Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Skylanders Giants Przed premierą

Przed premierą 6 czerwca 2012, 08:00

autor: Maciej Jałowiec

Skylanders Giants - na E3 2012 widzieliśmy gigantów w świecie Spyro

Po świetnie przyjętym w Stanach Zjednoczonych Skylanders: Spyro's Adventure nadchodzi sequel opatrzony podtytułem Giants. Sprawdziliśmy, czy zmiany faktycznie są gigantyczne.

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Artykuł powstał na bazie wersji Wii.

W SKRÓCIE:
  • wykorzystanie figurek i stacji dokujących;
  • nowi bohaterowie, urozmaicający mechanikę gry;
  • nacisk położony na eksplorację krain;
  • kolorowa, ciesząca oczy grafika.

Sympatyczne kolorowe stworki podbiły serca dzieci w USA, czyniąc Skylanders: Spyro’s Adventure jednym z najlepiej sprzedających się tam tytułów dla najmłodszych w ubiegłym roku. Skoro gra ta odniosła taki sukces na Zachodzie, być może doczekamy się jej popularyzacji również w naszym kraju. Pytanie tylko, czy Skylanders Giants warte jest zainteresowania?

To, co szczególnie przykuwa uwagę w tej serii, to dodatkowe urządzenia dołączane do płyty z grą. Sequel, podobnie jak pierwsza część, również wykorzystuje charakterystyczne figurki, zapamiętujące nasze postępy w rozgrywce, i tzw. krąg, czyli stację dokującą, w której umieszczamy figurkę tego Skylandera, jakim akurat chcemy grać. W Skylanders Giants również będziemy mieć do czynienia z koniecznością dokupowania figurek. Jeśli zechcemy poznać sekrety wszystkich plansz obecność dodatkowych posążków okaże się nieodzowna.

Twórcy dołożyli starań, aby gama grywalnych stworków była jeszcze większa niż do tej pory. Studio Toys for Bob nie tylko planuje udostępnić kilku dodatkowych Skylanderów, ale również chce zamieścić w swojej najnowszej produkcji tytułowe giganty.

W warstwie fabularnej i mechanice gry nie należy spodziewać się większych zmian. Wciąż przemierzamy kolorowe krainy, walcząc z zastępami przeciwników i obserwując akcję z lotu ptaka. Głównym celem w Skylanders Giants jest pokonanie złego, siejącego zamęt, Kaosa. W realizacji tego zadania pomogą nowi bohaterowie – Jet-Vac, który porusza się przy pomocy plecaka odrzutowego, a przeciwników atakuje bronią działającą na tej samej zasadzie co… odkurzacz. Innym nowym stworkiem jest Pop Fizz – szalony alchemik, który rzuca w kierunku swoich wrogów różnego rodzaju miksturami, najczęściej wybuchowymi. Ci gracze, którzy posiadają poprzednią część, będą mogli zaimportować swoich rozwijanych wcześniej bohaterów. W Skylanders Giants podwyższony został maksymalny poziom doświadczenia, co jest ewidentnym ukłonem w stronę tych użytkowników, którzy chcą powrócić do swoich znanych i lubianych stworków ze Spyro’s Adventure.

Horizon Forbidden West zapowiada się znakomicie!
Horizon Forbidden West zapowiada się znakomicie!

Przed premierą

Luty to prawdziwy wysyp potencjalnych hitów 2022 roku. Jednym z nich będzie Horizon Forbidden West – postapokaliptyczny open world i gra na wyłączność dla posiadaczy PlayStation. Czy PS5 dostanie kolejny, prawdziwie next-genowy tytuł?

Graliśmy w GRID Legends - ideał sprzed 14 lat pozostaje niedościgniony
Graliśmy w GRID Legends - ideał sprzed 14 lat pozostaje niedościgniony

Przed premierą

Od 14 lat czekamy na godnego kontynuatora gry Race Driver: GRID. Czy będzie nim GRID Legends? Codemasters wije się i uchyla od odpowiedzi, nęcąc zamiast tego kampanią z aktorami i fabułą. Ale my nie dajemy się tak łatwo spławić.

To nie są Settlersy, na które czekałem (obym się mylił)
To nie są Settlersy, na które czekałem (obym się mylił)

Przed premierą

Miałem okazję przetestować The Settlers. Niestety, nowa odsłona mojej ukochanej serii wzbudziła u mnie liczne wątpliwości. A już przed zagraniem miałem ich sporo…