Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Banished - poradnik do gry

Banished - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Myślistwo w Banished | Produkcja żywności poradnik Banished

Myślistwo

Chatka myśliwska (Hunting Cabin) to budynek, o którego wzniesieniu powinieneś zadbać już na samym początku gry - nie wymaga on bowiem żadnego przygotowania w kwestii hodowania czy dbania o zwierzęta, a jedynym warunkiem koniecznym staje się obecność zwierzyny leśnej w okolicach miejsca, w którym planujesz budowę chatki.

Chatka myśliwska powinna pojawić się w jak najbardziej zalesionym miejscu. - Myślistwo w Banished | Produkcja żywności - Banished - poradnik do gry
Chatka myśliwska powinna pojawić się w jak najbardziej zalesionym miejscu.

Obiekt należy postawić w jak najbardziej zalesionym miejscu - sarny i jelenie najlepiej czują się w naturalnym otoczeniu i stronią od otwartych, pustych przestrzeni. W razie braku takich terenów warto skorzystać z pomocy leśników (Foresters), którzy mogą rozpocząć akcję sadzenia drzew na określonym zasięgiem leśniczówki (Forester Lodge) terenie.

Generalnie myśliwi samodzielnie dbają o to, by nie odłowić zbyt wielkiej ilości zwierząt i nie przyczynić się do znaczącego spadku ich populacji, a co za tym idzie - także spadku surowców pozyskiwanych z upolowanych "mieszkańców lasu". Powinieneś budować jednak nowe chatki tak, by ich zasięg nie pokrywał się z kolejnym obiektem tego typu - pozwoli to na rozsądne gospodarowanie zasobami sarniny (Venison). Trzeba także napomknąć, iż myśliwi produkują także skórę (Leather), która jest konieczne do produkcji ubrań (Coats), więc warto zawczasu zadbać o rozsądne wykorzystywanie i rozdysponowanie sił myśliwych.