną podczas biwakowania (10%), by zyskać łącznie aż 30% premię do zbywanych punktów doświadczenia. W znaczący sposób przyspiesza to rozwój postaci.
  2. Parachute - daje możliwość otwarcia spadochronu, by zamortyzować upadek. Świetnie sprawdza się podczas przemieszczania się przy pomocy śmigłowca, może także pomóc szybko ulotnić się np. z wysokiego budynku.
  3. Perk slot - daje drugie gniazdo na atut (Perk), czyli zdolność pasywną zwiększającą w dużym stopniu skuteczność postaci bądź dającą dodatkową premię. Warto w miarę wcześnie odblokować tą zdolność - mimo kosztu 2 punktów umiejętności - gdyż atuty dają niejednokrotnie olbrzymie premie.
  4. Night Vision - pozwala korzystać z noktowizora, co w przypadku prowadzenia walk w nocy jest gigantycznym ułatwieniem.
  5. Thermal Vision - pozwala korzystać z termowizji, która umożliwia znacznie łatwiejsze lokalizowanie wrogów, czy to w nocy czy podczas walk w terenach pełnych przeszkód, jak np. lasy.
  6. Better Dismantle - pozwala pozyskać znacznie więcej materiałów rzemieślniczych z rozkładania broni na części. Zdolność must-have, którą warto odblokować możliwie wcześnie, by zmaksymalizować efekt.
  7. Rocket Launcher - pozwala korzystać z wyrzutni rakiet. Świetnie spisują się podczas walk ze śmigłowcami i innym ciężko opancerzonymi celami. Dodatkowe rakiety można kupić w sklepie bądź wytworzyć samemu.
  8. Resources Detection - sprawia, iż pobliskie surowce do zebrania stają się widoczne na mini-mapie. Świetnie ułatwienie, które pomaga namierzać normalnie niewidoczne materiały rzemieślnicze.
  9. Recon Mastery - atut (Perk), który sprawia, iż każdy namierzony przez drona wróg to 50 punktów doświadczenia dla postaci. Premia wydawać może się niewielka, ale punkty bardzo szybko się kumulują, szczególnie podczas walk w większych placówkach wroga - a samych wrogów i tak będziesz oznaczać dronem, nie wymaga to więc żadnego wysiłku.
  10. Syncshot drone - odblokowuje nowy typ przedmiotu użytkowego, który wykorzystać można do strzałów synchronicznych. Dzięki temu oznaczyć możesz np. 4 wrogów, a następnie aktywować przedmiot, by błyskawicznie ich wyeliminować. Sprawdza się świetnie tam, gdzie nie masz możliwość własnoręcznej eliminacji kilku celów bez wszczynania alarmu.

Powyższe zdolności można odblokować praktycznie od początku gry, a ilość potrzebnych do tego celu punktów rozwoju da się zdobyć w kilkadziesiąt minut. Ich odblokowanie z kolei znacząco ułatwi przebieg dalszej rozgrywki , warto jest więc się nimi zainteresować.