Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Spec Ops: The Line Recenzja gry

Recenzja gry 26 czerwca 2012, 18:00

autor: Benek

Recenzja gry Spec Ops: The Line - strzelaniny z ambicjami

Gra Spec Ops: The Line zapowiadano jako przełom w gatunku strzelanin, ale po raz kolejny słowa twórców rozminęły się z rzeczywistością. Jak bardzo? Tego dowiecie się z recenzji.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Śmierć i zniszczenie, a to wszystko spowodowane przez naszą dzielną drużynę.

1
2
3
4
5
6
7
PLUSY:
  • solidna i dojrzała historia;
  • ciekawe postacie;
  • zniszczony Dubaj oraz atrakcyjne lokacje;
  • różnorodność dostępnego arsenału.
MINUSY:
  • tragiczna sztuczna inteligencja przeciwników;
  • ubogi system wydawania rozkazów;
  • średnia grafika;
  • krótka kampania dla pojedynczego gracza;
  • masa pomniejszych błędów i niedoróbek.

Spec Ops: The Line w zapowiedziach prezentowało się jako gra na swój sposób wyjątkowa. Taktyczny shooter TPP, w którym główny nacisk położono na fabułę, miał pokazywać, jak bardzo mogą zmienić się ludzie doświadczający okrucieństw wojny. Do tego należy dorzucić umiejscowienie całej akcji w zniszczonym przez burze piaskowe Dubaju oraz zaimplementowanie w grze systemu wyborów moralnych. Nie ma wątpliwości, że pracownikom studia Yager Developments udało się wzbudzić wśród graczy zainteresowanie najnowszym Spec Ops. Niestety to, co na papierze jawiło się jako pierwszorzędny produkt adresowany do dorosłego odbiorcy, w praktyce nie wypada już tak dobrze.

Historia przedstawiona w Spec Ops: The Line pozwala wcielić się w dowódcę trzyosobowego oddziału Delta Force, Martina Walkera. Zespół ten zostaje wysłany do dotkniętego przez kataklizm naturalny Dubaju w celu odnalezienia Johna Konrada i jego jednostki, którzy zaginęli podczas akcji ewakuacyjnej mieszkańców miasta. Z pozoru proste zadanie zamienia się w prawdziwy koszmar, odciskający piętno na głównym bohaterze i jego towarzyszach. Pod względem fabularnym gra bardzo przypomina Jądro ciemności, a sami twórcy również nie kryją się, że dzieło to było dla nich inspiracją, jednak The Line nie dorównuje poziomem swojemu literackiemu pierwowzorowi.

Dubaj to miasto znajdujące się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które uważane jest za jedną z najbogatszych metropolii na naszym globie. Jego cechą charakterystyczną są nowoczesne i niesamowite budowle, jak np. najwyższy wybudowany na świecie wieżowiec Burdż Chalifa, mierzący aż 829 metrów wysokości.

Przede wszystkim w produkcji tej kuleje szumnie zapowiadany system wyborów moralnych. Pomijając już fakt, że nie ma ich za wiele, to i za bardzo nie trzeba się martwić ich skutkami. Przykładowo w jednym z takich momentów musimy wybrać pomiędzy ocaleniem życia agenta, którego odnalezienie było celem misji, albo uratowaniem bezbronnych cywilów. Teoretycznie, poświęciwszy tego pierwszego, w dalszej części gry powinniśmy mieć o wiele ciężej, ale tak naprawdę trudno to w ogóle odczuć. Podobnie sprawa ma się z naszymi towarzyszami broni – niezależnie od decyzji podjętej w przytoczonym przykładzie tylko jeden z nich będzie zadowolony. Naturalnie powoduje to wewnętrzny konflikt pomiędzy członkami zespołu, ale nie pociąga on za sobą jakichkolwiek konsekwencji, co w znacznym stopniu mogłoby podnieść jakość rozgrywki. Niestety, twórcy potraktowali ten aspekt po macoszemu i widać, że sami do końca nie wiedzieli, jak to powinno działać.

Pod względem rozgrywki tytuł ten niczym nie różni się od typowej trzecioosobowej gry akcji. Mamy tu kamerę umieszczoną nad prawym ramieniem głównego bohatera, a każda strzelanina przebiega według wypracowanego w Gears of War schematu, czyli chowania się za zasłoną i ostrzeliwania zza niej przeciwników. Oczywiście, żeby zabawa nie stała się zbyt monotonna, możemy korzystać z rozmieszczonej w kilku lokacjach broni stacjonarnej, która sieje śmierć i zniszczenie w zastraszającymi tempie. Zdarza się również wcielić w operatora miniguna umieszczonego na pokładzie helikoptera czy strzelać z granatnika podczas jazdy na cysternie. Ciekawym rozwiązaniem w Spec Ops: The Line jest wykorzystanie wszechobecnego piachu. W odpowiednich miejscach możemy powodować lawiny, które w mig rozprawiają się za nas z kilkoma wrogami.

Oceny redaktorów, ekspertów oraz czytelników VIP ?

Materdea Ekspert 4 stycznia 2015

(PC) Spec Ops: The Line wyróżnia się de facto wyłącznie scenariuszem. Relatywnie (jak na shootery) głębokim i poruszającym niecodzienne wartości. Cała mechanika jest przeciętna niczym rokroczne Call of Duty. Ale za to Spec Ops może pochwalić się nieprzeciętnymi widoczkami!

7.0

sekret_mnicha Ekspert 27 stycznia 2013

(PC) Z jednej strony - standardowa oskryptowana wojenna strzelanina z chowaniem się za osłonami, z drugiej - dojrzała, niezwykła i poruszająca opowieść o horrorze wojny. Warto zagrać.

8.0
Recenzja gry Rage 2 – FPS-a, który nie musi być niczym więcej
Recenzja gry Rage 2 – FPS-a, który nie musi być niczym więcej

Recenzja gry

RAGE 2 może rozczarowywać fabułą, otwartym światem czy rolą pojazdów. Ale to jest nade wszystko oldskulowy FPS od id Software – i jako taki nie ma sobie równych, zmiata prawie całą konkurencję wydaną od czasu Dooma. Rzeźnia nad rzeźnie!

Recenzja gry Days Gone – Synowie Anarchii kontra Żywe trupy
Recenzja gry Days Gone – Synowie Anarchii kontra Żywe trupy

Recenzja gry

Days Gone to sandbox, w którym najważniejsza jest historia na 40 godzin i kapitalnie napisane postaci. Jednym to wystarczy, żeby polubić ten tytuł, innych pewnie odstraszą błędy i niektóre rozwiązania. Tak, to gra, które zbiera skrajne oceny.

Recenzja gry Assassin’s Creed 3 Remastered - jest ładniej, ale czy lepiej?
Recenzja gry Assassin’s Creed 3 Remastered - jest ładniej, ale czy lepiej?

Recenzja gry

Ubisoft w końcu zdecydował się wydać trzecią część Assasin’s Creed na konsole ósmej generacji. Przed premierą obiecywano nam unowocześnioną oprawę graficzną i ulepszoną rozgrywkę. Z tej pierwszej obietnicy twórcom udało się wywiązać…

Komentarze Czytelników (44)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
26.06.2012 21:56
1
odpowiedz
Lothers
138
Senator

Właśnie o tym mówię - najważniejszy jest styl i klimat, a nie wodotryski.

26.06.2012 21:59
1
odpowiedz
zanonimizowany187303
65
Senator

Właśnie o tym mówię - najważniejszy jest styl i klimat, a nie wodotryski.
Dlatego takie gry jak Crysis, olewam ciepłym moczem. Who's with me?

26.06.2012 22:01
1
odpowiedz
Lothers
138
Senator

Mnie Crysis zanudził na śmierć, chociaż nie przeczę, że piękne tam były widoczki ;)

26.06.2012 22:11
odpowiedz
Trzynaście;
92
Trzynastka

Bardzo natomiast żałuję próby ponownego przejścia Silent Hilla 2 - zepsułem sobie wspomnienia ;(. To jest tak brzydkie, że bardziej mnie śmieszy niż straszy ;p.

Tu się zgodzę ;) SH2 nie dość, że śmieszy grafiką. To jeszcze odstrasza fatalną mechaniką gry.

26.06.2012 22:31
😐
odpowiedz
kęsik
90
Legend

Ludzie! Czy cały GOL i tvgry.pl mają jakiś uraz do tej gry? Gra dostaje na zachodzie oceny pokroju 80 i jest dużo lepsza niż CoDy czy Battlefildy...

26.06.2012 22:51
odpowiedz
Lothers
138
Senator

Po filmikach raczej na to nie wygląda, jak dla mnie kolejny przeciętniak w stylu Homefront. Zresztą za dużo już tych shooterów na Bliskim Wschodzie, przynajmniej ja już nimi rzygam. Szkoda, że Prey 2 ma problemy.

26.06.2012 23:18
2
odpowiedz
dmcNero92
86
Konsul

"tragiczna sztuczna inteligencja przeciwników" a to dobre
tylko szkoda ,że w takim Call of Duty sztuczna inteligencja jest x10 razy gorsza
Demo grałem na tym najwyższym jaki był dostępny ;]
Ale nie raz widziałem jak odpalaliście grę na easy i baty dostawaliście więc co się dziwić:)
Grafika...czego się spodziewać po Unreal Engine 3.0?
I prehistorycznej konsoli (na 99% recka z konsoli) no tak pewnie pisał to fanboy wodotrysków rodem z Crysis 1 i BF3
To samo rozkazów się tyczy...Czy twórcy wywieszali gdzieś transparenty ,że to będzie taktyczna gierka pokroju SWAT 4 itd? NIE! czyli jedno oczko niżej powinno się się dać Mass Effect,Call of Duty,Battlefield itd. itp. można by tak wymieniać do następnego wieku;)
ZRESZTĄ TA RECKA TO ZDANIE PANA RECENZENTA NIKT Z NIM NIE MUSI SIĘ ZGADZAĆ:)

26.06.2012 23:24
1
odpowiedz
HUtH
120
kolega truskawkowy

No tak, gra z dobrym scenariuszem i wyróżniającymi się wśród reszty shooterów feature'ami dostaje tak niską ocenę, bo są jakieś niedociągnięcia oraz kulejące AI, ale wszystkie CoDy itp., w których AI w ogóle nie istnieje, a scenariusz jest kretyński, otrzymują po 8 minimum, no pewnie, w końcu to marka i na niej wszystkie gry powinny się wzorować...

Zresztą po m.in. recenzji AC: Revelations, wygląda to tak, że na golu liczą się tylko najwięksi gracze na rynku.

27.06.2012 00:05
odpowiedz
KuboL|Bambol
79
Herbaciarz

[23] + 1 . To samo powiedziałem kilka postów wyżej [10].

27.06.2012 00:21
2
odpowiedz
Persecuted
85
Senator

HUtH

Nie wiem jaką metodę obrał sobie autor recenzji, ale na ogół ocenianie gier u mnie wygląda mniej więcej tak:

1. Gram i staram się ocenić jakość "doznań" płynących z obcowania z danym produktem. Odpowiedzieć sam sobie na pytanie: Podoba mi się czy nie? A jeżeli tak to na ile mi się podoba (lub nie)?
2. Wystawiam grze ocenę, czyniąc to na podstawie powyższych rozważań.
3. Staram się zracjonalizować swoją ocenę. Zebrać plusy i minusy, przedstawić na czym się oparłem w procesie decyzyjnym.

Czyli wszystko jakby od końca. Z tego też względu jestem w stanie ocenić wtórne, krótkie, oskryptowane i brzydkie Call of Duty ze 2 razy lepiej niż to tutaj dzieło... Spec Ops przegrywa po prostu pierwszy etap. Obcowanie z nim nie należy do najprzyjemniejszych (z wielu różnych przyczyn), czyli zupełnie odwrotnie niż w CoDzie. Jak się człowiek zacznie zastanawiać, to spokojnie może wytknąć dowolnemu Call of Duty ze 20 mniejszych i większych wad lub niedociągnięć. Tylko co z tego, skoro gra się cholernie przyjemnie! Kontakt z grą, obcowanie z nią, płynące z niej doznania - sama przyjemność (mimo że dało by radę wszystko zrobić lepiej, mocniej i bardziej).

No a Spec Ops? Że tak to ujmę: Ciekawe klocki to nie wszystko, trzeba umieć zbudować z nich coś fajnego. Czasem lepiej mieć mniej elementów (np. CoD) i zbudować prostą ale przemyślaną konstrukcję, niż wieloelementowe ale niedopracowane dziwadło (SO).

27.06.2012 00:50
odpowiedz
Benek0
16
Legionista

HUtH ----> Fabuła to niestety nie wszystko. Specs Ops ma wiele elementów, które są zrealizowane średnio lub słabo i ma to duży wpływ na jakość zabawy. Sam przyznasz, że byłbym mało poważny wytykając w recenzji wiele błędów i aspektów, które totalnie mi się nie podobały i wystawił notę rzędu 8-9/10 tylko dlatego, że scenariusz jest dobry? A co do ocen innych gier, nie zapominaj o tym, że recenzje piszą różni autorzy i każdemu może podobać się co innego.

27.06.2012 08:47
odpowiedz
Franusss
105
Generał

Nie ma co narzekać nie jest źle, grafika też nie straszy można na prawdę miło sobie polatać po pustyni .... Nie wiem czego więcej wymagać od gdy, która ma mały budżet ?

27.06.2012 09:50
odpowiedz
JaRuTo
44
Konsul

Czekałem na tą grę głównie ze względu na dojrzałą, zapadającą w pamięci fabułę i to dostałem, szkoda tylko że gra starcza na 5 godzin :(
Zakupię przy najbliższej okazji.

27.06.2012 10:25
👍
1
odpowiedz
knowing
56
make believe

To teraz czekamy na 8/9 dla coda.

27.06.2012 12:36
👍
1
odpowiedz
czapal
58
Pretorianin

Gra jest bardzo dobra zasługuje na 8

27.06.2012 16:46
odpowiedz
gameboywik
96
Generał

Ta gra ma w końcu polskie napisy czy nie ? O ile dobrze pamiętam demo było PL...

27.06.2012 21:38
1
odpowiedz
Vroo
99
Konsul

Gra jest kapitalna. Czytając recenzje i przeglądając oceny mam wrażenie, że grałem w inny tytuł. Fabuła jest mistrzowska, gameplay cudowny, czuć trzymaną broń, a headshoty wychodzą wzorowo. Graficznie podobało mi się o wiele wiele bardziej niż w Max Paynie 3, który był pełen detali, ale strasznie szarobury. Wszystkiemu towarzyszy bardzo klimatyczna muzyka. Aha i nie zapomnijcie przeczekać napisy końcowe, bo po nich odpala się króciutki epilog, w którym możemy jeszcze podjąć jedną decyzję :) Jedyny poważny zarzut to długość. Na normalu 5,5h. Mało. Ode mnie 9/10. I nie ważne, że producent nie ma gwiazdki w nazwie.

27.06.2012 21:46
odpowiedz
zanonimizowany842966
3
Chorąży

Graficznie podobało mi się o wiele wiele bardziej niż w Max Paynie 3

Są gusta i guściki, ale serio to piszesz? Max Payne 3 to obecnie (pomijając Uncharted 2-3) najładniejsza gra TPP. Z kolei Spec Ops The Line wygląda co najwyżej przeciętnie..
MP3 jest szarobure bo takie są gry z tej serii.

29.06.2012 04:04
odpowiedz
ttwizard
152
AzoriuS

Grałem 15 minut, sam początek i bardzo mi się spodobało. Zaczyna się niezwykle obiecująco, piękna grafika i sceneria, dobrze zaczynający się wątek fabularny i zaciekawiło mnie co będzie dalej. Strzelanie bardzo przyjemne. Pogram jeszcze trochę i zdecyduję czy kupić, ale jestem na TAK.

07.07.2012 12:45
1
odpowiedz
puci3104
122
Generał

Mam jedno pytanie. Czemu taka świetna gra dostaje ocenę 6.5, gdy strzelanki, które są tylko dobre (BF i CoD) otrzymują noty po 8? Nie rozumiem tej recenzji. Minusy też wzięte na siłę jakieś.
1. Tragiczna sztuczna inteligencja wrogów? Czyżby recenzent grał na najniższym poziomie trudności? Ja grałem na drugim i jakoś AI było bardzo dobre. Wrogowie zachodzili z boków i od tyłu, płynnie przechodzili pomiędzy osłonami i dawali mocny ogień przygniatający. Dlatego grając na drugim poziomie trudności ginąłem częściej niż w ostatnich Call of Duty na weteranie.
2. Ubogi system wydawania rozkazów: Rozumiem, że brakuje tutaj wydawania rozkazów w stylu pójdź, przejdź tam itd., ale nasi towarzysze działają dość płynnie przez co ja tego braku nawet nie zauważyłem. Za to przydatne były właśnie opcje ogłuszenia wrogów i oznaczenia celu snajperowi.
3. Średnia grafika? Rozumiem, że to nie BF3 albo Max Payne 3, ale mi się naprawdę grafika podobała. Bardziej pewnie przez stylistykę, ale nie zauważyłem jakoś słabszych tekstur i przynajmniej wszystko działało bardzo płynnie.
4. Krótka kampania? No to już jest totalny żart. Porównajcie sobie z innymi grami, które są dzisiaj wydawane, a ich przejście zajmuje średnio 6-8h. Mi Spec Ops zajął około 10 godzin.
5. Masa pomniejszych błędów i niedoróbek: Szczerze to była to jedna z niewielu wydanych ostatnio gier, w której ani razu nie musiałem ładować misji od początku przez zbugowanie jakiegoś skryptu itp. W trakcie całej kampanii, ani razu nigdzie się nie zaklinowałem. To też sukces w porównaniu do ostatnio wydawanych gier.

Dodatkowy plus to końcówka. Nie będę o niej dużo opowiadał, ale fajnie jest podsumowane wszystko co zrobiliśmy w ciągu gry. No i mamy 4 różne zakończenia (nie wiem czy podejmując innych wyborów nie zmienią się one troszkę i nie powiększa się ich ilość), z czego jedno niemal identyczne jak ME3 ;) Nawet te same słowa zostały wypowiedziane ;DD

No i dla mnie największy plus to świetna fabuła, która cały czas ma zwroty akcji i wybory moralne. Największe wrażenie z wyborów zrobił na mnie wybór gdzieś pod początek gry, gdzie wisi dwóch ludzi żywych (złodziej i żołnierz, który go ochronił), a ty masz wybrać, którego zastrzelić. Jako, że nie chciałem zabijać cywili i dobrych żołnierzy to postanowiłem zacząć strzelać do snajperów, którzy mierzyli w nich z wysokości. Nie spodziewałem się, że gra pójdzie dalej (spodziewałem się bardziej napisu game over), ale poszła i usłyszałem odpowiednie komentarze postaci z gry.

Ogólnie ode mnie gra zasługuje na solidną 9 (o ile nie więcej)! Już długi czas tak świetnie się nie bawiłem przy żadnej nowej strzelance wojennej i jestem pewny, że za niedługi czas z największą chęcią po raz kolejny do niej podejdę.

P.S. Spojrzałem teraz z ciekawości na ocenę jaką daliście GR Future Soldier (przeszedłem tuż przed zabraniem się za Spec Ops) i jestem zadziwiony czemu tamta gra ma notę 7.5, jeśli różnica pomiędzy tymi dwiema jest olbrzymia. Oczywiście na korzyść Spec Ops.

@Persecuted - wydaje mi się, że jesteś jakimś dzieciakiem, który po prostu nie zrozumiał fabuły. Dla mnie fabuła i klimat budują głównie tę grę. Są one naprawdę ciężkie i ukazują najgorszy obraz wojny. Ktoś, dla kogo liczą się głównie strzelanie i grafika, to nie jest szczerze gra dla nich. Do tego dochodzi kapitalne zakończenie, które naprawdę zapamiętam na bardzo długo i uznaje je jednym z najlepszych w historii (no i jest też twist fabularny na dużą skalę). W ostatnich latach poza Spec Ops i MP3 nie pamiętam szczerze gier, które miałyby taką fabułę, która zapada w pamięć. No może jeszcze Wiedźmin 2 i AC Revelations (ale one z innych względów). Pomijam tutaj oczywiście gry konsolowe typu Uncharted 1-3, Gearsy, Heavy Rain itd., bo sam konsoli nie posiadam i nie miałem okazji przejść całych tych gier tylko zagrać w nie trochę.

08.07.2012 15:40
odpowiedz
Nolifer
116
The Highest

Widzę że multik w tej grze też nie istnieje , więc dla 5h nie opłaca się nawet gry kupić .

20.07.2012 18:38
odpowiedz
Marder
190
Generał

Vroo "Gra jest kapitalna. Czytając recenzje i przeglądając oceny mam wrażenie, że grałem w inny tytuł. Fabuła jest mistrzowska, gameplay cudowny, czuć trzymaną broń, a headshoty wychodzą wzorowo. Graficznie podobało mi się o wiele wiele bardziej niż w Max Paynie 3, który był pełen detali, ale strasznie szarobury".

Szczególnie szarobura była hawajska koszula Maxa :)

30.07.2012 12:12
odpowiedz
preeds
3
Junior

U mnie gra zasluguje przynajmniej 8/10. Wg mnie kladzie wszystkie OSTATNIE cody czy bf3. Gra sie naprawde przyjemnie.

13.08.2012 00:49
odpowiedz
zanonimizowany227597
72
Generał

Właśnie udało mi się skończyć Spec Opsa i muszę przyznać,że jest to zdecydowanie jedna z najlepszych gier w jakie grałem w tym roku - graficzne i systemem rozgrywki gra nie jest ani lepsza, ani gorsza od praktycznie wszystkich współczesnych strzelanek, ale dzięki fabule wybija się zdecydowanie na wyżyny wśród gier tego z tego roku (razem z strasznie niedocenionym Binary Domain, również standardowa strzelanka z niestandardową jak na ten gatunek fabułą)!

Rzadko kiedy trafia się gra, które oprócz zwykłego strzelania (CoD, BF, GoW i setki innych) potrafi zaoferować wciągająca, dojrzałą historię, która udowadnia graczowi, że niekoniecznie jest taki fajny jak myśli, że jest i że wojna to faktycznie nie jest nic miłego. 6.5 to dla tego dzieła zdecydowanie za mało, jak dla mnie koło 8ki - a nawet 8.5 za fakt, że naprawdę mało jest już gier, które próbują oddziaływać na emocję zamiast zwyczajnie opierać się na coraz większych i częstszych eksplozjach...

14.08.2012 19:51
1
odpowiedz
Voltron
68
Pretorianin

Muszę to powiedzieć. Ta recenzja to jakiś żart, a recenzent widać kompletnie nie umie sie poznać na oryginalnej grze FPS, o znakomitym klimacie i wgniatającej, mocnej, dojrzałej fabule. Gra pod względem rozgrywki i dojrzałego obrazu okropieństwa wojny, obrazu psychicznego załamania żołnierza, brutalności i całkowitego braku bohaterskich i jednoznacznych decyzji, deklasuje wszelkie dziecinne strzelanki typu CoD czy BF. Zero tutaj epickości, zero patosu, sam krwisty, okropny obraz wojny i złamanego człowieka. Zabijani cywile, żołnierze o szarych barwach, szaleństwo i chęć przetrwania, próba uratowania swojego człowieczeństwa- O TO O CZYM JEST TA GRA.

Jeżeli gra ma dostać 6,5 za gorszą grafikę od wysokobudżetowych produkcji, wbijającej amerykańską papkę o bohaterstwie żołnierzy do łbów napalonych dzieciaków, to stwierdzam, ze recenzent to niedojrzały dzieciak, dla którego taka gra jak Spec Ops: The Line to zbyt poważny tytuł. Być może kiedy dorośnie i odłoży na półeczkę do bólu powielane wojenne strzelaneczki, to spojrzy na swoją recenzję z zawstydzeniem.

Najlepszy FPS tego roku, bo pod względem tego co pokazuje- odrzuca od wojny, a nie pokazuje ją jako pełną akcji fajną przygodę. Przykro jest widzieć taką recenzję. Ale cóż, studio nie za bogate, więc nie miało jak za noty zapłacić.

A jeśli chodzi o AI przeciwników- widzę, że autor nie grał na najwyższym poziomie trudności, gdzie ginie się 10x częściej niż na jakimkolwiek "hardkorze" w CoDa.

9/10 za dojrzałość, pomysł i przekaz.

19.11.2012 18:29
👍
odpowiedz
Scorpi_80
83
Generał

Kolejna gra, która ma zaniżoną ocenę, co raz mniej wiarygodny ten serwis się staje. Gra jest bardzo fajna,grafa ładna,klimat,fabuła. Przyjemnie się strzela, przeciwnicy nie są mięsem armatnim na najwyższym poziomie. Jedna z lepszych gier z tego roku w tej kategorii. Kolejny przykład na cienki poziom "konsolowców".

19.11.2012 21:28
odpowiedz
ttwizard
152
AzoriuS

Nie tylko GOL słabo ocenił Spec Ops: The Line. Wydaję mi się, że gra stanowczo przerasta tematyką standardowych graczy. Zarys psychologiczny głównego bohatera oraz ukazanie mrocznej strony wojny w sposób jaki żadna gra jeszcze nie ukazała, sprawia że gra nie do końca jest zrozumiała dla młodszego odbiorcy. Gra jest klonem Call of Duty pod względem gameplayu, ale reszta aspektów jest zbyt ambitna dla graczy. Recenzenci zdają sobie sprawe, że głównym odbiorcą gier są dzieci, więc kierują się tymi punktami, które przyciągną ich uwage, przez co Spec Ops pozostał w cieniu. Niestety to też świadczy o tym, że zabieg z poważną tematyką nie jest mile widziany.

19.11.2012 21:43
odpowiedz
Scorpi_80
83
Generał

@up Niestety taka prawda, że gry są łatwe,dla dzieci poniżej 18,casuali - żeby więcej sprzedać. Nie testowałem multika ale sam single oceniam na 8/10 przynajmniej.

03.02.2014 22:48
odpowiedz
XAVI8BARCA
2
Junior

W ogóle was nie rozumiem. Call of duty owszem może ma troszkę lepszy gamplay. Grafika nie jest przecież aż tak ważna póki jest przyzwoita, a w spec ops:the line daje rade. W call of duty grafika jest ciągle taka sama, dla mnie nawet gorsza niż w omawianej grze. Ale przede wszystkim ta gra wciąga fabularnie, historia jest dojrzała i chce się poznać jej koniec. Pokazuje czym naprawdę jest wojna, nie to co call of duty. Najlepszy shooter wojenny w jakiego kiedykolwiek grałem. Brawa twórcom, oby powstawało więcej takich gier. Polecam wszystkim prawdziwym graczom, którzy szukają w grach czegoś więcej niż tylko samego gampleju. Gra idealna dla pasjonatów dobrej fabuły. Ma w sobie to coś. Oby branża shooterów wojennych szła w takim kierunku. Moja ocena 10/10

PS: Szkoda tylko że będzie z tym problem, bo niestety w tych czasach większość graczy to niedzielne nooby. Trochę zwiększy się im poziom trudności i odrazu płaczą. O historii wogóle niechcą słuchać.

PS II: 10/10 mógłbym wystawić tylko jeszcze gothicowi 2, mafii I, mass effectowi I i II, wiedźminowi II i GTA IV i V może jeszcze coś mógłbym sobie przypomnieć, ale takich gier nie znalazło by się już wiele. Dlatego moja ocena wiele znaczy.

17.04.2017 19:18
odpowiedz
zanonimizowany652620
46
Generał

Ta recenzja to jakiś żart.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze