Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Banished - poradnik do gry

Banished - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przechowywanie i handel w Banished | Budynki poradnik Banished

Przechowywanie i handel

Magazyny i składowiska

Miejsca do przechowywania zgromadzonych przez Ciebie surowców i materiałów nigdy nie za wiele - dbaj zatem o to, by magazyny nie były przepełnione i znajdowały się w niedalekiej odległości od kluczowych budynków wytwórczych bądź ośrodków produkcji żywności. Do składowania produktów posłużą Ci:

Stodoła (Storage Barn) - budynek, w którym przechowasz pożywienie oraz towary luksusowe: zioła, ubrania czy narzędzia. Warto rozstawiać kolejne stodoły w różnych miejscach planszy, w okolicach skupisk domów lub zakładów produkcyjnych - usprawnia to proces transportu i przenoszenia towarów.

Koszt budowy: 48 jednostek drewna (Logs), 16 jednostek kamienia (Stone)

Targowisko ma zdecydowanie największy zasięg spośród wszystkich obiektów służących do przechowywania produktów. - Przechowywanie i handel w Banished | Budynki - Banished - poradnik do gry
Targowisko ma zdecydowanie największy zasięg spośród wszystkich obiektów służących do przechowywania produktów.

Skład zapasów (Stock Pile) - miejsce, w którym składujesz podstawowe surowce, takie jak drewno, opał, kamień czy żelazo. Możesz je ustawiać w każdym wolnym miejscu - najprościej je lokalizować w okolicach stodół, by mieć wszystkie potrzebne materiały w jednym miejscu.

Koszt budowy: brak

Targowisko (Market) - zgromadzisz tam wszystkie dostępne w grze materiały, które będą do dyspozycji mieszkańców znajdujących się w obrębie zasięgu budynku (wyznaczonego żółtym okręgiem). Targowisko ma większą pojemność niż stodoła, jest także bardziej wszechstronne, ale do jego obsługi konieczne jest oddelegowanie przynajmniej kilku pracowników, dlatego jest to rozwiązanie polecane dopiero w późniejszym stadium rozgrywki.

Koszt budowy: 58 jednostek drewna (Logs), 62 jednostek kamienia (Stone), 40 jednostek żelaza (Iron)

Handel

Kupcy pojawiają się w dokach raz na rok lub dwa lata. - Przechowywanie i handel w Banished | Budynki - Banished - poradnik do gry
Kupcy pojawiają się w dokach raz na rok lub dwa lata.

UWAGA! Najważniejsze informacje odnośnie handlu zostały zawarte w rozdziale "Podstawy rozgrywki"!

W grze istnieje możliwość handlu z lokalnymi kupcami podróżującymi z różnorodnymi towarami drogą wodną - są oni źródłem takich towarów jak bydło, kury czy wysokiej jakości ubrania. By dokonywać transakcji, musisz zbudować nadbrzeżne centrum handlu (Trading Post) - wzniesiesz je tylko w okolicach rzeki. Do jego obsługi również potrzebni są pracownicy - jest to dobra inwestycja wówczas, gdy myślisz o hodowli bydła lub kurczaków.

Koszt budowy: 82 jednostek drewna (Logs), 80 jednostek kamienia (Stone), 40 jednostek żelaza (Iron)