Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Banished - poradnik do gry

Banished - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Drogi, most i tunel w Banished | Budynki poradnik Banished

Drogi, most i tunel

Drogi

Choć bez dróg w Banished da się funkcjonować, to ich stworzenie daje spore profity w kwestii mobilności osadników i przyspieszenie procesu transportu odpowiednich surowców pomiędzy kolejnymi budynkami. Warto podłączać drogi do praktycznie każdego obiektu znajdującego się w obrębie wioski - ułatwia to nie tylko komunikację, ale i planowanie zabudowy. W grze znajdziemy dwa rodzaje dróg:

Droga polna (Dirt Road) - to najprostsza, niewymagająca od nas żadnych pokładów surowców ścieżka. Pozwala ona szybsze poruszanie się pomiędzy kolejnymi obiektami, choć różnica nie jest aż tak widoczna.

Koszt budowy: brak

Droga kamienna (Stone Road) - droga o zdecydowanie większej wartości, nie niszczejąca, a przede wszystkim umożliwiająca bardzo szybkie przemieszczanie się pomiędzy budynkami. Jest to dobre rozwiązanie dla rozwiniętych osad.

Koszt budowy: 1 jednostka kamienia (Stone) na każdy odcinek drogi

Most

Stawianie mostu pomiędzy kolejnymi obszarami terenu przedzielonego rzekami powinno mieć uzasadnienie zarówno ekonomiczne, jak i powinno dawać podstawy do rozwoju osady. Doprowadzaj przeprawy tam, gdzie znajdziesz odpowiednią ilość surowców lub terenu, który możesz przeznaczyć pod zabudowę bądź uprawę zbóż. Twórz tylko potrzebne mosty - zbyt duża ich ilość spowoduje wydłużenie drogi do osady wybieranej przez mieszkańców. Jedyną opcją budowy tego typu obiektów jest drewniany most (Wooden Bridge).

Koszt budowy: 4 jednostki drewna (Logs) i 1 jednostka kamienia (Stone) na każdy odcinek mostu

Choć przeprawa nie wygląda solidnie, to w tych warunkach jest aż nadto wystarczająca. - Drogi, most i tunel w Banished | Budynki - Banished - poradnik do gry
Choć przeprawa nie wygląda solidnie, to w tych warunkach jest aż nadto wystarczająca.

Tunel

Budowa tunelu (Tunnel) znacznie ułatwia przemieszczanie się po mapach o charakterze górzystym. Przejście wydrążone w górze zauważalnie skraca czas potrzebny na pokonanie dystansu pomiędzy dwoma punktami i ułatwia transport surowców.

Koszt budowy: 4 jednostki kamienia (Stone) na każdy odcinek tunelu