Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: System honoru - jak działa, jak wpływa na grę? Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Dzięki tej stronie dowiecie się na jakich zasadach działa system honoru i jak honor wpływa na przebieg rozgrywki w RDR2.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Honor to inna nazwa dla reputacji w grze Red Dead Redemption 2. Parametr ten może rosnąć lub spadać w wyniku podejmowanych działań. Na tej stronie wyjaśniamy na jakich zasadach działa system honoru i jak honor wpływ na przebieg rozgrywki w RDR2.

Jak sprawdzić aktualny stan honoru?

1 - Red Dead Redemption 2: System honoru - jak działa, jak wpływa na grę? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
W momencie rozpoczęcia gry pasek honoru bohatera reprezentuje neutralny stan - Red Dead Redemption 2: System honoru - jak działa, jak wpływa na grę? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

W momencie rozpoczęcia gry pasek honoru bohatera reprezentuje neutralny stan. Dobre uczyniki wiążą się z otrzymywaniem dodatnich punktów honoru, a złe uczynki z otrzymywaniem ujemnych punktów honoru. Aktualny stan honoru możesz łatwo sprawdzić na dwa główne sposoby:

 1. Wciskając dolny kierunek na krzyżaku pada. U dołu ekranu pojawi się pasek honoru. Biały kolor reprezentuje dodatni stan, a czerwony kolor ujemny stan.
 2. Zaglądając do menu o głównym bohaterze. Honor to jeden ze współczynników, którymi jest opisany.

Jak gromadzić dodatnie punkty honoru?

Gra nagradza dodatnimi punktami honoru wszystkie rodzaje dobrych uczynków w grze - Red Dead Redemption 2: System honoru - jak działa, jak wpływa na grę? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Gra nagradza dodatnimi punktami honoru wszystkie rodzaje dobrych uczynków w grze. Mowa tu między innymi o następujących akcjach:

 1. Pomaganie niewinnym osobom z przypadkowych spotkań (np. ranna osoba wymagająca podleczenia czy cywil zaatakowany przez bandytów).
 2. Witanie się z napotykanymi w świecie gry osobami. Możesz łatwo "farmić" dodatni honor wchodząc np. do saloonu i po kolei witając się z przebywającymi w nim osobami.
 3. Przekazywanie datków na rozwój obozu oraz pomaganie w codziennych obowiązkach w obozie (np. przenoszenie ciężkich worków).
 4. Podejmowanie określonych decyzji w trakcie zaliczania questów, np. wypuszczenie przesłuchanej osoby zamiast zabijania jej.

Jak gromadzić ujemne punkty honoru?

Gra przyznaje ujemny punkty honoru za wszelakiego rodzaju niegodziwe i hańbiące rodzaje zachowań - Red Dead Redemption 2: System honoru - jak działa, jak wpływa na grę? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Gra przyznaje ujemny punkty honoru za wszelakiego rodzaju niegodziwe i hańbiące rodzaje zachowań. Mowa tu między innymi o następujących akcjach:

 1. Zabijanie niewinnych osób oraz stróżów prawa.
 2. Okradanie innych osób oraz plądrowanie budynków, które są czyjąś własnością. Ujemne punkty otrzymuje się też za kradzież koni.
 3. Napadanie na sklepy, dyliżanse i pociągi.
 4. Zabijanie udomowionych zwierząt, np. psów czy świń.
 5. Podejmowanie określonych decyzji w trakcie zaliczania questów, np. pobicie lub zamordowanie rozmówcy zamiast wydobycia od niego informacji w pokojowy sposób albo nie udzielenie pomocy sojusznikowi.

Jak system honoru wpływa na grę?

Poza niewielkimi wyjątkami gra nagradza wyłącznie gromadzenie dodatnich punktów honoru - Red Dead Redemption 2: System honoru - jak działa, jak wpływa na grę? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Poza niewielkimi wyjątkami gra nagradza wyłącznie gromadzenie dodatnich punktów honoru. Możesz mianowicie liczyć na następujące profity:

 1. Niższe ceny w sklepach. Po osiągnięciu bardzo wysokiego dodatniego poziomu honoru sprzedawcy mogą obniżyć ceny nawet o połowę. To bardzo przydatne w przypadku najdroższych przedmiotów takich jak unikalne bronie, konie czy stroje.
 2. Odnajdywanie większej ilości wybranych odmian lootu (np. środki lecznicze, żywność czy biżuteria).
 3. Odblokowanie dostępu do nowych strojów nadających się do zakupu. Gra powinna poinformować o ich dostępności.

Dodatkowo za uzyskanie najwyższego lub najniższego poziomu honoru odblokowywane jest brązowe trofeum Ekstremalna osobowość.

Dlaczego pasek honoru nie może osiągnąć maksymalnej wartości?

W trakcie przechodzenia gry możesz zauważyć, że pomimo starań i pomagania innym osobom pasek honoru Arthura nie może osiągnąć maksymalnego poziomu - Red Dead Redemption 2: System honoru - jak działa, jak wpływa na grę? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

W trakcie przechodzenia gry możesz zauważyć, że pomimo starań i pomagania innym osobom pasek honoru Arthura nie może osiągnąć maksymalnego poziomu. Może to być irytujące, gdyż nie możesz uzyskać maksymalnej zniżki na towary ani odblokować osiągnięcia powiązanego z reputacją.

Opisana powyżej "blokada" nie jest błędem gry, lecz odgórnie zaplanowanym działaniem wynikającą po prostu z tego, że Arthur nie jest dostatecznie "dobrą" osobą, która nie okazała innym współczucia i nie wyciągnęła do nich pomocnej ręki. Musisz zaczekać do rozdziału 5 lub 6. Pojawią się w nim nowe aktywności, które pozwolą ci pozyskać "brakujące" dodatnie punkty honoru. Mowa tu między innymi o pobocznym zadaniu Nie szukaj rozegrzeszenia oraz o kilku spotkaniach z wdową z Willard's Rest. Wydarzenia te omówiliśmy w naszej solucji.