GreedFall: Nowy Wielki Król - solucja, opis przejścia
Aktualizacja:
Na tej stronie poradnika do gry Greedfall, odnajdziesz opis przejścia misji głównej Nowy Wielki Król.

Czas wybrać nowego króla wśród tubylców. Udaj się do Glendana i poproś go o pomoc - dostaniesz zadanie, by zdobyć zaufanie co najmniej jednego z pretendentów do korony - Derdre, Dunncasa i Ullana. Udaj się na rozmowę z nimi i zapytaj, czy w razie objęcia tronu wesprą cię. Ich odpowiedź będzie zależała od tego, czy pomogłeś im we wcześniejszych zadaniach i jak wygląda twoja reputacja z Tubylcami.

Dowiesz się również, że zdobycie legendarnej korony Wielkich Królów znacząco zwiększy szansę na objecie tronu wskazanego przez ciebie sojusznika. Udaj się do Glendgnamvar i przejdź do Bedri. Wejście do jaskini blokuje Nadaig, którego mogłeś pokonać również wcześniej, eksplorując okolice.

Przejdź przez jaskinię i zdobądź koronę, a jawi się Derdre, która zażąda oddania jej. Możesz zapytać ją o intencje, oddać koronę, lub zatrzymać ją dla siebie. Ostatnie wyjście jest najlepsze - pokonaj kobietę i wróć do Dorhadgenedu.

Możesz oddać koronę jednemu z pretendentów do tronu - Derdre (mimo pokonania jej), Ullanowi i Dunncasowi. Wybór będzie miał m.in. przełożenie na zakończenie gry i fakt, czy tubylcy wesprą cię w nadchodzących wydarzeniach. W przypadku tej solucji, wybraliśmy mądrego i sprawiedliwego Dunncasa, który dąży do porozumienia z najeźdźcami.

Po oddaniu korony, czeka cię scenka i rozmowa z nowym przywódcą. Otrzymasz 2000 XP i rozpoczniesz misje główną Twarzą w Twarz z Bogiem.
0
- GreedFall - poradnik do gry
- GreedFall: Opis przejścia
- GreedFall: Wątek główny
- GreedFall: Lek na Malichor
- GreedFall: Wielka Wyprawa - solucja, opis przejścia
- GreedFall: Bitwa Czerwonych Włóczni - solucja, opis przejścia
- GreedFall: Znajdź Constantina w Pałacu, Stare Państwa w Nowym Świecie - solucja
- GreedFall: Ekspedycja Naukowa - solucja, opis przejścia
- GreedFall: Demoniczny Kult - solucja, opis przejścia
- GreedFall: Twarzą w twarz z demonem - solucja, opis przejścia
- GreedFall: Poszukiwanie Panaceum - solucja, opis przejścia
- GreedFall: W Pogoni za Tierna Harh Cadachtas - solucja, opis przejścia
- GreedFall: Próba Wody - solucja, opis przejścia
- GreedFall: Śladem wielkiego króla - solucja, opis przejścia
- GreedFall: Sanktuarium Vinbarra - solucja, opis przejścia
- GreedFall: Nowy Wielki Król - solucja, opis przejścia
- GreedFall: Twarzą w Twarz z Bogiem - solucja, opis przejścia
- GreedFall: Lek na Malichor
- GreedFall: Wątek główny
- GreedFall: Opis przejścia
Komentarze czytelników
buuubi Chorąży
Uzupełnijcie w craftingu, że nauka na poziomie 1 jest w sumie niezbędna do pchnięcia wątku głównego (mikstura na odparzenia dla rannego żołnierza konieczna by odblokować jeden z głównych questów)
Szelma88 Junior
Chyba pierwsza gra od bardzo dawna, w której nie lubię swojego bohatera, albo raczej nie mogę już słuchać, że jest legatem kongregacji kupieckiej, powtarza tą kwestie chyba milion razy, i ogólnie Sherlock Holmes to parówka przy naszym bohaterze, wie wszystko nawet jak nie był na miejscu, droga dedukcji level master. I wg mnie źle zbalansowane pkt umiejętnosci których mam w ciul do rozdania ale tego nie robię bo nie ma sensu przydzielać pkt w coś czego i tak nie użyje( np bronie jednoręczne tudzież bron palna) bo nie mam atrybutu np. siły czy zręczności( gram magiem), żeby używać lepszej broni. Ale pomimo tych wszystkich wad gra ogólnie spoko.
bzzz Junior
Ogólnie postać maga jest trochę niedorobiona w tej grze.
1 - maksymalny poziom magii to 1000, gdzie towarzysze mają np 1600 Petrus, 1400 Siora
2 - walka z bosami i lock-on target ( gdzie postać gracza jest jak na sznurku przywiązana do wroga) to tez wg mnie zły pomysł (najbardziej irytujący mnie element mechaniki walki)
3- niezbyt rozwinięte czary i tak jak wcześniej wspomniano - za bardzo nie ma w co inwestować punkty
Ogólnie gra dla mnie to mocny średniak.
zanonimizowany1286936 Centurion
jeśli chcecie zobaczyć wszystkie misje także poboczne zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=zxT1RD1UaaY&list=PLI2HRQC_mAWQiGp7cLNb3O2yWaNf7k9O4
Salim Konsul
nie bardzo wiem jak wzmocnic broń palną miksturami.Po wzięciu skilla pojawia mi się technika ulepszanie broni palnych ale jak ją klikam to mam wiadomość że tego typu broni nie da się ulepszyć???
kain_pl Generał
Jak lepiej grać? Od razu wysoki poziom aby wbić trofeum za poziom trudności ,czy lepiej przejść normalny poziom i potem grać na najwyższym?
pieterkov Senator
Czy można liczyć na dodanie do poradnika opisu misji/zleceń typu zabij potwory w lesie? Te misje są paradoksalnie najtrudniejsze, bo nie mają znacznika lokalizacji więc trzeba biegać w te i we w te żeby np. znaleźć jakiś grób.
pieterkov Senator
Pożegnanie Królowej - Gdzie rozpocząć zadanie?: Należy wykonać wcześniejszą misję Siory.
Nieprawda. Ukończenie poprzedniego questa nic nie daje. Jest dialog o pogrzebie na koniec 2 questa, ale potem nie zaczyna się 3. Trzeba poczekać na wątek główny i po każdej misji sprawdzać czy łaskawie da nam misję.
Kajdorf Konsul
jest błąd w opisie krainy Vedrad:
-znalazłem tam dwie kapliczki
-legendy:
-- oprócz rękawiczek znalazłem też pantalony, w tej samej skrzynce "zestaw króla wojownika"
-- znalazłem "duża starożytna buława" ciężka broń jednoręczna. Między ruinami tymi z malowidłem, jest ściana do wspinaczki na vigor3. Mozna tam dojść z drugiej strony i tam miedzy ruinami jest skrzynka.
Mordka19 Junior
Mam problem z zdaniem Obietnice Wyryte w Kamieniu nie mogę pogadać z siorą cały czas mówi że jestem czymś zajęta i mamy się spotkać w wiosce ktoś pomoże?
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.
