Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Legendarne ryby - jak łowić? Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Red Dead Redemption 2 to opis wszystkich ważnych elementów wędkowania w grze RDR2. Dowiecie się z niej jak wędkować, gdzie kupować przynętę i jak oceniać gdzie warto zanurzyć wędkę.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

W grze Red Dead Redemption 2 możesz wędkować. Wędkę dostaniesz jednak dopiero na końcu 2 rozdziału gry. Gdy tylko nauczysz się łowić ryby możesz wybrać się na zbieranie legendarnych okazów. Na tej stronie powiemy ci jak rozpocząć zbieranie legendarnych ryb oraz damy ci kilka porad na start.

W całej grze jest dostępnych 14 legendarnych ryb. Żeby jednak zdobyć ostatnią legendarną rybę musisz pierw zdobyć 13 pozostałych oraz dostać się do pierwszego epilogu gry.

Początek misji

Jeśli pragniesz rozpocząć zbieranie legendarnych ryb w Red Dead Redemption 2 musisz rozpocząć misję poboczną - Red Dead Redemption 2: Legendarne ryby - jak łowić? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Jeśli pragniesz rozpocząć zbieranie legendarnych ryb w Red Dead Redemption 2 musisz rozpocząć misję poboczną. Znacznik tej misji znajduje się przy zbiorniku wodnym na północ od obozu gangu z rozdziału 3.

W rejonie zaznaczonym na pierwszym screenie znajdziesz chatkę rybaka - Red Dead Redemption 2: Legendarne ryby - jak łowić? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

W rejonie zaznaczonym na pierwszym screenie znajdziesz chatkę rybaka. W niej rozpoczniesz misję.

Porozmawiaj z wędkującym Jeremym Gillem, łowi on ryby z pomostu - Red Dead Redemption 2: Legendarne ryby - jak łowić? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Porozmawiaj z wędkującym Jeremym Gill'em, łowi on ryby z pomostu. Da ci on zlecenie dostarczania mu złowionych legendarnych ryb. Dostaniesz od niego wizytówkę (Jeremy's Business Card) oraz mapę legendarnych łowisk (Legendary Fish Map). Legendarne ryby możesz wyławiać w dowolnej kolejności i następnie wysyłać je Jeremy'emu pocztą. Najlepiej robić to na bieżąco, część ryb jest tak duża, że nie masz ich gdzie schować, a jeśli jakąś rybę zgubisz będziesz musiał złowić ją ponownie.

Szybkie porady łowienia ryb

Kup przynętę - zanim wybierzesz się za zbieranie legendarnych ryb udaj się do Bait Shop - Red Dead Redemption 2: Legendarne ryby - jak łowić? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Kup przynętę - zanim wybierzesz się za zbieranie legendarnych ryb udaj się do Bait Shop. Znajduje się on przy Lagras. Kup tam Special Luke Lure i Special River Lure.

Oczyść terytorium - niektóre miejsca, w których przyjdzie ci łowić, są niebezpieczne. Nam zabierzesz się za wędkowanie zabij wszystkich przeciwników znajdujących się w otoczeniu. Tyczy się to głównie krokodyli, które mogą przerwać ci wędkowanie w każdej chwili.

Nie przemęczaj się - na mapie znajdziesz, aż 14 legendarnych ryb. Postaraj się nie zbierać ich wszystkich na raz. Wędkowanie bywa męczące i czasochłonne, a dodatkowo męczy ręce. Jeśli będziesz łowić przez kilka dobrych godzin może ci iść coraz gorzej. Warto, więc robić sobie co chwile przerwę i korzystać z innych aktywności dostępnych w grze.

Dokładnie przyglądaj się mapie - w dużych zbiornikach wodnych ryby pływają tylko po określonym terenie. Spoglądaj, więc na mapę i dokładnie szacuj, w którym miejscu powinieneś zarzucić swoją wędkę. Czasami przesunięcie się o kilka metrów znacznie zwiększy twoje szanse na zdobycie legendarnej ryby.

Zwracaj uwagę na warunki pogodowe - jeśli na dworze jest burza, straszny wiatr bądź deszcz, przeczekaj. W trakcie silnego wiatru połów będzie znacznie utrudniony, a ryby będą miały większe szanse ci uciec.

Przyglądaj się wodzie - zarzucaj wędkę tylko w miejscach gdzie widzisz ławicę ryb. Jeśli w danym miejscu jest w wodzie pusto zarzucenie tam wędki będzie wiązało się z długim czasem oczekiwania na reakcję ryb.

Skup się na grze - jeśli zarzuciłeś już wędkę dzielnie patrz w monitor. Złapanie legendarnej ryby to skomplikowany i długi proces. Musisz być skupiony, jeśli ryba już chwyci za twój haczyk wykorzystuj okazję, pociągnij wędkę i spróbuj ją złowić. Jeśli nie będziesz skupiony na wędce może uciec ci niejeden okaz.

Nie zwracaj uwagi na porę dnia - w grze Red Dead Redemption 2 pora dnia nie wpływa na połów. Możesz łowić i nad ranem, i w środku nocy. Wszystko zależy od twojej wygody.

Rybę możesz zdobyć tylko raz... - jeśli wyłowisz legendarną rybę i wyślesz ją pocztą do Jeremyego nie będziesz mógł ponownie zdobyć tej ryby. Są to wyjątkowe, pojedyncze okazy.

...ale jeśli zgubisz legendarną rybę ponownie trafi ona do rzeki - jeśli jednak przypadkiem zgubisz swoją legendarną rybę trafi ona ponownie do wody. Obojętnie czy straciłeś ją przez własną śmierć czy przez upadek konia. Pamiętaj jednak, że jeśli ryby nie będzie w wodzie, ani nie będzie ona czekać na twoim koniu może leżeć gdzieś na drodze. W takim przypadku sprawdź dokładnie mapę.