Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Banished - poradnik do gry

Banished - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Narzędzia w Banished | Wydobycie i obróbka surowców poradnik Banished

Narzędzia

Narzędzia to istotny element gospodarki w Banished - bez nich produktywność pracy mieszkańców wioski jest zauważalnie mniejsza, a wydobycie poszczególnych surowców spada. Chatkę kowala (Blacksmith) warto zbudować tuż po wzniesieniu pierwszych domostw i obiektów służących do produkcji żywności. Kowal produkuje dwa typy narzędzi:

  • Żelazne narzędzia (Iron Tools) są produkowane z kłód drewna (Logs) i żelaza (Iron)
  • Stalowe narzędzia (Steel Tools) dodatkowo wymagają obecności węgla (Coal)
Chatka kowala to jeden z najbardziej potrzebnych budynków w grze. - Narzędzia w Banished | Wydobycie i obróbka surowców - Banished - poradnik do gry
Chatka kowala to jeden z najbardziej potrzebnych budynków w grze.

Różnica pomiędzy obydwoma typami narzędzi polega na długości ich użytkowania - stalowe zużywają się dwa razy wolniej niż żelazne, są one jednak znacznie droższe w produkcji i przede wszystkim wymagają wydobycia węgla z pokładów kopalnianych. Dlatego też stalowe narzędzia to na początku zabawy raczej zbędny luksus, na który możemy sobie pozwolić dopiero po kilkunastu latach ustawicznego rozwoju wioski. Niezbyt opłaca się również produkcja stalowych narzędzi z myślą o ich sprzedaży czy przehandlowaniu - różnica w cenie wynosi zaledwie dwie jednostki.