Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Banished - poradnik do gry

Banished - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Handel w Banished | Podstawy rozgrywki poradnik Banished

Wstęp

Handel pozwala Ci nie tylko na uzupełnienie zapasów niektórych surowców, ale przede wszystkim nabycie towarów luksusowych lub zwierząt, które do tej pory były nieobecne na Twoich ziemiach. Wszystkie transakcje odbywają się za pomocą centrum handlu (Trading Post), które musisz ulokować w miejscu, gdzie istnieje dostęp do rzeki. Pamiętaj, by ulokować ten budynek przy akwenie połączonym z innymi wodami - nierzadko na mapach pojawiają się zamknięte jeziora, które nie dają możliwości handlu z kupcami!

O przypłynięciu kupca informuje Cię mała, niebieska ikonka pojawiająca się w prawym dolnym rogu - po kliknięciu na ikonkę zostaniesz przeniesiony w okolice centrum handlu. Każdy z pojawiających się w dokach oferentów ma na pokładzie produkty odnoszące się tylko i wyłącznie do jednej kategorii produktu, przykładowo: jeden z kupców posiada w swojej ofercie tylko i wyłącznie sadzonki i nasiona, drugi z kolei zwierzęta hodowlane itd. Trzeba też napomknąć, że częstotliwość pojawiania się łajb kupieckich zależy od ilości centrów handlowych - im więcej rozlokujesz ich w obrębie mapy, tym częściej następować będą odwiedziny w interesach.

Przegląd ekranów

W pierwszym ekranie dokonasz przeglądu towarów w magazynie zlokalizowanym w dokach - składowaną ilość danego materiału możesz dowolnie modyfikować - pamiętaj jednak, by odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w przedmioty, które chcesz wymienić, gdyż po przyjeździe kupca może być już za późno - Handel w Banished | Podstawy rozgrywki - Banished - poradnik do gry

W pierwszym ekranie dokonasz przeglądu towarów w magazynie zlokalizowanym w dokach - składowaną ilość danego materiału możesz dowolnie modyfikować - pamiętaj jednak, by odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w przedmioty, które chcesz wymienić, gdyż po przyjeździe kupca może być już za późno.

Drugi ekran dotyczy stricte wymiany towarów - jej przebieg został opisany w podrozdziale Przebieg wymiany - Handel w Banished | Podstawy rozgrywki - Banished - poradnik do gry

Drugi ekran dotyczy stricte wymiany towarów - jej przebieg został opisany w podrozdziale "Przebieg wymiany".

W trzecim okienku możesz zautomatyzować proces kupna większości produktów - możesz ponadto zadecydować, czy towary zostaną zakupione w momencie, gdy kupiec przypływa, czy gdy opuszcza port - Handel w Banished | Podstawy rozgrywki - Banished - poradnik do gry

W trzecim okienku możesz zautomatyzować proces kupna większości produktów - możesz ponadto zadecydować, czy towary zostaną zakupione w momencie, gdy kupiec przypływa, czy gdy opuszcza port.

Ostatnie okienko służy składaniu zamówień - wyświetlają się tutaj propozycje nowych towarów, w które możesz się zaopatrzyć u wybranego kupca - Handel w Banished | Podstawy rozgrywki - Banished - poradnik do gry

Ostatnie okienko służy składaniu zamówień - wyświetlają się tutaj propozycje nowych towarów, w które możesz się zaopatrzyć u wybranego kupca.

Przebieg wymiany

Proces wymiany towarów rozpoczyna się wraz z przybyciem kupca do portu - o jego przypłynięciu informuje Cię mała, niebieska ikonka pojawiająca się w prawym dolnym rogu: po kliknięciu na ikonkę zostaniesz przeniesiony w okolice centrum handlu.

Po kliknięciu na budynek automatycznie przenosisz się do ekranu wymiany towarów - po lewej stronie widzisz przedmioty w ofercie kupca, po prawej z kolei znajdują się materiały składowane w magazynie w dokach - Handel w Banished | Podstawy rozgrywki - Banished - poradnik do gry

Po kliknięciu na budynek automatycznie przenosisz się do ekranu wymiany towarów - po lewej stronie widzisz przedmioty w ofercie kupca, po prawej z kolei znajdują się materiały składowane w magazynie w dokach. Staraj się dopasować przedmioty do wymiany tak, by ich wartość była równa i byś nie był zmuszony do przepłacenia (overpaying) za nabyte towary - poinformuje Cię o tym stosowny komunikat wyświetlany w prawym dolnym rogu ekranu.

W każdej chwili możesz również skorzystać z możliwości zamówienia towaru, który nie znajdował się w ofercie kupca - w czwartej zakładce okienka handlu odnajdziesz propozycje materiałów, które mogą zostać dostarczone przy kolejnej wizycie handlarza w Twoim porcie. Przedmioty, które masz ochotę zakupić możesz zamówić, podświetlając stosowną ikonkę. Po zakupieniu wszystkich towarów odeślij kupca z powrotem na szlak, wciskając przycisk "Dismiss"

Wartość materiałów i dóbr do wymiany

Towar

Wartość kupna

Wartość sprzedaży

Uprawy rolne (Crops), Owoce z sadu (Orchard), Grzyby (Mushrooms), Ryby (Fish), Korzenie (Roots), Cebule (Onions)

1

1

Jaja (Eggs)

2

2

Drób (Chicken), Sarnina (Venison), Wołowina (Beef), Jagnięcina (Mutton)

3

3

Zioła (Herbs), Opał (Firewood)

4

4

Żelazo (Iron), Wełna (Wool)

5

5

Węgiel (Coal)

6

6

Kamień (Stone)

7

7

Piwo (Ale), Narzędzia żelazne (Iron Tools)

8

8

Skóra (Leather), Stalowe narzędzia (Steel Tools)

10

10

Lekkie Ubranie (Hide Coat), Wełniane ubranie (Wool Coat)

15

15

Ciepłe ubranie (Warm Coat)

20

20

Kurczaki - zwierzęta (Chicken)

400

Nie dotyczy

Owce (Sheep)

600

Nie dotyczy

Bydło (Cattle)

800

Nie dotyczy

Nasiona (Seeds)

2500

Nie dotyczy