Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Batman: Arkham Knight Przed premierą

Przed premierą 14 czerwca 2014, 13:20

autor: Krystian Smoszna

Fan black metalu i szeroko rozumianych gier akcji. Kocha Dooma miłością prawdziwą.

Widzieliśmy Batman: Arkham Knight - mocne uderzenie Mrocznego Rycerza i Batmobilu na zwieńczenie serii

Studio Rocksteady żegna się z serią Arkham. Wszystko wskazuje na to, że zejdą ze sceny w wielkim stylu godnie wieńcząc swoje dzieło zapoczątkowane przez Batman: Arkham Asylum.

Przeczytaj recenzję Recenzja gry Batman: Arkham Knight na PS4 – Mroczny Rycerz nie rozczarowuje, ale i nie zaskakuje

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

W przyszłym roku po raz czwarty spotkamy się z Batmanem w serii Arkham, aby definitywnie zakończyć przygody Mrocznego Rycerza (takie przynajmniej są plany twórców, a co z tego faktycznie wyniknie, przekonamy się w odpowiednim czasie). Nie będzie to zapchajdziura zrobiona przez niedoświadczony zespół z Montrealu, ale przez studio, które pamiętnym Arkham Asylum mocno oczarowało fanów nocnego obrońcy Gotham. Arkham Knight ma mieć premierę dopiero za kilkanaście miesięcy, ale już teraz mogliśmy przekonać się, co szykują utalentowani Brytyjczycy z Rocksteady.

Wyspiarze mocno promują swoje nowe dzieło Batmobilem i trudno się temu dziwić – co prawda kultowy pojazd Mrocznego Rycerza w serii się pojawiał, w żaden sposób jednak nie dało się usiąść za jego kierownicą. To się zmieni właśnie w Arkham Knight. Brytyjczycy oczyścili ulice Gotham ze zbędnych przeszkadzajek, żeby nasz heros mógł pędzić nimi na złamanie karku, na dodatek mocno rozbudowali samo miasto, przez co szaleńcza jazda nie zakończy się dotarciem do krańca mapy już po kilkudziesięciu sekundach. Samochód jest nienaturalnie wręcz zwrotny, może skręcać w sposób nieosiągalny dla innych użytkowników dróg, co przydaje się również w ciaśniejszych lokacjach. Właśnie w takich warunkach deweloperzy postanowili pokazać nam jego walory na prezentacji gry na E3 2014.

Widzieliśmy Batman: Arkham Knight - mocne uderzenie Mrocznego Rycerza i Batmobilu na zwieńczenie serii - ilustracja #2

Batmobil ma zaimplementowane dwa tryby jazdy: klasyczny, gdzie będziemy mogli w pełni skorzystać z mocy jego silnika oraz bojowy, gdzie do głosu dochodzi normalnie ukryty w karoserii arsenał. Ważnym dodatkiem w aucie jest dopalacz, pozwalający z miejsca uzyskać duże przyspieszenie, co przydaje się podczas pokonywania różnego rodzaju rozpadlin. Po przełączeniu się na wariant destrukcyjny, mocno zmienia się sposób prowadzenia wozu. Batman przesuwa się nim po placu boju dokładnie, tak jak w typowych strzelankach. Możliwe jest tzw. strafe’owanie, a na ekranie pojawia się celownik, który ułatwia eksterminację wrogów. Umieszczony w wozie oręż robi wrażenie. Mamy wyrzutnię rakiet, pozwalającą niszczyć nawet kilka celów jednocześnie, wieżyczkę strzelniczą ogłuszającą rywali oraz karabin maszynowy Vulcan, wypluwający pociski w zawrotnym tempie. Do wyboru, do koloru.

Oprócz tego w tyle pojazdu schowane są dwa fotele, za pomocą których Batman może w bezpieczny sposób przewozić dodatkowe osoby, natomiast w jego przedzie ukryta jest lina z hakiem, umożliwiająca… otwieranie włazów, burzenie ścian, a nawet podnoszenie zniszczonych fragmentów ulic w celu utworzenia z nich skoczni. Gadżet ten przyda się nie tylko podczas wykonywania misji z głównego wątku fabularnego, takich jak ta zaprezentowana na targowym pokazie. Pracownik firmy Rocksteady zapewnił nas, że będziemy go używać również podczas tradycyjnej eksploracji miasta, by odkrywać przejścia do niedostępnych normalnie lokacji.

Widzieliśmy Batman: Arkham Knight - mocne uderzenie Mrocznego Rycerza i Batmobilu na zwieńczenie serii - ilustracja #3
Graliśmy w Darksiders 3 – czy siostra Wojny dorówna Kratosowi?
Graliśmy w Darksiders 3 – czy siostra Wojny dorówna Kratosowi?

Przed premierą

Seria Darksiders powraca wraz z nową, czerwonowłosą bohaterką – Furią. W końcu będziemy mogli poznać kolejny rozdział epopei rozpoczętej jeszcze w 2010 roku. Ja widziałem już jego fragment w siedzibie studia Gunfire Games w Austin.

Graliśmy w Fear the Wolves – oto pięć największych zagrożeń w zonie
Graliśmy w Fear the Wolves – oto pięć największych zagrożeń w zonie

Przed premierą

Własne battle royale zaczęła tworzyć na oko jedna trzecia branży. Moda nie ominęła także twórców Survarium. Akcja ich gry toczyć się będzie w czarnobylskiej zonie. Miałem okazję ją odwiedzić i mogę Wam powiedzieć, że bać się można w niej nie tylko wilków.

Starlink: Battle for Atlas – No Man's Sky z zabawkami
Starlink: Battle for Atlas – No Man's Sky z zabawkami

Przed premierą

Ubisoft za pomocą Starlinka atakuje podupadający rynek gier wykorzystujących do działania zabawki, na którym wcześniej polegli tacy giganci jak LEGO czy Disney. Szaleństwo? Niekoniecznie, bo za tą kosmiczną grą akcji stoi całkiem ciekawy pomysł.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.06.2014 14:27
Alt3ir
79
PlayForFun

Zdecydowanie jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie gier. Oby wyszło na miarę Arkham City.

14.06.2014 20:35
odpowiedz
victripius
89
Joker

Zapowiada się po prostu świetnie. Kilka nowości, jak chociażby Batmobil i Arkham Knight, który sprawiają świetne wrażenie.

14.06.2014 20:54
odpowiedz
Perunica
3
Chorąży

Zapowiada się wręcz niesamowicie, czekam z wywieszonym jęzorem.

14.06.2014 22:58
😍
odpowiedz
Sir Xan
84
Legend

Mam nadzieję, że pociski i rakiety z "czołg" to "ogłuszające" i "paraliżujące". Bo jeśli nie, to byłby sprzecznie z "zasady" Batman, bo on do tej pory nigdy nie zabijał. :P

14.06.2014 23:16
😜
odpowiedz
Bezi2598
84
Legend

UV całą robotę za redakcję odwala, wszystkie zapowiedzi pisze.

15.06.2014 10:02
odpowiedz
Emiliano666
77
Konsul

Jeszcze większy kosior od poprzednich części, postacie wyglądają hardkorowo, a grafika obłędna :D

15.06.2014 15:09
odpowiedz
komenty
64
Senator

Wszystko ładnie, pięknie, ale czy licencję Terminatora wykupili?

15.06.2014 16:18
odpowiedz
z0ltar
39
Pretorianin

Czekam na tą część, Origins omijam szerokim łukiem. Pomysł na głównego antagonistę uważam za nietrafiony - taka robo kalka rywalizująca z Batmanem. Aż się prosiło o wprowadzenie do gry bat-mobilu, fajnie że w końcu będzie taka możliwość. Trzymam kciuki za udane zwieńczenie serii. :-)

15.06.2014 17:28
odpowiedz
komenty
64
Senator

A kto będzie głównym antagonistą?

15.06.2014 18:59
odpowiedz
FanWiedźmin
32
Pretorianin

Strach na Wróble

15.06.2014 22:43
odpowiedz
boojan27
97
The Hound

+tajemniczy Rycerz Arkham... ;)

15.06.2014 23:05
odpowiedz
Bezi2598
84
Legend

A kto będzie głównym antagonistą?

Masz napisane w podtytule gry.

15.06.2014 23:11
odpowiedz
Pidzamowiec
5
Junior

Zapowiada się naprawdę dobra gierka

15.06.2014 23:16
odpowiedz
boojan27
97
The Hound

Jest jakaś przybliżona data premiery? W sumie liczyłem, że na E3 podadzą...

15.06.2014 23:39
odpowiedz
jakhis
16
Pretorianin

Hmmmm.... Niezłe... Czekam z jeszcze większom niecierpliwościom;)

17.08.2014 17:31
odpowiedz
wladsenty
32
Konsul

Szkoda, że praktycznie wałkują nom stop ten sam scenariusz. :(

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze