Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Banished - poradnik do gry

Banished - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak utrzymać odpowiednie zdrowie i zadowolenie w Banished? | Podstawy rozgrywki poradnik Banished

Utrzymanie odpowiedniego zdrowia i zadowolenia to element kluczowy w kontekście egzystencji mieszkańców Twojej wioski - niskie morale spowoduje spadek produktywności robotników, z kolei niski poziom zdrowia to jednocześnie narażenie się na większą podatność na mróz czy zarazy panujące w wiosce. Poniżej znajdziesz zestaw kilku krótkich porad, które ułatwią Ci utrzymanie wysokiego zadowolenia i odpowiedniej opieki zdrowotnej:

  1. Przede wszystkim zadbaj o zgromadzenie odpowiedniej ilości zapasów jedzenia, opału i ubrań - nawet krótkotrwały brak któregoś z tych produktów odbija się zarówno na zdrowiu, jak i zadowoleniu mieszkańców.
Takie wypełnienie stodoły z pewnością zadowoli każdego mieszkańca. - Jak utrzymać odpowiednie zdrowie i zadowolenie w Banished? | Podstawy rozgrywki - Banished - poradnik do gry
Takie wypełnienie stodoły z pewnością zadowoli każdego mieszkańca.
  1. Dbaj o zróżnicowanie pożywienia - rozmaite racje żywnościowe pozytywnie wpływają na odporność osadników jak i zwiększają zadowolenie w związku ze zróżnicowaną dietą.
  2. Zadbaj o duchową stronę funkcjonowania społeczności - wznieś cmentarz, który pozwoli na odwiedziny bliskim zmarłych, a w niedługiej perspektywie czasowej postaraj się również o wzniesienie kaplicy.
  3. Zapewniaj dostęp do rozrywki - w zaawansowanym stadium rozwoju osady zbuduj tawernę, w której spracowani mieszkańcy odnajdą chwilę radości przy piwie.
  4. Eliminuj problem bezdomności - widok ludzi bez miejsca zamieszkania zdecydowanie zmniejsza morale mieszkańców.
  5. Początkowe problemy ze zdrowiem eliminuj za pomocą chatki zielarzy - chorzy znajdą tam zioła niezbędne do leczenia podstawowych dolegliwości.
Kaplica to centrum osadniczego kultu. - Jak utrzymać odpowiednie zdrowie i zadowolenie w Banished? | Podstawy rozgrywki - Banished - poradnik do gry
Kaplica to centrum osadniczego kultu.
  1. Wraz z rozwojem osady zainwestuj w szpital - to jedyna instancja obrony przed zarazami, które prędzej czy później dotkną Twoją osadę.
  2. Dbaj o odpowiedni balans pomiędzy napływem koczowników a ludnością lokalną - zbyt duży najazd przybyszy może spowodować osłabienie morale rdzennych mieszkańców osady.
  3. Wyedukowani mieszkańcy to nie tylko efektywni pracownicy - to również bardziej zadowoleni ludzie, warto więc zainwestować w edukację w późniejszym stadium zabawy!