Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Red Dead Redemption 2 - Atlas - New Hanover
Red Dead Redemption 2 - Atlas - New Hanover
Zadania Valentine: Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta I,II; Prawdziwy olej z węża (łowca nagród); Ellie Anne Swan (łowca nagród); O, bracie I,II
Emmet Granger (rewolwerowiec z zadania Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta)
Próba wiary
Palenie i inne pasje
Poszukiwacz skarbów
Arkadia dla amatorów III
Oczywiście jest Brytyjczykiem II
Oczywiście jest Brytyjczykiem IV
Rybak ryb
Arkadia dla amatorów V
Zapach świeżej farby
Łaska wiedzy VI
Radosny, energiczny chłopiec II
Zadania Annesburg: Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta IV; Nie szukaj rozgrzeszenia
Mądrość starszyzny I
Mądrość starszyzny II-IV
Mądrość starszyzny V
Wdowa z Willard's Rest (nieoficjalne zadanie)
Zadania Beaver Hollow: Lichwiarstwo i inne grzechy VI,VII; Prawdziwa miłość IV
Amerykański sen (jedno z trzech miejsc zbrodni)
Amerykański sen (kryjówka mordercy)
UFO. Wewnątrz chatki znajdziesz zamordowane osoby - przeczytaj notatkę przy jednym z ciał. Aby odnaleźć kosmitów musisz powrócić w to miejsce o drugiej w nocy. Musisz jednak pamiętać o tym, że księżyc nie może być w pełni, a musi być półksiężycem.
Meteoryt. Jest on w chatce niedaleko Roanoke Valley. Znajduje się w środku krateru koło kilku ciał.
Laboratorium Marko Dragica. Możesz je zbadać po ukończeniu pobocznego zadania "Radosny, energiczny chłopiec". Znajdziesz m.in. unikalną elektryczną latarnię, notatki oraz kartę kolekcjonerską.
Fort Wallace. To zakazana lokacja - w przypadku wykrycia bohater zostanie od razu zaatakowany. Do odnalezienia jest tu kilka kart kolekcjonerskich.
Czarna owca. Rozejrzyj się po całej okolicy żeby odnaleźć unikalną owcę. Jeśli ją zabijesz to znajdziesz złoty pierścionek.
Grobowiec wikingów. Jest on w pobliżu Roanoke Valley. Aby do niego wejść musisz zejść po schodach. Tam możesz przyjrzeć się szkieletowi oraz zabrać broń Viking Hatchet.
Starożytna tablica. Możesz podjąć próbę rozszyfrowania zapisanej wiadomości.
Butcher Creek. To niewielka osada, w której rozgrywa się jeden z pobocznych questów. Warto tu odwiedzić rzeźnię, bo możesz zdobyć zawieszoną na podporze unikalną maskę świni. W wiosce do odnalezienia są też m.in. orchidee i karta kolekcjonerska.
Zrujnowana wieża wiertnicza. Główny bohater doda tę lokację do swojego dziennika. Możesz też zejść po drabinie i znaleźć kości dinozaura.
Spalony obszar. Zbadanie tej lokacji pozwoli ci zdobyć m.in. wartościową bryłkę złota i schemat Volatile Fire Bottle.
Dziwne drzewo. Obok drzewa jest grób. W pobliżu jest też chatka z kartą kolekcjonerską i unikalnym eliksirem.
Opuszczony fort. Możesz tu znaleźć sporo lootu. Najważniejsze znaleziska to przepis Special Horse Medicine Pamphlet, unikalny nóż Civil War Knife, unikalne nakrycie głowy Civil War Hardee Hat oraz dwie karty kolekcjonerskie.
Dom z dziwną kreaturą. Mutanta odnajdziesz w pomieszczeniu na piętrze - wdrap się na piętro od zewnętrznej strony budynku. W lokacji tej znajdziesz też kartę kolekcjonerską.
Powiększ mapę

Red Dead Redemption 2: New Hanover, mapa Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Red Dead Redemption 2 opisuje aktywności dostępne w regionie New Hanover i przedstawia mapę, na której oznaczyliśmy ważne punkty.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Ważne lokacje na mapie

1 - Horseshoe Overlook

2 - Valentine

3 - Annesburg

4 - Van Horn Trading Post

5 - Emerald Ranch

6 - Beaver Hollow

Miejsca rozpoczynania zadań od nieznajomych

1 – Zadania Valentine: Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta I,II; Prawdziwy olej z węża (łowca nagród); Ellie Anne Swan (łowca nagród); O, bracie I,II

2 – Emmet Granger (rewolwerowiec z zadania Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta)

3 – Próba wiary

4 – Palenie i inne pasje

5 – Poszukiwacz skarbów

6 – Arkadia dla amatorów III

7 – Oczywiście jest Brytyjczykiem II

8 – Oczywiście jest Brytyjczykiem IV

9 – Rybak ryb

10 – Arkadia dla amatorów V

11 – Zapach świeżej farby

12 – Łaska wiedzy VI

13 – Radosny, energiczny chłopiec II

14 – Zadania Annesburg: Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta IV; Nie szukaj rozgrzeszenia

15 – Mądrość starszyzny I

16 – Mądrość starszyzny II-IV

17 – Mądrość starszyzny V

18 – Wdowa z Willard's Rest (nieoficjalne zadanie)

19 – Zadania Beaver Hollow: Lichwiarstwo i inne grzechy VI,VII; Prawdziwa miłość IV

20 – Amerykański sen (jedno z trzech miejsc zbrodni)

21 – Amerykański sen (kryjówka mordercy)

Legenda Red Dead Redemption 2 - Atlas - New Hanover

Ważne lokacje na mapie

Miejsca rozpoczynania zadań od nieznajomych

Unikalne sekretne lokacje

Na tej stronie poradnika do gry Red Dead Redemption 2 możesz odnaleźć mapę świata regionu New Hanover. To pierwszy stan odwiedzany po ukończeniu wprowadzenia do głównego wątku fabularnego gry. W lokacji tej Arthur może zajmować się głównymi i pobocznymi misjami. Do odnalezienia są tu też np. sekrety takie jak karty kolekcjonerskie, kości dinozaurów czy legowiska legendarnych zwierząt.

Podstawowe informacje o regionie New Hanover

 1. W New Hanover po raz pierwszy zawitasz po ukończeniu rozdziału 1 głównej fabuły. Obozowisko gangu Dutcha będzie znajdowało się w lesie w zachodniej części tego stanu. Pozostanie ono aktywne tylko na czas rozgrywania rozdziału 2 (po jego ukończeniu gang przeniesie się w inne miejsce). Gang powróci do stanu New Hanover w dalszej części gry, a konkretnie w rozdziale 6. Nowy obóz gangu Dutcha zostanie wtedy utworzony w lokacji Beaver Hollow sąsiadującej z miasteczkiem Annesburg.
 2. Jedną z najważniejszych lokacji w New Hanover jest miasteczko Valentine. To pierwsza tego typu lokacja odwiedzana w trakcie gry. Arthur zalicza na terenie tego miasteczka szereg głównych oraz pobocznych zadań. W Valentine można też odwiedzić różnorakie sklepy oraz zajrzeć do hotelu i do stajni.
 3. Innym większym miastem z tego regionu jest Annesburg. Znajduje się ono na wschodnim krańcu stanu i bardzo prawdopodobne jest, że w trakcie normalnego przechodzenia gry będziesz chciał tam zajrzeć dopiero w czwartym rozdziale kampanii.
 4. W północnej części regionu New Hanover znajduje się Fort Wallace. To jedna z zakazanych lokacji w świecie gry. Oznacza to, że Arthur zostanie automatycznie zaatakowany przez przeciwników jeśli zdecyduje się wejść do fortu.
 5. Obok wszystkich ważniejszych lokacji w regionie New Hanover przebiegają tory kolejowe. Oznacza to, że możesz ułatwiać sobie podróżowanie pomiędzy nimi wsiadając do pociągu. Alternatywnie możesz też opłacić w każdym miasteczku dyliżans.

Najważniejsze lokacje w regionie New Hanover

 1. Obóz gangu Dutcha w Horseshoe Overlook - Znajduje się on na południe od Valentine. Jest on dostępny tylko w rozdziale 2. Po awansowaniu do rozdziału 3 członkowie gangu przeniosą się do regionu Lemoyne i rozstawią nowy obóz w Clemens Point.
 2. Valentine - To pierwsze miasto odwiedzane w trakcie przechodzenia gry. Możesz tu odbierać questy, sprzedawać i kupować towary, oraz opłacać inne różne usługi.
 3. Annesburg - To kolejne duże miasto tego regionu. Także i w nim oprócz odwiedzania sklepów rozwiązuje się kilka zadań.
 4. Van Horn Trading Post - To nieco mniejsza lokacja zlokalizowana na wschodnim krańcu mapy. Rozpoczyna się tam np. jeden z pobocznych questów.
 5. Emerald Ranch - Ranczo jest miejscem odwiedzanym przy okazji zaliczania obowiązkowych i opcjonalnych misji. W dalszej części gry pojawia się tu też możliwość odwiedzania unikalnego pasera.
 6. Obóz gangu Dutcha w Beaver Hollow - Miejsce to stanie się kryjówką gangu dopiero w momencie awansowania do rozdziału 6 gry. Obozowisko pozostanie aktywne aż do momentu zaliczenia wszystkich głównych rozdziałów fabuły (nie licząc dwuczęściowego epilogu).

Polowania na dzikie zwierzęta w regionie New Hanover

Dużą część opisywanego stanu zajmują lasy oraz otwarte przestrzenie. Główny bohater może tam polować na wiele odmian dzikiej zwierzyny.

Unikalne dla tego regionu gatunki dziki zwierząt do upolowania to:

 1. Bizony (Bison) - pojawiają się też w regionie West Elizabeth
 2. Czarne niedźwiedzie (Black Bear) - pojawiają się też w regionie West Elizabeth
 3. Woły (Oxen) - pojawiają się też w regionie Lemoyne
 4. Bażanty (Pheasant)
 5. Świnie (Pig) - pojawiają się też w regionie Lemoyne
 6. Przepiórki (Quail) - pojawiają się też w regionie West Elizabeth

Opcjonalne zadania do odblokowania w regionie New Hanover

Na mapie zaznaczyliśmy miejsca rozpoczynania lub kontynuowania pobocznych zadań na terenie stanu New Hanover w RDR2. Zestawienie pobocznych misji możliwych do rozpoczęcia w New Hanover jest też poniżej.

 1. Najszlachetniejsi z mężczyzn i kobieta - Po rozpoczęciu części I misji musisz dotrzeć do czterech różnych rewolwerców. Kolejne części tego zadania stają się dostępne dopiero w rozdziale 4 gry.
 2. Prawdziwy olej z węża - Misja ta pełni rolę samouczka z zaliczania kontraktów łowców nagród.
 3. Ellie Anne Swan - Nie jest to pełnoprawna misja, tylko zlecenie łowcy nagród. Musisz też wcześniej zaliczyć zadanie Prawdziwy olej z węża.
 4. O, bracie - Części I i II rozpoczyna się w New Hanover, ale ostatnia część III staje się dostępna w regionie West Elizabeth.
 5. Próba wiary - To krótkie zadanie związane z jedną z kategorii sekretów. Po dodaniu go do dziennika możesz zajmować się docieraniem do znajdziek.
 6. Palenie i inne pasje - Jak wyżej - to misja powiązana ze znajdźkami.
 7. Poszukiwacz skarbów - Jak wyżej - to misja powiązana ze znajdźkami.
 8. Rybak ryb - Jak wyżej - to misja powiązana ze znajdźkami.
 9. Zapach świeżej farby - Obie części tej misji rozpoczyna się w New Hanover.
 10. Nie szukaj rozgrzeszenia - Misja ta pojawi się na mapie nie wcześniej niż w rozdziale 5 i TYLKO jeśli bohater ma dostatecznie dużo dodatnich punktów honoru (reputacji). Jeśli masz z tym problem to popracuj naa poprawieniem honoru zanim zaliczysz wszystkie główne misje szóstego rozdziału kampanii.
 11. Mądrość starszyzny - Do kolejnych części zadania przystępuje się w aż 3 różnych lokacjach.
 12. Wdowa z Willard's Rest - To unikalna misja, albowiem pomimo oznaczenia jej ikoną pytajnika nie pojawia się nigdy w dzienniku bohatera. Warto się nią jednak zainteresować, bo Arthur może kilka razy spotkać się z wdową Charlotte.
 13. Prawdziwa miłość (IV,V) - To nietypowy przypadek. Części I-III tego zadania były obowiązkowymi. Części IV oraz V to opcjonalne misje i żeby kontynuować wątek młodych kochanków należy odczytać list w obozie gangu.
 14. Amerykański sen - Znacznik tej misji nie pojawi się w pobliżu Valentine dopóki nie zbadasz trzech miejsc zbrodni w różnych częściach mapy. W każdym z tych miejsc trzeba odnaleźć ślad, tzn. fragment mapy prowadzącej do kryjówki seryjnego mordercy.

Opisy przejścia wszystkich wymienionych opcjonalnych misji znajdują się w naszej solucji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie wszystkie misje są od razu dostępne i możesz nie znaleźć pytajnika po dotarciu we wskazane miejsce. Odblokowanie ich może wymagać np. awansowania do konkretnego rozdziału głównej kampanii. Wszystkie informacje o warunkach dodawania ich do dziennika znajdują się w ich opisach w naszym poradniku.

Unikalne sekretne lokacje w regionie New Hanover

Poniżej zestawiliśmy różnorakie ukryte lokacje, które warto odwiedzić w trakcie eksploracji stanu New Hanover w grze Red Dead Redemption 2. Na liście znalazły się easter eggi, nietypowe miejscówki czy lokacje, w których do odnalezienia jest unikalny loot (np. element ubioru czy broń). Unikalne sekretne lokacje oznaczone są żółtymi kropkami na naszej mapie regionu.

1) UFO. Wewnątrz chatki znajdziesz zamordowane osoby - przeczytaj notatkę przy jednym z ciał. Aby odnaleźć kosmitów musisz powrócić w to miejsce o drugiej w nocy. Musisz jednak pamiętać o tym, że księżyc nie może być w pełni, a musi być półksiężycem.

2) Meteoryt. Jest on w chatce niedaleko Roanoke Valley. Znajduje się w środku krateru koło kilku ciał.

3) Laboratorium Marko Dragica. Możesz je zbadać po ukończeniu pobocznego zadania "Radosny, energiczny chłopiec". Znajdziesz m.in. unikalną elektryczną latarnię, notatki oraz kartę kolekcjonerską.

4) Fort Wallace. To zakazana lokacja - w przypadku wykrycia bohater zostanie od razu zaatakowany. Do odnalezienia jest tu kilka kart kolekcjonerskich.

5) Czarna owca. Rozejrzyj się po całej okolicy żeby odnaleźć unikalną owcę. Jeśli ją zabijesz to znajdziesz złoty pierścionek.

6) Grobowiec wikingów. Jest on w pobliżu Roanoke Valley. Aby do niego wejść musisz zejść po schodach. Tam możesz przyjrzeć się szkieletowi oraz zabrać broń Viking Hatchet.

7) Starożytna tablica. Możesz podjąć próbę rozszyfrowania zapisanej wiadomości.

8) Butcher Creek. To niewielka osada, w której rozgrywa się jeden z pobocznych questów. Warto tu odwiedzić rzeźnię, bo możesz zdobyć zawieszoną na podporze unikalną maskę świni. W wiosce do odnalezienia są też m.in. orchidee i karta kolekcjonerska.

9) Zrujnowana wieża wiertnicza. Główny bohater doda tę lokację do swojego dziennika. Możesz też zejść po drabinie i znaleźć kości dinozaura.

10) Spalony obszar. Zbadanie tej lokacji pozwoli ci zdobyć m.in. wartościową bryłkę złota i schemat Volatile Fire Bottle.

11) Dziwne drzewo. Obok drzewa jest grób. W pobliżu jest też chatka z kartą kolekcjonerską i unikalnym eliksirem.

12) Opuszczony fort. Możesz tu znaleźć sporo lootu. Najważniejsze znaleziska to przepis Special Horse Medicine Pamphlet, unikalny nóż Civil War Knife, unikalne nakrycie głowy Civil War Hardee Hat oraz dwie karty kolekcjonerskie.

13) Dom z dziwną kreaturą. Mutanta odnajdziesz w pomieszczeniu na piętrze - wdrap się na piętro od zewnętrznej strony budynku. W lokacji tej znajdziesz też kartę kolekcjonerską.