Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 30 listopada 2011, 14:09

autor: ElMundo

Prawie jak Dead Space - recenzja gry Afterfall: Insanity

Po Wiedźminie 2 i Dead Island kolejna polska gra chce zawojować światowy rynek. Z jakim rezultatem?

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

PLUSY:
 • fabuła;
 • soundtrack;
 • kilka ciekawych pomysłów w rozgrywce;
 • minigierki logiczne.
MINUSY:
 • nuda;
 • schematyczność gry;
 • brak elementu zaskoczenia;
 • FearLock;
 • nieudolnie skopiowane rozwiązania z innych produkcji;
 • grafika, animacja i mimika postaci;
 • sporo błędów technicznych;
 • gra polskich aktorów podkładających głosy postaciom.

Najpierw „polski Fallout”, potem wielkie i rozbudowane RPG, osadzone w nieco innych klimatach, wreszcie postapokaliptyczna gra akcji zmiksowana z elementami survival horroru – burzliwe losy Afterfall: InSanity, dzieła tworzonego przez rodzime studio Nicolas Games Intoxicate, wreszcie znalazły swój ostateczny finał. Niestety, nie jest to zbyt szczęśliwe zakończenie – czcze przechwałki autorów zostały boleśnie zweryfikowane przez rzeczywistość, a szumnie zapowiadany projekt okazał się produkcją niskich lotów. Nie pomogły nawet skrzydełka husarii i masa odwołań do naszej kultury.

Przyczyn zupełnie nieudanego debiutu polskiej ekipy na dużej, światowej scenie można szukać dosłownie wszędzie i wymieniać je bez końca: brak doświadczenia, goniące terminy, perturbacje związane z wydawcami, finansowe zawirowania – wszystko to jednak poszłoby w niepamięć, gdyby efekt finalny mógł obronić się sam. Tymczasem Afterfall: InSanity to gra, która pod każdym względem sprawia wrażenie niedopracowanej, niedokończonej lub nieudolnie skopiowanej z innych, szanowanych przedstawicieli tego gatunku. Błędy popełnione na samym początku po prostu się rozmnożyły, a ich pospieszna korekta momentami wygląda fatalnie.

Tym, co tak naprawdę trzyma ten projekt w ryzach, jest ciekawie nakreślona i umiejscowiona fabuła. Jest rok 2035 – choć od przypadkowej detonacji Entropii, potężnej bomby wodorowej, minęły już ponad dwie dekady, jej skutki nadal mają ogromny wpływ na życie całej ludzkości. Jakby tego było mało, trwa trzecia wojna światowa, w której największe supermocarstwa starają się siłą przekonać swych przeciwników do wzięcia odpowiedzialności za katastrofę nuklearną. Tymczasem ocaleli przy życiu ludzie kryją się w olbrzymim kompleksie podziemnych schronów zlokalizowanych na terenie Polski. W jednym z nich, o nazwie „Chwała”, rezyduje główny bohater Albert Tokaj – inteligentny psychiatra i jednocześnie jeden z niewielu specjalistów znających się na leczeniu niezliczonej ilości chorób. W pewnych sytuacjach jednak nawet najlepsi fachowcy nie są w stanie nic poradzić – tym razem kolejne piętra schronu pustoszy tajemniczy wirus, dziesiątkujący mieszkańców i wywołujący u nich zupełnie nieprzewidziane reakcje. Ekspedycja Tokaja, mająca na celu rozwiązanie tej zagadki, otwiera również nowe wątki w tej sprawie, a wszystko wskazuje na to, że komuś zależało nie tylko, by przetrzebić szeregi „Chwały”, ale również skompromitować i zniszczyć Alberta poprzez misternie przygotowaną intrygę. W całej tej historii nie brakuje ciekawych zwrotów akcji, które raptownie zmieniają nasz pogląd na daną sytuację i jednocześnie znajdują odzwierciedlenie w stanie psychicznym głównego bohatera. Wpływ na to mają również dobrze zaprojektowane postacie, dążące bez skrupułów do osiągnięcia wytyczonego celu i nierzadko nieszczere w stosunku do Tokaja. Fabularnie Afterfall nie ma się czego wstydzić – szkoda tylko, że na tym lista pochwał się kończy.

InSanity to przede wszystkim gra kompletnie niespójna pod względem mechaniki rozgrywki i jej odpowiedniej kompozycji. Co tu dużo mówić – przez większość zabawy z ekranu promieniują takie dawki nudy, że ich skala nie mieści się w żadnym liczniku Geigera. Wszystko przez okropną schematyczność – przez kilka pierwszych godzin łazimy po korytarzach, jeździmy windami, co chwilę poddajemy się irytującej weryfikacji tożsamości i bijemy z rzadka napotykanymi przeciwnikami. Dopiero mniej więcej w połowie gry akcja nabiera trochę tempa, a rozgrywkę umilają nowe i czasami całkiem ciekawe rozwiązania, jak dynamiczne ucieczki przed hordami wrogów czy przedzieranie się przez zacienione fragmenty miasta w obawie przed utratą wzroku spowodowaną ostrym światłem słonecznym. Niestety, w krótkim czasie przywykamy do nowej rzeczywistości i znów odstrzeliwujemy łby kolejnym tabunom zmutowanych bestii, zastanawiając się, czy twórcy zaskoczą nas czymś jeszcze. Odpowiedź na to pytanie często okazuje się przecząca.

Próżno szukać tu również hucznie zapowiadanego wyjątkowego klimatu grozy i ciągłej niepewności – choć gra została sklasyfikowana jako survival horror, twórcom ani razu nie udało się mnie przestraszyć. Podczas rozgrywki nie ma ani jednego przerażającego momentu, czegoś, co wywarłoby większe wrażenie. Pewien efekt starano się osiągnąć przy pomocy tradycyjnych środków – wąskich, ciemnych korytarzy, wyskakujących z każdego miejsca kreatur i całkiem niezłej ścieżki dźwiękowej. Niestety, wszystko w tej grze jest totalnie przewidywalne i oczywiste – przechodząc obok pustego garażu, natychmiast chwytamy za spluwę, bo wiadomo, że z mroku wychynie jakaś poczwara. Słysząc kroki, obracamy się za siebie i – cóż za niespodzianka – widzimy napromieniowanego koleżkę. Zaświeciwszy latarkę w zupełnych ciemnościach, już po chwili mamy przy sobie wybuchowe towarzystwo.

Zupełnie nie odczuwa się również wpływu ponoć rewolucyjnego systemu FearLock, mającego odzwierciedlać wewnętrzne przeżycia bohatera oraz jego stan fizyczny w sposobie prowadzenia rozgrywki. Tokaj wędruje przez mroczne zaułki niczym szkolnym korytarzem, a eksterminacja wrogów nie nastręcza problemów nawet wówczas, gdy jest on na krawędzi życia i śmierci. Specjalny filtr graficzny i odgłos przyspieszonego bicia serca w tym wypadku nie wystarcza. Co ciekawe, nasz bohater nie potrafi skakać – wymusza to szukanie podświetlonych pudełek, skrzyń i innego żelastwa, co znacznie ogranicza nasze możliwości ruchowe i skłania do wyboru jedynej właściwej ścieżki. Na plus grze można zaliczyć jeszcze ewentualnie (oprócz fabuły) wstawki logiczne – niejednokrotnie bierzemy udział w prostych minigierkach towarzyszących próbom regulacji pracy reaktorów jądrowych, złamania zabezpieczeń w kolejnych pomieszczeniach czy włamaniom do komputerów.Twórcy, wzorując się na osławionym systemie walki, znanym głównie z serii Dead Space, stworzyli narzędzie o nazwie Freefight, pozwalające wykorzystywać elementy otoczenia w starciach z wrogami i umożliwiające używanie przypadkowo znalezionych przedmiotów. Walka w zwarciu w stosunku do starć z produkcji Visceral Games prezentuje się topornie – brak w niej jakiejkolwiek dynamiki i krzty pomyślunku: bez opamiętania tłuczemy swoich antagonistów tym, co mamy pod ręką – aż do skutku. Trzeba jednak przyznać, że mechaniczny arsenał wygląda nader przyzwoicie. W każdej lokacji znajdziemy stertę walających się rurek, młotków, kluczy czy kijów, a na ścianach wiszą strażackie siekiery. Każda broń sprawdza się podczas konfrontacji z innym typem przeciwnika – pomijając fakt, że na swojej drodze spotykamy zaledwie kilku różnych wrogów. W Dead Space walka napędzała dynamikę rozgrywki – tutaj pojedynki z przeciwnikami są tylko nużącym obowiązkiem. Zresztą i tak większość graczy zapewne przerzuci się na broń palną – paczki z nabojami znajdujemy praktycznie w każdej uliczce, a jeden celny strzał z obrzyna załatwia sprawę.

Oceny redaktorów, ekspertów oraz czytelników VIP ?

Materdea Ekspert 17 marca 2012

(PC) Afterfall: InSanity - tak zły, jak mówią? Nie do końca. Gra jest niedopracowana, niedorobiona, techniczne niedoskonałości przysłaniają często właściwą zawartość. Ale są też momenty, gdzie w tytuł aż chce się grać.

5.5

eJay Ekspert 13 marca 2012

(PC) Polski projekt Afterfall miał długą historię. Zaczęło się od ambitnego erpega, a skończyło na prostackiej strzelaninie TPP z domieszką horroru.

4.0
Recenzja gry Hello Neighbor – sąsiad z piekła rodem? Nie, gra z piekła rodem
Recenzja gry Hello Neighbor – sąsiad z piekła rodem? Nie, gra z piekła rodem

Recenzja gry

Hello Neighbor to pozycja tak niesamowita, że zmieniła moje podejście do oglądania filmików z rozgrywki na YouTube. Odkryłem, że w przypadku niektórych tytułów lepiej oszczędzić sobie cierpień i zamiast samemu grać – patrzeć, jak męczą się inni.

Recenzja gry Star Wars: Battlefront II – blasterem w stopę
Recenzja gry Star Wars: Battlefront II – blasterem w stopę

Recenzja gry

Star Wars: Battlefront II miał naprawić słabości „jedynki” z dzielącą społeczność przepustką sezonową na czele. Niestety, frajdę ze strzelania psuje miałka kampania dla jednego gracza i żerujący na portfelach graczy system mikropłatności.

Recenzja gry Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds – miły ten mróz
Recenzja gry Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds – miły ten mróz

Recenzja gry

The Frozen Wilds to po prostu jeszcze więcej tego samego, czym zachwycał ponad pół roku temu Horizon: Zero Dawn. Dodatek nie zachwyca warstwą fabularną, ale za to daje sporo okazji do przetestowania własnych umiejętności.

Komentarze Czytelników (82)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
30.11.2011 23:25
odpowiedz
Shergar
104
Darth Revan

Do końca łudziłem się, że jednak to nie będzie epic fail, a jednak AF to co najwyżej średniak. Szkoda, bo fajna ekipa przy tym pracowała, widać brak pomysłów na gameplay, a to podstawa no i bugi! Mi grafa się podoba, ma klimat, tak samo muza, animacje - no cóż, bez komentarza, tak samo Geralt mógł się bardziej postarać z dubbingiem. Fabuła - szału nie ma, ale tragedii też. Liniowość - no niewiele jest gier nieliniowych, tylko mniej lubi bardziej to widać (na szczęście zdarzają się wyjątki dających dużą swobodę, np. Skyrim). Otwarte lokacje, obszary, etc. w UDK da się to zrobić, ale jest wiele ograniczeń, nie tylko technologicznych, a przy produkcji AF ważny był też czas, fakt, ze z UDK mogli więcej wykrzesać.

Jak na debiut szału nie ma, ale dałbym solidne 5, też przez sentyment do Burżuazji. BTW czy są wyniki sprzedaży, jak to wygląda do tej pory?

Serdecznie pozdrawiam ekipę AF, wiem jak wyglądała produkcja, szczególnie na początku, szacun za wytrwałość ;)

Sher.

30.11.2011 23:31
👎
odpowiedz
xKoweKx [stalker.pl]
70
Pretorianin

Polski dubbing naprawdę jest tragedią w tej grze. Jednak jest też angielski... włączyłem go, bo myślałem, że będzie lepszy, jak w 99% przypadków. No i się zdziwiłem... dubbing angielski jest tak samo tragiczny jak ten polski....

01.12.2011 00:10
odpowiedz
TobiAlex
119
Senator

Shergar gwoli ścisłości na UDK zostało zrobione demo Spartain.

01.12.2011 00:19
odpowiedz
Love&Pain...
96
Generał

Cóż mamy tendencje spadkową (W2,Dead Island,CoJ:Cartel) a teraz ten potworek:) mam nadzieję że teraz jednak skoczą te notowania do góry za pośrednictwem innego studia niż CD Project RED bo Ci to pewniaki tak samo jak ich produkty

01.12.2011 01:02
odpowiedz
helias16
71
Glorious PC gamer

Dodam jeszcze że recenzja jest w porządku pomimo że ocena mimo wszystko trochę za niska, tylko jedno mnie dziwi, autor podaje w minusach przykłady przewidywalności rozgrywki: "Słysząc kroki, obracamy się za siebie i – cóż za niespodzianka – widzimy napromieniowanego koleżkę. Zaświeciwszy latarkę w zupełnych ciemnościach, już po chwili mamy przy sobie wybuchowe towarzystwo. " Tak się dzieje w realnym świecie, gdy słyszymy kroki prawdopodobnie ktoś idzie w pobliżu, a skradając się w ciemności po zapaleniu latarki ryzykujemy że ktoś nas zobaczy...

01.12.2011 09:11
😁
odpowiedz
ROJO.
118
Magia Kontrastu

przez większość zabawy z ekranu promieniują takie dawki nudy, że ich skala nie mieści się w żadnym liczniku Geigera.

EPIC!

Mnie boli tylko jedno, że z zapowiadanego soczystego ceerpega w polish post-apo zrobili survival-horror. Kurna, dobrze, że nie ścigałkę. Ech...

01.12.2011 09:59
odpowiedz
poszukiwacz cień
11
Legionista

Było wiele liniowych shooterów, które były wysoko oceniane. Choćby Max Payne, GoW czy Doomy.
Nie mówię, że AFI jest super grą. Ale akurat "prowadzenie za rączkę" nie jest tu minusem, bo trzeba byłoby zastosować ten minus do wszystkich pozostałych gier.
Rozumiem natomiast powód, dla którego autor dodał go do oceny w tym wypadku... Ilość niedociągnięć spowodowała, że zaczął dorzucać wszystko - gdyby gra była lepsza w odbiorze recenzenta, to pewnie nawet by to pominął lub przynajmniej przypomniał sobie, że jest to w zasadzie cecha gatunku.

01.12.2011 13:28
odpowiedz
dolek_17
73
pawian_akrobata

@Lukas172_Nomad CoJ wyszlo po 3 latach od premiery na CDA, CoJ Wiezy Krwi po 2, Two Worlds po 1,5 roku ale tamte gry zbieraly w miare wysokie oceny a "ta gra" GOL ocena 4, w CDA pewnie tez nie bedzie za wysoko tak wiec rok i bedzie jako pelniak stawiam na szali moją grafe jesli sie myle

spoiler start

a tak swoja droga ciekawe kiedy CoJ The Cartel wyjdzie na CDA :P

spoiler stop

01.12.2011 14:28
😒
odpowiedz
EdekWrex
35
Chorąży

SZKODA:/Współczuć:(

01.12.2011 20:54
odpowiedz
KamilAdam
17
Pretorianin

Slaba gra, ale dobre ze polska, moze kupie jak stanieje.

03.12.2011 13:01
odpowiedz
lazarus cień
13
Generał

Czyli mamy jednogłośnie klapę.To Gra jest od każdego Gracza odrzucona nawet w nią nie zagra

03.12.2011 13:25
odpowiedz
vojak_2
40
Generał

nie jest aż tak źle

03.12.2011 14:54
👍
odpowiedz
KamilAdam
17
Pretorianin

Ja kupie, pewnie dlatego że polska, i dlatego że mam nadzieje moje pieniądze pomogą im stworzyć świetną gre, City interactive też na początku produkowało gry tragiczne, a teraz Sniper 1 był według mnie dobry, teraz 2 wychodzi i nie robią już praktycznie słabych gier, tyle że ich gry kosztowały 20 zł a nie 100 ale jak stanieje kupię.

03.12.2011 21:43
odpowiedz
victripius
89
Joker

Dobrze, że prace nad wersjami konsolowymi wstrzymane. Dobrze, że ten crap wyszedł tylko na pc. Jest parę fajnych elementów, fabuła to naprawdę niezły element tej gry, ale nic poza tym. Szkoda, bo tak jak autor napisał to potencjał był, ale nic z tego nie wyszło. Jestem zaskoczony tak niską oceną, ale w końcu recenzje są obiektywne i o to chodzi :D

05.12.2011 21:40
odpowiedz
ravvcio
3
Junior

Heh. A ja mam odmienne stanowisko do Dead Space i Afterfalla. Dla mnie to DS był nudny i niby taki straszny. Ja nie umiem bać się TPP ale AF bardziej mnie wciągnął. Nie pasi wam coś, że ciemno nie znaczy straszno, a więc znajdźcie mi jakiś "horror" w piękny słoneczny dzionek.
Nie porównujcie Intoxicate i jego dzieła, z EA, bo to tak jakby porównać sprawność fizyczną bobaska i dorosłego faceta.

PLUSY:

Fabuła
Polska w 2035r
Klimat
Mini gierki
Husaria :D
Post-apokaliptyczny świat
System FearLock (fajnie działa na początku, później nie bardzo zwraca się na to uwagę)
Grafika

MINUSY:

Duży niedosyt
Dubbing odklepany. Aby był
Drętwe animacje
Niewykorzystany potencjał
Miejscami "Atak Pikselów"
Schematyczna
Sporo bugów

Moja ocena to 6+

spoiler start

Powie mi ktoś o co chodziło w zakończeniu tej gry? Przeszedłem i jakoś nie zrozumiałem :P

spoiler stop

07.12.2011 14:26
odpowiedz
phreek
32
Chorąży

Również uważam, że recenzja jest nieco stronnicza i wystawiona ocena jest źle wyważona. Tak sobie z ciekawości rzuciłem jeszcze raz okiem na system ocen IGNa (uk.games.ign.com/ratings.html) i wychodzi mi, że do tej gry równie dobrze pasuje ich ocena "bad" jak i "good". Czyli wypadkowa byłaby tu w okolicach "ok", co zgadza się z moim odczuciem. 4 oznacza grę po prostu nieudaną, na granicy niegrywalności. Afterfall taki nie jest. Nie wiem, czy d0bo jest pracownikiem Nicolasa/Intoxicate czy nie, ale w jednym ma rację: Polacy mają problem z wyważonymi sądami. Ta gra, przyznaję, jest trudna do oceny z powodu szerokiego rozstrzału między zaletami a wadami. Potrzeba tu było recenzenta z dużym doświadczeniem i chłodną głową; trochę tych cech autorowi zabrakło.

07.12.2011 14:39
odpowiedz
sekret_mnicha
179
fsm

GRYOnline.plTeam

phreek > Nie chcę bronic autora ani recenzji (bo w Afterfalla nie grałem), ale chce skomentować Twoje "4 oznacza grę nieudaną, na granicy niegrywalności". Nie zgadzam się. Świetnie IMO skalę ocen ma opisany filmweb:

1. nieporozumienie, 2. bardzo zły, 3. słaby, 4. ujdzie, 5. średni, 6. niezły, 7. dobry, 8. b.dobry, 9. rewelacja, 10. arcydzieło

Na bazie wszystkich opinii o Afterfallu uważam, że "ujdzie" wydaje się wyjątkowo trafne. Mooooże "średnia" :)

07.12.2011 16:48
odpowiedz
phreek
32
Chorąży

To oczywiście kwestia nomenklatury, każdy serwis trochę inaczej sobie definiuje oceny. W każdym razie chyba właśnie o owo "średni" czy nawet "niezły" zamiast "ujdzie" czy "nieudany" (bo tak chyba trzeba przetłumaczyć IGNowskie "bad") postulują ludzie, którym nie pasuje ocena 4. Podsumowanie samego recenzenta - "klapa", "nieudany debiut", "produkcja niezaprzeczalnie słaba" - brzmi zdecydowanie bardziej jak "bad" niż jak "ujdzie".

Moim zdaniem da się w tej grze znaleźć elementy dobre, o czym parę osób tu pisało (klimat, historia, miejscami grafika), są elementy słabe (dziwaczna animacja, miejscami rozmyte i brzydkie tekstury, głosy aktorów), są kontrowersyjne (mechanika walki, która jednym się umiarkowanie podoba a innym nie). Ja na pewno dałbym tej grze coś powyżej 5, ponieważ wzbudziła we mnie więcej odczuć pozytywnych niż negatywnych, a nawet nieco mnie wciągnęła. A to już duży plus i na pewno nie klapa.

07.12.2011 22:11
odpowiedz
vojak_2
40
Generał

racja, warto wspierać...

08.12.2011 10:02
odpowiedz
Nolifer
100
The Highest

No trudno. Gra jest robiona na szybkość nie na jakość i takie są efekty tego .

08.12.2011 11:11
odpowiedz
planet killer
81
Konsul

A ja kupuje tylko dobre gry zwisa mi czy zagram w dobra grę Polską czy Amerykańską!
Ja chce się dobrze bawić.

09.12.2011 12:48
odpowiedz
TobiAlex
119
Senator

To co odjeb... twórca gry to jest już szczyt bezczelności. Otóż wszyscy, którzy brali udział w składaniu pre-ordera za $1 otrzymali (przynajmniej ja dziś otrzymałem) maila z ofertą promocyjną do zakupu gry. Grę można kupić 50% taniej w serwisie gamersgate. Wiecie jaka jest tam standardowa cena? 34.70 EURO!!! 50% ceny to jest jakieś 17.35 EURO a to daje jakieś 80 zł. ZAJEBISTA PROMOCJA PANOWIE!!! Gratuluje! Ku..., mam nadzieję, że ktoś z ekipy tworzącej grę przeczyta ten post. W dupę sobie wsadźcie tę syfiastą grę łącznie łącznie z tą promocją. DLA POLAKÓW POWINNIŚCIE DAĆ ZA DARMO!!!

11.12.2011 13:05
odpowiedz
draizer
12
Legionista

"DLA POLAKÓW POWINNIŚCIE DAĆ ZA DARMO!!!"

Może jeszcze prąd, gaz i szofer ci się należy polaczku?

18.12.2011 15:14
odpowiedz
KamilAdam
17
Pretorianin

Ja mimo wszsytko muszę tę gre kupić... jak stanieje

29.12.2011 00:01
odpowiedz
kubapaker
34
Chorąży

Ciekawe jaką ocenę ta gra by dostała, jakby autor recenzji nie wiedział, że jest to Polska gra.

03.08.2012 10:46
👍
odpowiedz
King10190
1
Junior

Nie rozumiem czemu wszyscy tak negatywnie opisujecie te gre.ja ją bardzo lubie a fear lock to tylko plus bo zwieksza obrażenia walki w zwarciu.a mutanty to nieudolna próba utrudnienia nam życia :› dla mnie ta gra zasługuje na 7/10 a nie 4 mnie wszelkie błędy nie przeszkadzają chociaż mogliby popracować na broniami bo jest tylko 5 różnych pistoletów 2 strzelby i 1 karabin. mogliby dać sniperke i przedłużyć gre bo za krótka jak dla mnie.
:)

03.08.2012 10:49
odpowiedz
King10190
1
Junior

o i wszystkim narzekającym na cene gry w cd action macie ją za 16 zł :D

13.01.2013 00:51
odpowiedz
Wilk,
41
Centurion

kosmiczny syf z widoku tpp jak dead space czyli pseudo horror dla dzieci...

25.03.2013 00:49
odpowiedz
Kippson
2
Legionista

Niestety kaszanka. Lepiej wogóle nie odpalać jeśli ma się np: z cd action tak jak ja. :p

17.04.2013 11:48
odpowiedz
Kovalsky666
1
Junior

Gra jest dobra, mozna spędzić przy niej bardzo przyjemnie czas. Dowódca w postaci klona Piłsudskiego, żołnierze z mundurami ze skrzydłami husarii, czy "zombie" z twarzą lenina wyskakujący na gracza z sierpem i młotkiem... Dla kilku smaczków warto zagrać, ale trzeba troche wiedzy mieć, żeby niektóre akcje wyłapać. Fabuła świetna, ale to już było chwalone. Ogólnie jest troche niedociągnięć, ale odczucia mam podobne jak po... dodatku do Feara 1. (Perseus Mandate). Parę rzeczy irytuje (nie wkur*ia, irytuje), ale całokształt jest przyjemny. Moja ocena to było by 7.5. Miło spędzone kilka godzin.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze