Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Modyfikowanie i ulepszanie sprzętu w Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint poradnik, tipy

Gra Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint pozwala w dość zaawansowany sposób modyfikować bronie, z których korzysta postać, instalując inny celownik optyczny, magazynek czy wreszcie ulepszać samą broń, podnosząc jej ogólne parametry. W tym rozdziale poznasz zasadę działania modyfikacji i ulepszania sprzętu i znajdziesz porady, które pozwolą wykorzystać te mechaniki do uzyskania najlepszych rezultatów.

Modyfikowanie broni

Okno modyfikacji ekwipunku pozwala dostosować zarówno elementy broni, jak i zainstalować w niej ulepszenia. - Modyfikowanie i ulepszanie sprzętu w Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Okno modyfikacji ekwipunku pozwala dostosować zarówno elementy broni, jak i zainstalować w niej ulepszenia.

Większość broni w grze można modyfikować. Dzięki temu będziesz w stanie wymienić ich celownik optyczny, szynę, urządzenie wylotowe i magazynek. Każda z tych zmian pozwala na zmianę parametrów broni - zwiększenie jej szybkostrzelności, pojemności magazynka, zadawanych obrażeń czy zmniejszenie odrzutu podczas strzelania.

Modyfikacji dokonać możesz z poziomu ekwipunku postaci. Wystarczy zaznaczyć interesującą Cię broń, a następnie wcisnąć wyświetlony na ekranie przycisk, by otworzyć okno rusznikarstwa (Gunsmith). Tutaj do wyboru będą rozmaite ulepszenia - do których za moment wrócimy - i wspomniane opcje podmiany magazynku, celownika optycznego, szyny i urządzeń wylotowych. Wybierz dowolną interesującą cię pozycję - np. celownik optyczny - by otworzyć listę możliwych do wykorzystania modyfikacji, pod warunkiem, że udało Ci się odblokować i pozyskać daną część. Większość elementów wpływać będzie na parametry broni, a wspomniany celownik optyczny na to, w jaki sposób będziesz w stanie celować z broni - czy przy pomocy zwykłego celownika laserowego, czy lunety, która pozwoli sprawnie eliminować wrogów z dużych dystansów.

Ulepszanie broni

Na ekranie rusznikarstwa znajdziesz też opcje służące do ulepszania broni - przedstawione jest to w postaci 8 ulepszeń, które można odblokować. Te dają "wyłącznie" konkretne wzmocnienia do broni - podnoszą ilość zadawanych obrażeń, pojemność magazynku czy celność, z jaką strzela broń. Po odblokowaniu wszystkich 8 ulepszeń (i zainwestowaniu w odpowiednią zdolność postaci), broń będzie mogła wskoczyć na wyższy poziom, dając dostęp do kolejnych ulepszeń.

Warto pamiętać, iż nie ulepszasz konkretnego egzemplarza broni, a całą grupę przedmiotów. Jeśli więc zdecydujesz się ulepszać, na przykład, pistolet maszynowy MP7, to wszystkie bronie w grze oznaczone jako "MP7" będą już posiadać już te wykupione ulepszenia. Do samego ulepszania wykorzystuje się m materiały rzemieślnicze, które pozyskać można w czasie eksploracji i - przede wszystkim - rozkładając niepotrzebne bronie na komponenty. By rozłożyć broń czy pancerz, wystarczy zaznaczyć niechciany przedmiot i wcisnąć wyświetlony na ekranie przycisk, by po kilku sekundach zmienił się on w materiały rzemieślnicze.

Porady

Na koniec garść porad związanych z modyfikowaniem i ulepszaniem broni, mianowicie:

  1. Dostosowuj broń do swoich własnych potrzeb. Jeśli potrzebujesz większej pojemności magazynka, warto zainwestować właśnie w tą modyfikację. Jeśli preferujesz korzystanie z celownika laserowego zamiast typowej lunety, nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z takowego nawet na snajperce.
  2. Dodatkowe elementy do modyfikowania broni znaleźć można podczas eksploracji i wykonywania misji, a także - i przede wszystkim - kupując je po prostu w sklepie.
  3. Raz odblokowany element do modyfikowania broni możesz użyć jednocześnie na kilku broniach - nie ma tutaj żadnego ograniczenia.
  4. Warto ulepszać bronie, z których regularnie korzystasz. 1 czy 2 punkty obrażeń więcej może nie wydawać się dużą ilością, jednak podczas ostrej wymiany ognia może to zadecydować o tym, kto ze starcia wyjdzie żywym.
  5. Jeśli nie potrzebujesz gotówki, rozkładaj wszystkie niepotrzebne przedmioty na komponenty. Dzięki temu sprawniej będziesz w stanie ulepszać kolejne bronie.