Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Zadania główne i poboczne | Ghost Recon Breakpoint Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint poradnik, tipy

W grze Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint do wykonania jest kilkadziesiąt misji podzielonych na główne i poboczne, a także generowane na bieżąco misje frakcyjne. O misjach frakcyjnych piszemy w oddzielnym rozdziale tego poradnika, w tym rozdziale skupimy się na opisie misji głównych i pobocznych.

Misje główne

Misje główne oznaczone są na mapie kolorem żółtym. - Zadania główne i poboczne | Ghost Recon Breakpoint - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Misje główne oznaczone są na mapie kolorem żółtym.

Misje główne w grze Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint służą przede wszystkim do popychania fabuły do przodu - to one przedstawiają całą linię fabularną produkcji, a ich wykonywanie jest niezbędne, by odblokowywać nowe mechaniki, dostęp do lokalizacji i finalnie ukończyć grę. Za wykonywanie ich otrzymasz olbrzymie ilości punktów doświadczenia, a same misje są stosunkowo proste, szczególnie w zestawieniu z zadaniami pobocznymi.

Misje główne oznaczone są na mapie kolorem żółtym. W danym momencie możesz mieć aktywną jedynie jedną misję główną - po jej ukończeniu automatycznie, niezależnie od Twojego poziomu postaci, pojawi się kolejna.

Misje poboczne

Poboczne z kolei kolorem pomarańczowym. - Zadania główne i poboczne | Ghost Recon Breakpoint - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Poboczne z kolei kolorem pomarańczowym.

Misje poboczne odblokowuje się poprzez rozmowę z napotykanymi postaciami - czy to w świecie gry, czy w obrębie siedziby ruchu oporu, Erewhon. Podczas rozmowy należy zaakceptować misję, która to następnie pojawi się na mapie świata. Misje poboczne wymagać mogą zrealizowania najróżniejszych celów, na ogół są też podzielone na etapy i często rozgrywają się w różnych lokalizacjach. Za ich wykonanie otrzymać możesz często większą ilość punktów doświadczenia, niż za misję główną, niejednokrotnie otrzymasz także w nagrodzie użyteczne przedmioty czy elementy wyposażenia, a nawet dodatkowe punkty umiejętności.

Misje poboczne oznaczone są na mapie kolorem pomarańczowym. W danym momencie możesz mieć aktywnych kilka misji pobocznych, podejmować można się ich także w dowolnej kolejności. Warto pamiętać, iż spora część misji pobocznych posiada rekomendowany poziom trudności - oznacza to, iż nie warto podejmować się jej, gdy ogólny poziom ekwipunku Twojej postaci odstaje od wymagań misji, gdyż nie będziesz sobie w stanie poradzić z przeciwnikami, których trzeba w jej obrębie eliminować.

Porady

Na koniec kilka porad związanych z wykonywaniem misji głównych i pobocznych, mianowicie:

  1. Wykonywanie misji głównych jest obowiązkowe - bez tego nie będziesz w stanie pchnąć fabuły do przodu, nie odblokujesz nowych mechanik i dodatkowych misji pobocznych.
  2. Wykonywanie misji pobocznych jest kompletnie opcjonalne. Nie musisz wykonać żadnej z nich, nie oznacza to jednak, że nie warto tego robić - wręcz przeciwnie! Za ich ukończenie otrzymasz olbrzymie ilości punktów doświadczenia i użyteczne przedmioty, co pomoże Ci w dalszej rozgrywce i podczas rozgrywania misji głównych.
  3. Prócz misji głównych i pobocznych są także misje frakcyjne - szczegółowo opisaliśmy je w oddzielnym rozdziale tego poradnika, "Misje frakcyjne i nagrody bojowe".