Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Days Gone - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Days Gone - poradnik do gry

Days Gone - poradnik do gry

Motoludzie z postapokalipsy. Poradnik do Days Gone przeprowadzi Cię przez wszystkie zadania i pomoże oczyścić najtrudniejsze gniazda z zombie. Solucja zawiera najlepsze porady, a także lokalizację sekretów i znajdziek. Sprawdź również najlepsze bronie i umiejętności na start.

Ostatnia aktualizacja: 2 kwietnia 2021

Poradnik do Days Gone odkrywa wszystkie sekrety ukryte w produkcji ekipy Bend Studio. W naszym poradniku znajdziemy praktyczne porady, informacje i podpowiedzi, które ułatwią nam poznanie zasad gry. W tym poradniku przede wszystkim znajdziemy bardzo szczegółowy opis przejścia wszystkich misji głównej fabuły, jak i wszystkich zadań pobocznych.

Solucję uzupełnia atlas świata, w którym zawarliśmy mapy wszystkich 6 regionów. Na mapach zaznaczone zostały ważne lokacje, jak również różnorakie sekrety i znajdźki. Ważnym rozdziałem jest też FAQ, w którym znajdziemy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania odnośnie gry.

Na pierwszych stronach poradnika znajdziemy porady na start, które ułatwią pierwsze godziny z produkcją. Przygotowaliśmy również liczne informacje dotyczące broni oraz walki, aby ułatwić poznawanie najważniejszych mechanizmów gry. Jako że motocykl w Days Gone pełni bardzo ważną rolę, przygotowaliśmy specjalnie o nim osobny rozdział. Znajdziemy tam informacje odnośnie tego jak go ulepszać oraz skąd zdobywać paliwo. Warto pamiętać, że jeśli nie zadbamy odpowiednio o naszą maszynę, ta stanie na środku drogi, a resztę przygody będziemy musieli kontynuować pieszo. W ten sposób narazimy się na ataki ze strony zombie oraz innych ludzi.

Jednak nie tylko motocykl jest ważny. Sam główny bohater, Deacon St. John, też może się stale rozwijać. Informacje na temat rozwoju bohatera, zdobywania punktów doświadczenia oraz dostępnych umiejętnościach również znajdziemy w niniejszym poradniku. W poradniku opisaliśmy także crafting, albowiem stanowi on bardzo ważną mechanikę w Days Gone. W grze możemy samodzielnie naprawiać nasz motocykl, jak również wytwarzać lekarstwa, pułapki czy koktajle Mołotowa. W poradniku są też informacje skąd czerpać surowce i jak nie narazić się na niebezpieczeństwo ze strony innych ludzi.

Główne tematy poradnika uzupełniają mniejsze rozdziały. Opracowaliśmy przede wszystkim poradnik trofeowy pomocny w odblokowaniu wszystkich trofeów i zdobyciu platyny. Dodatkowo znalazły się strony na temat długości gry oraz sterowania, którego dobre poznanie jest kluczem do przetrwania w niebezpiecznym postapokaliptycznym świecie.

Days Gone: Szybkie porady na start

Rozdział Porady na start w naszym poradniku oferuje różnorakie podpowiedzi na temat najważniejszych mechanizmów rozgrywki. Zawarte w nim informacje mogą pomóc ci w rozpoczęciu gry i unikaniu popełniania ważnych błędów. Oto niektóre z poruszonych tematów:

 1. Dbaj o swój motocykl - Maszynę należącą do Deacona powinieneś na bieżąco naprawiać żeby uniknąć przykrych niespodzianek. Dodatkowo nie zapominaj o rozglądaniu się za kanistrami i dystrybutorami z paliwem.
 2. Rozglądaj się za lepszymi odmianami broni palnej - Nowe zwykłe bronie możesz odbierać pokonywanym przeciwnikom. Wyższej jakości pukawki możesz z kolei kupować od handlarzy mieszkających w obozowiskach.
 3. Odblokuj Skupiony strzał i korzystaj z niego w trakcie walk - Skupiony strzał to inaczej tryb spowolnienia czasu podczas celowania. Jest on szczególnie przydatny w eliminowaniu wrogów pojedynczymi trafieniami w głowę.
 4. Unikaj początkowo walk z Hordą - Konfrontacja z horda to potężne wyzwanie dla mało rozwiniętego bohatera. Atakowanie hord koniecznie odłóż sobie na później. Zadbaj najpierw o zwiększenie statystyk i odblokowanie ważnych umiejętności. Do momentu uczynienia bohatera silniejszym uciekaj na motocyklu przed każdą napotkaną hordą.
 5. Przeszukuj radiowozy i ambulanse - Splądrowanie radiowozu to szansa odnalezienia skrzynki z amunicją. Przeszukanie ambulansu to szansa odnalezienia apteczki.
 6. Staraj się eliminować wrogów z ukrycia - Polegaj na skradaniu o ile tylko gra na to pozwala. Możesz łatwo chować się przed przeciwnikami np. w wysokiej trawie, a także skutecznie ich zabijać wbijając im nóż w plecy.
 7. Odwiedzaj punkty NERO żeby permanentnie zwiększyć statystyki bohatera - W każdym z punktów NERO możesz znaleźć wstrzykiwacz i zwiększyć dzięki niemu o 1 punkt zdrowie, kondycję lub skupienie.
 8. Pasek zdrowia Deacona nie może się samoczynnie w pełni odnowić - Głównego bohatera musisz leczyć polegając na bandażach lub apteczkach. Warto odnotować, że bandaże możesz własnoręcznie wytwarzać.
 9. Regularnie zapisuj stan gry - Możesz tworzyć manualnie zwykłe lub szybkie sejwy. Wiedz jednak, że sejwowanie jest dozwolone tylko jeśli Deacon stoi w pobliżu motocykla lub łóżka (np. na terenie obozowiska).

Days Gone: Wszystkie misje - wątki fabularne

W grze Days Gome nie ma klasycznego podziału na główne i poboczne misje, ani nie ma pojedynczych misji. Zamiast tego dostępne są wątki fabularne i każdy z nich może składać się z kilku lub nawet kilkunastu zadań. Kolejne misje z danej linii fabularnej odblokowywane są w różnych momentach gry. Skorzystanie z naszej solucji pozwoli na ukończenie Days Gone w 100%, tzn. na zamknięcie wszystkich wątków fabularnych.

Oto główne strony opisu przejścia Days Gone w naszym poradniku:

 1. Informacje o misjach fabularnych
 2. W pogoni za Leonem
 3. Ostra jazda
 4. To mój brat
 5. Pamiętam
 6. Jesteś bezpieczna
 7. Zarobić na chleb
 8. Bez spoczynku
 9. Łowca nagród
 10. W obronie słabszych
 11. Przeżycie to nie życie
 12. Łowca Obozów Łupieżców
 13. Zapewnij im ochronę
 14. Dobry żołnierz
 15. Nigdy się nie poddam
 16. Prawo i nieporządek
 17. Wyścig z czasem
 18. Ukryte zakończenie - Days Gone ma jedno główne zakończenie. Ukryte, dodatkowe zakończenie możemy obejrzeć dopiero po zaliczeniu kampanii.

Days Gone: Wszystkie sekrety i atlas świata

Skorzystanie z naszego poradnika do Days Gone powinno ułatwić odnalezienie 100% sekretów i znajdziek ze świata gry. Przygotowaliśmy wysokiej jakości mapy atlasu świata, na których zaznaczone zostały ważne lokacje oraz skarby.

Region Cascade

 1. Ważne miejsca - Są to m.in. Obóz Copelanda i Góra O'Leary.
 2. Sekrety - Na odkrycie czekają znajdźki: 1x Turystyka, 5x Sekrety postaci, 7x Znaczniki historyczne, 12x Dane wywiadowcze NERO, 6x Zielaestwo

Region Żelazny Stok

 1. Ważne miejsca - Są to m.in. Wrak samolotu, Tama, Główny obóz Wieczystych i Placówka Cloverdale.
 2. Sekrety - Na odkrycie czekają znajdźki: 3x Turystyka, 4x Sekrety postaci, 6x Znaczniki historyczne, 2x Dane wywiadowcze NERO, 4x Zielarstwo.

Region Crater Lake

 1. Ważne miejsca - Są to m.in. Obóz Diamond Lake i Wyspa Magów.
 2. Sekrety - Na odkrycie czekają znajdźki: 3x Turystyka, 9x Sekrety postaci, 9x Znaczniki historyczne, 9x Dane wywiadowcze NERO, 4x Zielarstwo.

Region Autostrada 97

 1. Ważne miejsca - Są to m.in. Kampus Chemult Community College i Obóz w Aspen Butte.
 2. Sekrety - Na odkrycie czekają znajdźki: 4x Turystyka, 4x Znaczniki historyczne, 6x Dane wywiadowcze NERO, 1x Zielarstwo.

Region Belknap

 1. Ważne miejsca - Są to m.in. Obóz Hot Springs i Obóz wypadowy.
 2. Sekrety - Na odkrycie czekają znajdźki: 9x Turystyka, 4x Sekrety postaci, 10x Znaczniki historyczne, 7x Dane wywiadowcze NERO, 3x Zielarstwo.

Region Lost Lake

 1. Ważne miejsca - Są to m.in. Obóz Żelaznego Mike'a i Farma.
 2. Sekrety - Na odkrycie czekają znajdźki: 5x Turystyka, 11x Sekrety postaci, 7x Znaczniki historyczne, 6x Dane wywiadowcze NERO, 5x Zielarstwo.

Obozowiska

 1. Ogólne informacje o obozach - Na stronie wyjaśniamy jakie zastosowanie mają obozy w grze, czym są punkty i poziomy zaufania, oraz jakie atrakcje możemy znaleźć w obozowiskach.
 2. Kryjówka na Górze O'Leary
 3. Obóz Copelanda
 4. Obóz Hot Springs
 5. Obóz Żelaznego Mike'a
 6. Diamond Lake
 7. Wyspa Magów
 8. Lista handlarzy i mechaników - Na stronie przygotowaliśmy tabele z listą towarów i usług oferowanych przez poszczególnych sprzedawców.

Inne strony na temat sekretów i znajdziek

 1. Odblokowanie wszystkich regionów mapy
 2. Rodzaje sekretów
 3. Rodzaje aktywności

Days Gone: FAQ

W trakcie przechodzenia gry Days Gone możemy mieć problemy ze zrozumieniem niektórych mechanik, a także napotykać na różnorakie utrudnienia w temacie postępów w grze. Wszystkie najważniejsze tematy zestawiliśmy na kolejnych stronach rozdziału FAQ.

Najczęściej zadawane pytania - Mini-FAQ - To zbiór mniejszych tematów, które nie wymagają bardzo kompleksowego opisu rozwiązania problemu.

Eksploracja

 1. Gniazda - jak odnajdywać i niszczyć?
 2. Odzyskanie motocykla - jak?
 3. Bunkier z początku gry - gdzie jest?
 4. Pytajniki - co oznaczają?
 5. Szybka podróż - jak korzystać?
 6. Ratowane osoby - gdzie odsyłać?
 7. Punkty badawcze - jak docierać?
 8. Wrak śmigłowca - jak dotrzeć?
 9. Pogłaskanie psa - czy możliwe?
 10. Gniazda przy cmentarzu - gdzie są?

Postać i wyposażenie

 1. Tłumik - jak zdobyć i zainstalować?
 2. Kusza - jak zdobyć?
 3. Ulepszona broń - jak wyprodukować?
 4. Naprawianie broni - jak?
 5. Inwentarz - jak powiększyć?
 6. Zioła - jakie mają zastosowanie?
 7. Karabin snajperski - jak zdobyć?
 8. Uzupełnienie zapasów - jak?

Kampania

 1. Szafka - dlaczego nie ma broni?
 2. Zapisanie stanu gry - jak?
 3. Posterunki NERO - jak odblokować?
 4. Misja Spizgany jak delfin - jak skończyć?
 5. Pora dnia - jak zmienić?
 6. Nie można wydać kredytów - dlaczego?

Walka

 1. Boss niedźwiedź - jak zabić?
 2. Boss Łamacz - jak zabić?
 3. Horda - czy walki są obowiązkowe?
 4. Boss Carlos - jak pokonać?
 5. Opancerzeni wrogowie - jak zabić?
 6. Horda Chemult - jak pokonać?
 7. Boss Biegacz - jak zabić?
 8. Finałowy boss - jak pokonać?

Days Gone: Przewodnik po grze

Rozdział Przewodnik po grze naszego poradnika do gry Days Gone opisuje najważniejsze mechaniki rozgrywki. Dzięki zapoznaniu się z zawartymi poradami możemy skuteczniej eliminować lub omijać wrogów, ulepszać Deacona i jego sprzęt, a także unikać popełniania częstych błędów.

 1. Crafting - Wyjaśniamy jakie są wymagania craftingu i kiedy można z niego korzystać. Przygotowaliśmy też pełną listę przedmiotów do wytworzenia.
 2. Bronie i walka - Informujemy czy bronie mogą zostać zniszczone i jak zachowywać się w trakcie walk.
 3. Hordy - Zamieściliśmy rozbudowane porady jak pokonywać lub unikać hordy, a także jak przygotowywać sie do walk z hordami zombiaków.
 4. Skradanie się - Podpowiadamy jak skutecznie skradać się, jak korzystać z tłumików i jak odwracać uwagę wrogów.
 5. Najlepsze i unikalne bronie - Wyjaśniamy u których handlarzy ze świata gry możemy zakupić bronie najwyższej jakości.
 6. Leczenie postaci i śmierć - Podpowiadamy jak regenerować pasek zdrowia Deacona i wyjaśniamy co wydarzy się po jego śmierci.
 7. Odblokowywanie misji - Informujemy odblokowywać kolejne misje i wątki fabularne, oraz jakie są typowe nagrody za zaliczanie zadań.
 8. Darmowe zapasy od Boozera - Podpowiadamy jak można otrzymywać darmowe przedmioty od Boozera i gdzie się po nie zgłaszać.
 9. Najlepsze umiejętności na start - Podpowiadamy które umiejętności są bardzo pomocne w pierwszych godzinach gry i warte zakupienia.
 10. Odblokowywanie umiejętności - Informujemy jak zdobywać nowe umiejętności oraz jakie mają one działanie.
 11. Permanentne zwiększenie statystyk - Wyjaśniamy jak trwale podnosić współczynniki zdrowia, skupienia i kondycji Deacona.

Days Gone: Motocykl Deacona

Motocykl Deacona to jego jedyny środek transportu - Days Gone - poradnik do gry

Motocykl Deacona to jego jedyny środek transportu. Dzięki niemu możemy szybko przemierzać świat gry oraz uciekać przed przeciwnikami. Musimy dbać o nasz sprzęt, naprawiać go, uzupełniać paliwo, a nawet zabezpieczać przez złodziejami i mutantami. W grze Days Gone możemy nie tylko ulepszać swój motocykl, ale również wpływać na jego wygląd. Dzięki temu możemy stworzyć pojazd swoich marzeń.

Rozdział Motocykl w naszym poradniku zestawia wszystkie najważniejsze informacje na temat maszyny Deacona. Oto najważniejsze opisane przez nas tematy:

 1. Ulepszanie motocykla - jak?
 2. Zdobycie paliwa - jak?
 3. Naprawienie motocykla - jak?
 4. Jazda bez paliwa - czy możliwa?
 5. Nitro (dopalacz) - jak odblokować?
 6. Inne motocykle - można ich używać?
 7. Atakowanie na motocyklu - jak?
 8. Unikanie spadania z motocykla - jak?
 9. Malowanie motocykla - jak nałożyć?

Days Gone: Czy ukaże się na PC?

Gra Days Gone pierwotnie ukazała się jedynie na konsolę PS4 i pod koniec 2020 roku stała się również kompatybilna z konsolą PS5. Wersja na PC ukaże się wiosną 2021 roku. Wydanie na komputery osobiste zaoferuje szereg unikalnych cech:

 1. Wsparcie dla ekranów ultrapanoramicznych
 2. Możliwość odblokowania prędkości wyświetlania klatek
 3. Ulepszenia w grafice (m.in. wyższy poziom szczegółow, większe pole widzenia, większa odległość rysowania listowia)

Days Gone: Trofea

Wszystkie dostępne osiągnięcia gry Days Gone opisaliśmy szczegółowo w naszym poradniku trofeowym - Days Gone - poradnik do gry

Wszystkie dostępne osiągnięcia gry Days Gone opisaliśmy szczegółowo w naszym poradniku trofeowym. Powinien on okazać się pomocny w zdobyciu platyny.

Odblokowanie wszystkich osiągnięć z podstawowego zestawu nie powinno być trudne, choć może nam zająć dużo czasu (50-60 godzin lub więcej). Problematyczne mogą być niektóre trofea DLC dotyczące zaliczania wyzwań czy najwyższych poziomów trudności, ale nie są one wliczane do wymagań platynowego trofeum.

 1. Lista trofeów (podstawowy zestaw)
 2. Trofeum To jest nóż - jak zdobyć?
 3. Trofeum Zwiększona wydajność - jak zdobyć?
 4. Trofeum Jedna z głowy - jak zdobyć?
 5. Trofeum I kamieni kupa - jak zdobyć?
 6. Trofeum Różnorodność nadaje życiu smaku - jak zdobyć?

Days Gone: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bity
 2. Procesor: Intel Core i5-2500K @ 3.3GHz lub AMD FX 6300 @ 3.5GHz
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) lub AMD Radeon R9 290 (4 GB)
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Miejsce na dysku: 70 GB dostępnej przestrzeni
 7. Dodatkowe uwagi: rekomendowany jest dysk SSD i 16 GB pamięci; gra wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego

Więcej informacji m.in. o zalecanych wymaganiach Days Gone, unikalnych cechach wersji na PC, a także działaniu gry na PS4 i PS5 znajduje się na stronie Wymagania sprzętowe i kwestie techniczne.

Days Gone: Długość gry

Days Gone jest grą stosunkowo długą, szczególnie jeśli zapragniemy w 100% zbadać sześć głównych regionów. Ukończenie wszystkich wątków głównej fabuły powinno nam zająć co najmniej 30 godzin. Pełne zaliczenie gry może wymagać spędzenia z Days Gone nawet 70-80 godzin.

Po skończeniu gry możemy do niej powrócić w trybie Nowa Gra Plus oraz zająć się dodatkowym trybem wyzwań - pozwala to wydłużyć czas rozgrywki. Więcej informacji zawarliśmy na stronie ile czasu zajmuje przejście gry Days Gone.

Days Gone: Krótko o grze

Days Gone to trzecioosobawa gra akcji osadzona w postapokaliptycznym świecie. Zadaniem gracza jest wcielenie się w byłego członka gangu motocyklowego, Deacona St. Johna. W jego skórę przyjdzie nam wcielić się niecałe dwa lata po wybuchu wirusa. Czas ten spowodował, że świat wszystkim nam znany już został kompletnie zniszczony, jednak jest jeszcze za wcześnie, aby powstały podwaliny nowego świata.

Twórcy podkreślają, że zadaniem gracza będzie przetrwać w pełnym niebezpieczeństw świecie i poradzić sobie z traumą bohatera. Nie mamy zgrywać bohaterów, nie jesteśmy tam po to, aby szukać lekarstwa ani ratować świat.

W trakcie gry poznamy również historię naszego bohatera, wielokrotnie będziemy powracać do czasów przed apokalipsą. Dzięki temu będziemy w stanie lepiej wczuć się w skórę bohatera oraz podejmować lepsze wybory.

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Days Gone - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 124, ilustracje: 735 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 12.

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 25 kwietnia 2019, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 25 kwietnia 2019, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Days Gone - poradnik do gry