Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Wykrycie - unikanie kontaktu z wrogiem, kamuflaż | Ghost Recon Breakpoint Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint poradnik, tipy

W grze Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint szalenie ważną rolę odgrywa ukrywanie się przed wrogiem - to my jesteśmy tutaj zwierzyną łowną i bezpośrednie starcie z wrogiem często kończy się po prostu śmiercią, ważne jest więc umiejętne unikanie kontaktu i korzystanie z kamuflażu. W tym rozdziale dowiesz się wszystkiego o tym, jak pozostać niezauważonym przez wroga i jak lotnić się, gdy wróg już Cię zauważy.

Skradanie się i cicha eliminacja celów

Przeszkody terenowe także posłużyć mogą do ukrywania się przed wrogiem. - Wykrycie - unikanie kontaktu z wrogiem, kamuflaż | Ghost Recon Breakpoint - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Przeszkody terenowe także posłużyć mogą do ukrywania się przed wrogiem.

Skradanie się, ciche podchodzenie do celu i bezszelestna eliminacja wrogów to nawyki, które warto przyswoić możliwie wcześnie podczas rozgrywki w Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint. Dzięki temu będziesz w stanie bez problemu wybić nawet sporą grupę wrogów bez alarmowania reszty przeciwników znajdujących się w okolicy i ściągania na siebie cięższego sprzętu, jak drony czy śmigłowce. Podczas tych czynności warto pamiętać o następujących rzeczach:

  1. Poruszanie się w pozycji kucającej / czołganie się. Zmniejsza to co prawda prędkość poruszania się, ale mnogość zarośli i przeszkód terenowych sprawi, iż będziesz dla wroga praktycznie niewidoczny.
  2. Oznaczanie celów przed eliminacją. Warto przed rozpoczęciem walki zrobić rekonesans i oznaczyć wszystkich wrogów i kluczowe miejsca (np. wyłącznik alarmu czy bezpieczniki). Uczynić to możesz utrzymując po prostu kursor na danym celu, bądź wykorzystać do tej czynności drona i/lub lornetkę. Oznaczeni wrogowie będą cały czas widoczni na ekranie, co ułatwia ich eliminację i planowanie dalszych ruchów.
  3. Unikanie kontaktu ze śmigłowcami i dronami patrolującymi. Jeśli Cię zauważą, zaalarmują pobliski wrogów - a w przypadku dronów ściągną Ci na głowę oddział najemników - Wilków - którzy są znacznie groźniejsi niż regularni wrogowie. Gdy usłyszysz bądź zobaczysz nadciągający helikopter i/lub drona, schowaj się w zaroślach, za przeszkodą terenową bądź rzuć się na ziemię w błoto i wykorzystaj kamuflaż.

Kamuflaż

Postać leżąca w błocie czy śniegu jest praktycznie niewidoczna dla wroga. - Wykrycie - unikanie kontaktu z wrogiem, kamuflaż | Ghost Recon Breakpoint - Tom Clancys Ghost Recon Breakpoint - poradnik do gry
Postać leżąca w błocie czy śniegu jest praktycznie niewidoczna dla wroga.

Istotną cechą, pozwalającą w skuteczny sposób unikać kontaktu z wrogiem, jest kamuflaż. W grze Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint skorzystać z niego można na dwa sposoby, mianowicie:

  1. Ukrywając się w zaroślach. Gdy postać kucnie w wysokiej trawie bądź położy się w jej niskim odpowiedniku, ekran zostanie delikatnie przyciemniony. Oznaczać to będzie, iż postać jest ukryta - wrogowie i drony nie będą w stanie Cię dostrzec, pod warunkiem, że nie rozpoczniesz ostrzału, bądź wróg nie podejdzie na bezpośrednią odległość.
  2. Korzystając z kamuflażu. Gdy położysz się na ziemię w okolicy błota czy śniegu, będziesz mieć możliwość aktywowania dodatkowego kamuflażu. Postać wysmaruje się wtedy wspomnianą substancją z podłoża i leżeć będzie nieruchomo. Efekt taki sam, jak przy chowaniu się w zaroślach - zauważą Cię tylko ci wrogowie, którzy podejdą na bardzo bliski dystans.

Warto przy tym pamiętać, iż z ukrycia prowadzić możesz ogień, najlepiej z bronią z tłumikiem, lecz wrogowie mają tendencję do sprawdzania miejsca, z którego postać strzelała - nawet, jeśli nie usłyszeli pocisku, bądź Cię nie widzieli, to i tak udadzą się w to miejsce. Warto więc oddać kilka strzałów i oddalić się do pobliskich, oddalonych o kilkanaście metrów, zarośli, co uniemożliwi odnalezienie przez wrogów.

Porady

Na koniec garść porad związanych z mechaniką ukrywania się przed wrogiem, mianowicie:

  1. Zawsze staraj się eliminować wrogów pozostając ukrytym. Gra w dość realistyczny sposób podchodzi do obrażeń i często jedna celna kulka wystarczy, by położyć wroga, jednak tyczy się to także samej postaci gracza - kilka sekund intensywnego ostrzału ze strony nieprzyjaciela to dość, by zobaczyć ekran "game over".
  2. Zawsze oznaczaj cele przed eliminacją. Tyczy się to szczególnie sytuacji, w których oczyszczać będziesz placówki wroga, gdzie do wybicia są dziesiątki żołnierzy. Dzięki oznaczeniom cały czas będziesz ich widzieć, a dodatkowo będziesz w stanie określić ich stan na podstawie ikonki nad ich głowami - biały, gdy są spokojni, żółty, gdy są zaalarmowani i Cię szukają bądź czerwony, gdy wrogowie wiedzą, że jesteś w pobliżu i rozpoczynają natarcie.
  3. Jeśli dojdzie do wykrycia przez wrogi śmigłowiec bądź drony patrolujące, warto po prostu ulotnić się z miejsca zdarzenia. Oddal się kilkanaście metrów od tych jednostek i spróbuj zerwać kontakt wzrokowy, np. wbiegając za dużą przeszkodę. Potem wystarczy tylko wskoczyć w trawę bądź wykorzystać kamuflaż optyczny, a następnie poczekać kilkanaście sekund, by wrogowie odpuścili pościg.