Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Recenzja gry 2 listopada 2005, 11:24

autor: Shinobix

X-Men Legends II: Rise of Apocalypse - recenzja gry

X-Men Legends II: Rise of the Apocalypse nie jest bynajmniej związana z drugą częścią filmu, ale za to bardzo silnie nawiązuje do tradycji komiksu. I nie ma żadnych wątpliwości, że druga część jest bardzo podobna do jedynki.

Recenzja powstała na bazie wersji PC.

Lata 60-te. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Elvismanię wypiera Beatlemania. McDonald’s zaczyna podbijać jankeskie żołądki, a pustynia w Nevadzie jest nagminnie dziurawiona przez coraz mocniejsze ładunki nuklearne. Jakby tego było mało, to czarna mniejszość zaczyna dopominać się swoich praw, no i niejaki Lee Harvey Oswald uwiecznia się w podręcznikach strzelając w Dallas do prezydenta Kennedy’ego. W takim właśnie okolicznościach zrodził się nowy komiks Stana Lee opowiadający o grupie młodych mutantów uczących się panować nad swymi mocami dzięki pomocy profesora Charles’a Xaviera. Trudno w to uwierzyć, ale seria X-Men ukazuje się niemal nieprzerwanie od 1963 aż do dziś, a jej popularność zdaje się wcale nie gasnąć.

Przez te wszystkie lata w komiksach z tej serii doszukiwano się licznych przesłań, począwszy od wspierania mniejszości (mutanci), piętnowanie niegodziwych polityków (senator Kelly) czy też nawet stawianie oporu antysemityzmowi czy fali terroryzmu. Nic dziwnego, że przygody mutantów wziął w końcu na muszkę Hollywood realizując dwie wysoko budżetowe ekranizacje. Oczywiście X-Men wielokrotnie obijali się też o rozmaite gry komputerowe i video, ale trudno tu właściwie mówić o jakichś wielkich tytułach, może z wyjątkiem X-Men vs. Street Fighter. W końcu jednak producenci na fali popularności filmu zdecydowali się stworzyć rasowy RPG akcji, w którym mutanci profesora Xaviera będą grać główne role. Tak doszło do powstania pierwszej części X-Men Legends, która na rynku amerykańskim okazała się hitem. Nic dziwnego, że natychmiast ruszono do pracy nad dwójką, a jej efekty możemy właśnie oglądać zarówno na ekranach komputerów, jak i wszystkich trzech platform video.

Storm gromi błyskawicznie.

X-Men Legends II: Rise of the Apocalypse nie jest bynajmniej związana z drugą częścią filmu, ale za to bardzo silnie nawiązuje do tradycji komiksu. Nie chodzi tutaj wcale o styl graficzny, ale właśnie o historię i klimat. Nie ma żadnych wątpliwości, że druga część jest bardzo podobna do jedynki i jeśli komuś X-Men: Legends nie przypadło do gustu, nie ma praktycznie żadnych szans, by dokonało tego Rise of the Apocalypse. Nie napotkamy tu jednak zbyt wielu nawiązań do poprzedniej części – nie jest to typowa kontynuacja i jeśli gracz orientuje się jako tako w wydarzeniach z komiksu, szybko załapie who is who w grze.

Oceny redaktorów, ekspertów oraz czytelników VIP ?

Brucevsky Ekspert 26 marca 2013

(PS2) X-Men Legends II: Rise of Apocalypse to niemal klasyczny action-RPG, który wyróżnia obecność niezwykłych postaci. Czy wciąż warto wcielić się w Magneto, Gambita i Cyclopsa w tej produkcji z 2005 roku.

7.5
Recenzja gry Outward – to miał być Gothic, Skyrim i Soulsy w jednym...
Recenzja gry Outward – to miał być Gothic, Skyrim i Soulsy w jednym...

Recenzja gry

Wziąć większość lubianych i udanych mechanik rozgrywki z ostatnich lat, wymieszać je i na bazie tego co wyjdzie zbudować własną grę. Przepis na hit? Outward udowadnia, że niekoniecznie.

Recenzja gry Kenshi – Mount and Blade dla fanów Gothica
Recenzja gry Kenshi – Mount and Blade dla fanów Gothica

Recenzja gry

Z jednej strony model rozgrywki, który powinien stanowić wzór i inspirację dla wszystkich, którzy chcą robić prawdziwe erpegowe piaskownice dla pojedynczego gracza. Z drugiej natomiast festiwal gliczy niczym z najgłębszych odmętów steamowego piekła.

Graliśmy w DLC Legacy of the First Blade do AC Odyssey – wreszcie asasyni w asasynie
Graliśmy w DLC Legacy of the First Blade do AC Odyssey – wreszcie asasyni w asasynie

Recenzja gry

Podobnie jak przy Tyranii króla Waszyngtona, Ubisoft dzieli DLC do Assassin's Creed: Odyssey na trzy części. Sprawdziliśmy, jak sprawdza się pierwsza z nich. Oto Legacy of the First Blade.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
02.11.2005 15:38
Mikla0
28
Chorąży

Chyba najlepsza z gier o bohaterah uniwersum Marvela. Doczepic sie można tylko tego, że troche krótka :/ Ja przeszedłem ją w równe 16 godzin, przyczym ilość zdobytych bonusów oceniam na 75%.

04.11.2005 03:04
odpowiedz
realsolo
156
Generał

Kto nie gral - POLECAM. Zarowno fanom marvela jak i fanom... diablo1/2. Totalny oldskool - postacie, skile, itemy, miasto, teleport do miasta, bossowie. czujecie sie jak w diablo2 bez dwoch zdan, dodajac mase postaci i skilli - wypas. zagralem w to z mala obawa, pierwsze 15 minut takie sobie (interko i texty bohaterow miod), jednak pozniej - grywalosc wielka. nic tylko polecac!

06.11.2005 12:00
👍
odpowiedz
zanonimizowany209292
3
Junior

Ledwo skończyłem Dungeon Siege 2 a teraz wpadło mi w ręce to cudo. Model i typ gry bardzo podobny.Typowy hack'n'slash. Kawał dobrej zabawy dla osób lubiących tego typu rozrywki. Chociaż trochę zbyt liniowa fabuła. Ogólnie polecam!

Opole pozdrawia serdecznie...

17.11.2005 11:44
👎
odpowiedz
zanonimizowany299595
1
Junior

Mam pytanie!!!!!
Jak przejść Abyss-a w Akcie 1?
P.S. Ściągnołem poradnik, ale jest zepsuty i nie uruchamia się.
Narka