Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Dzikie zwierzęta - jak polować? Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Red Dead Redemption 2 to zbiór informacji o tym jak polować na dzikie zwierzęta. Dowiecie się jak znajdować gatunki, przygotowywać się do polowania oraz jak wytropić zwierzynę.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

W grze Red Dead Redemption 2 jedną z wielu dostępnych aktywności jest polowanie. Możesz polować dla rozrywki bądź po to, aby zdobyć zasoby dla gangu. Zdobyte mięso i skóry mogą również zapewnić ci niemałe pieniądze - co jest bardzo przydatne w pierwszych godzinach gry. Gdy nauczysz się już polować możesz wybrać się na legendarne zwierzęta. Te jednak mamy dokładnie opisane na osobnych stronach poradnika.

Na tej stronie poradnika podaliśmy informacje, które ułatwią ci polowanie w RDR2. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się w jaki sposób tropić zwierzynę, jak przygotować się do polowania oraz jak namierzyć interesujące cię okazy.

Jak znaleźć dany gatunek?

Eksplorując świat w RDR2 odkrywasz ogromną mapę - Red Dead Redemption 2: Dzikie zwierzęta - jak polować? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Eksplorując świat w RDR2 odkrywasz ogromną mapę. Twój bohater rozglądając się po świecie będzie ją na bieżąco uzupełniał. Jeśli, np. wykonując misje natrafisz na jakieś zwierzęta będą one już zaznaczone na mapie. Przed wybraniem się na polowanie otwórz mapę i wybierz interesujące cię zwierzęta.

Jak przygotować się do polowania?

Pamiętaj, aby na polowanie zabrać swoją najlepszą broń - Red Dead Redemption 2: Dzikie zwierzęta - jak polować? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pamiętaj, aby na polowanie zabrać swoją najlepszą broń. Ta oczywiście zależy od zwierzęcia, na które masz zamiar zapolować. Na wielkie stworzenia, takie jak bizon bądź niedziwedz, najlepiej będzie zabrać ze sobą strzelbę bądź karabin. Na sarny i jelenie weź jednak łuk. Jeden precyzyjny strzał w głowę takiego zwierzęcia pozbawi go życia i nie zniszczy jego skóry.

Jak wytropić zwierzynę?

Aby łatwo i szybko wytropić zwierzynę w RDR2 użyj Sokolego Oka (L3 + R3) - Red Dead Redemption 2: Dzikie zwierzęta - jak polować? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Aby łatwo i szybko wytropić zwierzynę w RDR2 użyj Sokolego Oka (L3 + R3). Dzięki temu zobaczysz ślady zwierzyny. Poruszając się zgodnie z nimi dotrzesz do zwierzęcia i będziesz mógł w łatwy sposób je zabić.

Sokole Oko nie tylko pokaże ci ślady zwierzyny, ale również podkreśli zwierzęta poruszające się po okolicy - Red Dead Redemption 2: Dzikie zwierzęta - jak polować? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Sokole Oko nie tylko pokaże ci ślady zwierzyny, ale również podkreśli zwierzęta poruszające się po okolicy. W ten sposób dostrzeżesz zwierzęta nie widoczne na pierwszy rzut oka, np. żaby, wiewiórki czy węże.

Jak polować?

Najłatwiejszym sposobem na trafienie zwierzęcia jest odpalenie zabójczej precyzji - Red Dead Redemption 2: Dzikie zwierzęta - jak polować? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Najłatwiejszym sposobem na trafienie zwierzęcia jest odpalenie zabójczej precyzji. Tryb ten zwalnia ruch przeciwników i podkreśla jego czułe punkty.

Najlepiej będzie jeśli nie będziesz zbytnio zbliżał się do zwierzęcia inaczej zmusisz je do ucieczki.

Jeśli zależy ci na jakości zdobytych ze zwierzęcia surowców sprawdź naszą stronę w poradniku dotyczącą sposoby zdobywania perfekcyjnych skór.

Zwierzęta uciekają, co zrobić?

Są trzy sposoby, które sprawią, że zwierzęta nie będą ci uciekać:

  1. trzymaj się z dala od zwierząt i celuj do nich z broni długodystansowej,
  2. używaj cover scent lotion. To zamaskuje zapach twojej postaci dzięki czemu będziesz mógł skradać się do zwierząt unikając wykrycia,
  3. używaj zabójczej precyzji, to spowolni zwierzęta i nie pozwoli im uciec.

Zapach maskujący (Cover Scent Lotion) możesz samodzielnie wykonać:

Składniki: 1 gruczoł zapachowy (scent gland).

Jak odblokować: Dostaniesz ten przepis rozpoczynając 2 rozdział gry.

Co zrobić ze zdobytymi surowcami?

Zdobyte surowce możesz oddać w obozie, sprzedać bądź zostawić do tworzenia przedmiotów - Red Dead Redemption 2: Dzikie zwierzęta - jak polować? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Zdobyte surowce możesz oddać w obozie, sprzedać bądź zostawić do tworzenia przedmiotów. Perfekcyjne skóry przydadzą ci się do tworzenia przedmiotów u trapera, a mięso ze zwierząt może zapewnić ci pożywienie na parę dobrych dni podróży.

Pamiętaj, że mięso nie psuje się w wyposażeniu bohatera. Możesz, więc spokojnie nosić przy sobie kilkanaście kawałków mięsa. Najlepiej będzie jeśli mięso to od razu upieczesz, wtedy możesz pożywać się w trakcie podróży.