Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 27 listopada 2007, 15:53

autor: bartek

Agatha Christie: Zło, które żyje pod słońcem - recenzja gry

Postacią, którą przyjdzie nam animować, jest Herkules Poirot. Będzie musiał rozwikłać tajemnicę śmierci pięknej Alreny Marshall – byłej aktorki., która w niewyjaśnionych okolicznościach została uduszona na plaży nieopodal hotelu.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Agatha Christie jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów. Wydała ponad 80 powieści i sztuk teatralnych. Ich akcja toczyła się głównie w zamkniętych pomieszczeniach, a mordercą mógł być tylko jeden z mieszkańców. Wniosła wiele nowych rozwiązań do tradycyjnej sztuki pisania kryminałów, co zapewniło jej sukces. Stworzyła także słynne postaci literackie dwojga detektywów: ekscentrycznego Belga Herkulesa Poirota oraz starszej pani, detektyw panny Marple. Większość z jej powieści i opowiadań zostało sfilmowanych, a na ich podstawie powstały także seriale telewizyjne i słuchowiska radiowe. Nic więc dziwnego, że także producenci gier komputerowych zainteresowali się autorką. Doczekaliśmy się trzech, a właściwie to już czterech odsłon jej twórczości na PC. Ostatnia, Evil Under the Sun, zagościła niedawno na półkach sklepowych.

Męskie rozmowy takie o życiu i śmierci... A rano, zrobię jajecznicę.

Głównym bohaterem, a zarazem postacią, którą przyjdzie nam animować, jest słynny detektyw Herkules Poirot, przebywający na wypoczynku na Seadrift Island. Będzie musiał rozwikłać tajemnicę śmierci pięknej Alreny Marshall – byłej aktorki, która w niewyjaśnionych okolicznościach została uduszona na plaży nieopodal hotelu. Oprócz głównego wątku, jakim jest jej morderstwo, pojawią się także motywy poboczne m.in. przemyt narkotyków czy praktykowanie voodoo. Przed Poirotem zadanie odnalezienia mordercy, którym okazuje się być jednym z mieszkańców wyspy. Musi poznać ok. 20 ludzi, ich obyczaje, zaprzyjaźnić się, a niekiedy pomóc. Nie wszyscy mają jednak dobre intencje, dlatego należy być czujnym. Cała historia przedstawiona jest w formie opowiadania podczas spotkania dwóch przyjaciół (Poirota z Westingsem). Co godne podkreślenia, fabuła w grze została w znacznym stopniu napisana od początku – w przeciwnym przypadku czytelnicy książki mogliby rozwiązywać wszystkie zagadki w mgnieniu oka.

Evil Under the Sun to klasyczna przygodówka z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (stała kamera w „rogu ekranu”), wyposażona w interfejs point’n’click – co oznacza, że wszystkie czynności, takie jak poruszanie się, zbieranie i łączenie przedmiotów, wykonywać będziemy wyłącznie za pomocą myszki. Co ważne, gra nie posiada żadnych elementów zręcznościowych, wzbudzających tak duże kontrowersje wśród fanów gatunku. Możemy więc spokojnie główkować, nikt nas nie będzie poganiał, ani nikt też nas nie zabije.

Recenzja gry The Medium - polski Silent Hill... z Polską w tle!
Recenzja gry The Medium - polski Silent Hill... z Polską w tle!

Recenzja gry

The Medium intrygowało od pierwszych zapowiedzi i w finalnej wersji nie zawodzi! To horror, który straszy nie tylko demonami, ale i mrocznymi kartami polskiej historii.

Wilkołak występuje w Puszczy - Recenzja gry Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest
Wilkołak występuje w Puszczy - Recenzja gry Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest

Recenzja gry

Powrót do świata żywych wilkołaków ze Świata Mroku okazuje się ambitniejszy niż mogliśmy przypuszczać – Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to bowiem ciekawa gra tekstowa, która spróbuje udowodnić, że czytelnictwo w Polsce nie jest w odwodzie.

Recenzja Tell Me Why – przerost treści nad formą
Recenzja Tell Me Why – przerost treści nad formą

Recenzja gry

Nowa Gra twórców Life is Strange zaskakuje delikatnością, z jaką przedstawia relacje między bohaterami oraz historią, która łapie za serce i co chwilę odkrywa przed graczem nowe niespodzianki.