Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Banished - poradnik do gry

Banished - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Usługi publiczne w Banished | Budynki poradnik Banished

Usługi publiczne

W tej sekcji znajdziesz szereg budynków użyteczności publicznej, które przede wszystkim służą poprawie warunków życia w osadzie i poprawiają zadowolenie oraz zdrowie mieszkańców wioski. Budowa wszystkich wymienionych poniżej obiektów wskazana jest głównie w zaawansowanym stadium rozgrywki:

Studnia (Well) - pozwala nam na ochronę mienia podczas pożarów. Stawiaj ją jak najbliżej istniejących zabudowań.

Koszt budowy: 4 jednostki drewna (Logs), 40 jednostek kamienia (Stone)

Szkoła (School House) - miejsce, w którym dzieci nabywają podstawowej wiedzy i stają się wyszkolonymi pracownikami. Budynek powinieneś wybudować w późniejszym czasie z jednego powodu - opóźnia on przejście dzieci do szeregu siły pracowniczej. Normalnie dzieciaki stają się pracownikami po osiągnięciu 10 roku życia, zaś po przebyciu pełnego toku edukacyjnego - dopiero w wieku 20 lat, co znacznie zmniejsza możliwości wypełniania wakatów powstałych poprzez budowanie kolejnych obiektów i umieranie najstarszych mieszkańców wioski.

Koszt budowy: 82 jednostek drewna (Logs), 80 jednostek kamienia (Stone), 40 jednostek żelaza (Iron)

Szkoła to dobry sposób na zwiększenie efektywności pracowników dopiero przy rozwiniętej osadzie. - Usługi publiczne w Banished | Budynki - Banished - poradnik do gry
Szkoła to dobry sposób na zwiększenie efektywności pracowników dopiero przy rozwiniętej osadzie.

Szpital (Hospital) - zdecydowanie bardziej skuteczny w leczeniu chorób niż zielarz, działający też na nieco większą skalę. Przydatny w przypadku społeczności liczących ponad 100 osób.

Koszt budowy: 52 jednostek drewna (Wood), 78 jednostek kamienia (Stone), 40 jednostek żelaza (Iron)

Ratusz (Town Hall) - Twoja siedziba i centrum miasteczka, w której możesz przejrzeć różnorodne statystyki dotyczące rozgrywki: ilość przechowywanych materiałów, zmiany w populacji czy zadowolenie mieszkańców. Specjalny panel pozwala Ci na podjęcie decyzji, czy chcesz wpuścić do swojego miasta koczowniczych nomadów (pamiętaj jednak, że musisz zapewnić im miejsca do zamieszkania, a ich wartość w populacji miasteczka nie może przekroczyć 30%), a panel handlu pokaże Ci wszystkie nabyte drogą morską zwierzęta oraz uprawy, które możesz hodować także na własnym terenie.

Koszt budowy: 62 jednostek drewna (Logs), 124 jednostek kamienia (Stone), 48 jednostek żelaza (Iron)

Kaplica (Chapel) - budynek, który powoduje szybkie podniesienie zadowolenia mieszkańców - jest to miejsce, w którym starsi ludzie oddają się kontemplacji wiary, z kolei dla młodszych często staje się on miejscem pierwszych spotkań, co w linii prostej prowadzi do założenia rodziny.

Koszt budowy: 50 jednostek drewna (Logs), 130 jednostek kamienia (Stone), 30 jednostek żelaza (Iron)

Cmentarz to nie tylko miejsce kultu - to również możliwość spotkania ze znajomymi! - Usługi publiczne w Banished | Budynki - Banished - poradnik do gry
Cmentarz to nie tylko miejsce kultu - to również możliwość spotkania ze znajomymi!

Cmentarz (Cemetery) - miejsca, w którym możesz pogrzebać zmarłych mieszkańców wioski. Obiekt podnosi zadowolenia społeczeństw w związku z możliwością oddania hołdu swoim przodkom i członkom rodziny. Ilość mogił zależy od rozmiaru pola, jakie przeznaczysz na zaplanowanie nekropolii.

Koszt budowy: 1 jednostka kamienia (Stone) na każdy fragment cmentarza