Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Observer - poradnik do gry

Observer - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Plan zdobycia wszystkich trofeów gry Observer poradnik Observer

Krok 1 - Przejście gry do momentu odblokowania dostępu do strychu

Zaliczaj kolejne fragmenty głównego wątku fabularnego, które zakładają odwiedzanie różnych obszarów na terenie bloku mieszkalnego, badanie miejsc zbrodni oraz zaliczanie scen z włamań neuronowych do umysłów innych osób - Plan zdobycia wszystkich trofeów gry Observer - Observer - poradnik do gry

Zaliczaj kolejne fragmenty głównego wątku fabularnego, które zakładają odwiedzanie różnych obszarów na terenie bloku mieszkalnego, badanie miejsc zbrodni oraz zaliczanie scen z włamań neuronowych do umysłów innych osób. W tym ostatnim przypadku zwróć szczególną na scenę hakowania umysłu Amira Nowaka, bo powiązane jest z nim osiągnięcie Narkotykowy ślad.

Kontynuuj grę aż do momentu, w którym otrzymasz cel wytropienia mordercy. Ślady krwi będą prowadziły na pokazany na powyższym obrazku strych i nie wkraczaj tam dopóki nie załatwisz wszystkich spraw w głównej części bloku mieszkalnego, bo później nie będziesz już tu mógł powrócić.

Krok 2 - Wykonanie opcjonalnych czynności przed wkroczeniem na strych

Zanim udasz się na strych musisz zająć się wszystkimi dodatkowymi czynnościami, które pozwolą ci na odblokowanie trofeów. Na taki krok warto zdecydować się dopiero teraz, gdyż dzięki postępom w fabule odblokowany został dostęp do niektórych początkowo zablokowanych lokacji, np. do salonu tatuażu czy do piwnicy.

Doprowadź przede wszystkim do odblokowania trofeów KPD! Otwierać!, Obsesyjny, Praca w toku, Władca żniw i Złodziej ciał.

Dodatkowo musisz poczynić dostateczne postępy w temacie spełnienia wymagań innych trofeów:

  • Musisz odnaleźć 46 spośród 69 kart pacjentów na potrzeby trofeum Pandemia.
  • Musisz odnaleźć 9 spośród 10 komputerów z mini-grami na potrzeby trofeum Szlachetny Miecz (ostatni dziesiąty komputer odnajduje się później w kryjówce mordercy).
  • Musisz odnaleźć 2 spośród 4 róż na potrzeby trofeum Jakkolwiek tego nie nazwiesz.
  • Musisz odnaleźć 3 spośród 4 nagrań na potrzeby trofeum Źródło wszelkiego zła.

Krok 3 - Przejście gry do momentu podjęcia decyzji odnośnie wyboru zakończenia

Kontynuuj zaliczanie głównego wątku fabularnego, przy czym rozglądaj się po drodze za kolejnymi obiektami wymaganymi do odblokowania znajdźkowych trofeów z kroku 2 (karty pacjentów, ostatni komputer, róże, ostatni magnetofon z nagraniem) - Plan zdobycia wszystkich trofeów gry Observer - Observer - poradnik do gry

Kontynuuj zaliczanie głównego wątku fabularnego, przy czym rozglądaj się po drodze za kolejnymi obiektami wymaganymi do odblokowania "znajdźkowych" trofeów z kroku 2 (karty pacjentów, ostatni komputer, róże, ostatni magnetofon z nagraniem). Dodatkowo musisz mieć na uwadze zupełnie nowe osiągnięcie Biegający woksel, które związane jest z jedną z sekwencji neuronowych (jest ona opcjonalna, tak więc możesz ją przegapić).

Prowadź rozgrywkę do momentu dotarcia do lokacji w cyberprzestrzeni pokazanej na dołączonym obrazku. Czekają Cię tam ostatnie spotkanie z Adamem oraz decyzja odnośnie wyboru zakończenia gry.

Krok 4 - Obejrzenie dwóch zakończeń gry

Jeśli grasz w Observera na PC lub na PS4 to bardzo wskazane jest wykonanie kopii zapasowej stanu gry jeszcze przed podjęciem decyzji odnośnie wyboru zakończenia. Pozwoli ci to obejrzeć oba zakończenia jedno po drugim. W przypadku wersji PC sejwy są przechowywane w ukrytym katalogu C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Local\TheObserver. Na PS4 możesz je z kolei łatwo przekopiować na nośnik USB.

Z zakończeniami powiązane są trofea Syn marnotrawny i Śmierć w rodzinie. Wybierz dowolne z nich. Jeśli posiadasz kopię zapasową to wyłącz grę i wgraj przekopiowane wcześniej sejwy na miejsce aktualnych. Po wznowieniu gry będziesz mógł wybrać drugie zakończenie i od razu zdobyć drugie osiągnięcie. Jeśli nie skorzystałeś z opcji wykonania backupu sejwów lub nie masz takiej możliwości (wersja na Xboksa One) to musisz ponownie przejść całą grę (uwaga - wszystkie sekretne przedmioty takie jak karty pacjentów trzeba też wtedy odnajdywać od początku).