Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Banished - poradnik do gry

Banished - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hodowla zwierząt w Banished | Produkcja żywności poradnik Banished

Hodowla zwierząt

Zwierzęta dają Ci całoroczny dostęp do wartościowego i wysoko cenionego wśród mieszkańców pożywienia. Ich hodowla odbywa się na pastwisku (Pasture) - w Banished możesz opiekować się trzema rodzajami zwierząt:

  1. Bydło (Cattle) - umożliwia Ci pozyskanie wołowiny (Beef) oraz skóry (Leather) koniecznej do wytwarzania ubrań (Coats);
  2. Owce (Sheep) dają Ci smaczną jagnięcinę (Muffon) oraz wełnę (Wool) również konieczną w procesie szycia ubrań (Coats);
  3. Kurczaki (Chicken) to źródło drobiu (Chicken) oraz jaj (Eggs).
Pastwisko po zarazie to niezbyt przyjemny widok. - Hodowla zwierząt w Banished | Produkcja żywności - Banished - poradnik do gry
Pastwisko po zarazie to niezbyt przyjemny widok.

Ilość zwierząt znajdujących się na jednym pastwisku determinuje jego rozmiar:

- jedna krowa wymaga 20 jednostek powierzchni;

- jedna owca może paść się na 16 jednostkach powierzchni;

- jeden kurczak wymaga tylko 6 jednostek powierzchni.

Przy założeniu, że maksymalny rozmiar terenu hodowlanego to 20x20 (400 jednostek powierzchni), jednocześnie na jednym pastwisku możesz opiekować się:

- 20-stoma krowami;

- 25-cioma owcami;

- 66-cioma owcami.

Pamiętaj, że nie możesz łączyć różnych typów zwierząt hodowlanych na jednym pastwisku. Zwierzęta możesz hodować dopiero po wybudowaniu centrum handlu (Trading Post) - tam, korzystając z usług kupców, możesz nabyć wybrane ilości trzech wskazanych gatunków:

Towar

Wartość kupna

Kurczaki - zwierzęta (Chicken)

400

Owce (Sheep)

600

Bydło (Cattle)

800

Poważnym zagrożeniem dla Twoich zwierząt są różnego rodzaju choroby, które dziesiątkują żywiec do momentu, aż nie padną wszystkie znajdujące się w obrębie pastwiska osobniki. W razie takiego obrotu sprawy warto przenieść wszystkie zwierzęta na inne pastwisko i wyizolować je na czas zarazy.

Z racji konieczności posiadania centrum handlu pastwiska są dobrym rozwiązaniem dla już rozwiniętych osad, z czasem zapewniają one jednak stałe i bogate źródło pożywienia oraz skóry i wełny.