Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Banished - poradnik do gry

Banished - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Koczownicy w Banished | Podstawy rozgrywki poradnik Banished

Koczownicy

W razie problemów z brakiem pracowników zawsze możesz skorzystać z obecności koczowników (Nomads), którzy mogą zasilić szeregi siły robotniczej w zamian za wikt i opierunek w kierowanej przez Ciebie osadzie. By w ogóle myśleć o przyjęciu dodatkowych ludzi do osady, musisz najpierw wybudować ratusz (Town Hall), który umożliwi Ci dostęp do panelu zarządzania osobami przybyłymi.

Po jego wzniesieniu wejdź w widok karty ratusza, a następnie wybierz zakładkę Nomads - Koczownicy w Banished | Podstawy rozgrywki - Banished - poradnik do gry

Po jego wzniesieniu wejdź w widok karty ratusza, a następnie wybierz zakładkę "Nomads". Tam za pomocą prostego panelu możesz zdecydować, czy chcesz przyjąć grupkę ludzi oczekującą przed ratuszem, czy też rezygnujesz z dodatkowej siły roboczej. Warto zauważyć, iż każda kolejna odmowa zmniejsza liczbę ludzi chętnych do przyłączenia się do Twojej osady - z kolei w odwrotnej sytuacji ilość ta proporcjonalnie się powiększa.

Co ważne, przybysze mogą "przynieść" ze sobą różnorodne choroby, w które w krótkiej perspektywie czasu mogą spowodować wybuch zarazy w całej osadzie. Ważne jest zatem posiadanie szpitala (Hospital) lub - w ostateczności - zielarza (Herbalist), które będą mogły przeciwdziałać skutkom epidemii. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, iż zioła pomogą tylko w pojedynczych przypadkach i nie będą w stanie stawić czoła większej ilości zachorowań.