Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Don't Starve - poradnik do gry

Don't Starve - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Don't Starve: Jaskinie Don't Starve poradnik

Jaskinie są terenami podziemnymi i są oddzielnie generowane przez komputer. Wejść do jaskini szukaj na powierzchni. Są to tzw. Plugged Sinkhole(zasypane wejście). Musisz użyć kilofa (Pickaxe), lub Pick/axe(połączenia kilofa z siekierą), także Opulent Pickaxe (luksuowego kilofa), żeby dostać się do środka. Zyskasz też Flint (krzemień) i kamienie (Rocks). Wejść do jaskiń nie ma dużo. Pamiętaj, że z otworu prowadzącego do jaskini o zmierzchu wylatują Batiliski. Żyją one w jaskiniach. Jeśli do rana nie wrócą pod powierzchnię, to zapadają w sen. Wchodząc do jaskini zobaczysz komunikat, że jaskinia nie jest jeszcze skończona i czy na pewno chcesz do niej wejść(opcje Yes i No). Trzecia opcja umożliwia ponowne wygenerowanie jaskini. Jest to przydatne wtedy, gdy potrzebujesz np. innych surowców. Po wejściu do jaskini, zobaczysz linę prowadząca na górę.

Za pomocą tej liny wrócisz na powierzchnię. - Dont Starve: Jaskinie - Dont Starve - poradnik do gry
Za pomocą tej liny wrócisz na powierzchnię.

Niższy poziom jaskiń to ruiny. Pamiętaj, że w jaskini zawsze jest noc. Pod ziemią nie ma wskaźnika pory dnia. Jest też bardzo ciemno, w związku z tym możesz używać kasku górniczego (Miner Hat), lub latarni (Lantern). Ta ostatnia zajmuje miejsce w dłoni, w związku, z czym będziesz musiał schować broń. O wiele bardziej sprawdza się Miner Hat, zajmuje tylko miejsce na głowie i możesz swobodnie używać broni czy kilofa. Możesz jeszcze na ziemi ustawić Pumpkin Lantern (dyniowa latarnia), zapewnia trochę światła. Pamiętaj, że te przedmioty zużywają się, ale możesz przykładowo używając Light Bulb (żarówka) na latarni sprawić, ze będzie ona znowu świecić. Zdobędziesz je z rosnących pod ziemią Light Flowers (kwiaty dające światło). Pod ziemią napotkasz też nawóz - Guano. Zostawiają go Batiliski, jest efektywniejszy od Manure, który możesz znaleźć na powierzchni.

Light Flower jest źródłem światła. - Dont Starve: Jaskinie - Dont Starve - poradnik do gry
Light Flower jest źródłem światła.

Inaczej wygląda też mapa jaskini. Są trzy rodzaje terenu w jaskini. Są one oznaczone innym kolorem na mapie. Na najciemniejszym rośnie Mushtree, Light Flower, spotkasz Slurtla, Fireflies (świetliki) czy Tentacle (macka). Na trochę jaśniejszym pająki (Spiders), stalagmity (Stalagmites), Spilagmites (oplata je nić pajęcza). Najjaśniejszy obszar stanowi tylko łącznik między poprzednimi, nic tam nie ma.

Mapa określa twoje położenie. - Dont Starve: Jaskinie - Dont Starve - poradnik do gry
Mapa określa twoje położenie.

Pod ziemią przygotuj się na trzęsienia ziemi. Ekran zaczyna się trząść i z góry spadają kamienie, krzemień, saletra (Nitre) i marmur (Marble). Spadają też kryształy: czerwony, niebieski, pomarańczowy i żółty. Możesz w jego trakcie odnieść obrażenia. Bezpośrednio po trzęsieniu wyłażą Snurtles i Slurtles, które szukają pożywienia w postaci kamieni. Sam możesz wywołać trzęsienie za pomocą prochu strzelniczego (Gun Powder). Gdy zginiesz w jaskini odrodzisz się na powierzchni, wszystkie przedmioty zostaną pod ziemią. W jaskini możesz zginąć wiele razy i nie będzie to oznaczać końca gry.

Pamiętaj, żeby po trzęsieniu ziemi pozbierać wszystkie surowce. - Dont Starve: Jaskinie - Dont Starve - poradnik do gry
Pamiętaj, żeby po trzęsieniu ziemi pozbierać wszystkie surowce.