Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 26 czerwca 2013, 12:12

autor: Kamil "KamilS" Szymański

Najlepsze mody do Euro Truck Simulator 2 - zmieniamy ETS 2

Gry tworzone przez SCS Software zawsze słynęły z szerokich możliwości modyfikowania wirtualnego świata. Nie inaczej jest w przypadku ostatniego tytułu tego dewelopera – Euro Truck Simulator 2 z 2012 roku.

Symulatory ciężarówek autorstwa studia SCS Software od początku pozwalały modyfikować gry i to na wiele różnych sposobów. Począwszy od zwykłych tekstur dróg, poprzez nowe modele ciężarówek, a kończąc na dodatkowych trasach do przejechania w różnych państwach, w tym i w Polsce. Modyfikacje te mają też na celu urealnienie wirtualnego świata. Zmniejszają stawki płacone za kilometr, zbliżają do wartości rzeczywistych nakładane mandaty itp. Dzięki prostocie ich tworzenia gra zyskuje „życie po życiu” i coraz więcej fanów. Niezwykle popularny w naszym kraju Euro Truck Simulator 2 nie stanowi tu żadnego wyjątku.

Instalacja wszelkich dodatków i nakładek jest bardzo prosta. Nie potrzebna do tego żadnych zewnętrznych programów oprócz standardowej aplikacji służącej do rozpakowywania archiwów.

Rozpakowane pliki (w formatach .scs lub .zip) wrzucamy do folderu mod, który zlokalizowany jest na dysku C: w katalogu Moje dokumenty/Euro Truck Simulator 2. Począwszy od wersji 1.3.0, Euro Truck Simulator 2 zawiera wbudowany specjalny menadżer modyfikacji. Pozwala on włączać bądź wyłączać konkretne poprawki w polu tworzenia i edycji profilu gracza.

Wersja 1.3.0 pozwala odpalać modyfikacje z poziomu gry. - 2013-06-26
Wersja 1.3.0 pozwala odpalać modyfikacje z poziomu gry.

Uwaga! W starszych wersjach gry (do 1.2.5.0 włącznie) wystarczy wrzucić dodatek do wspomnianego folderu mod, aby już zaczął działać.

Główną zasadą dodawania modyfikacji, o której trzeba pamiętać, jest ich nazewnictwo. Domyślnie dodatki wczytywane są w kolejności alfabetycznej. Dlatego też ich twórcy zalecają, aby dla modyfikacji, które mają wczytywać się jako ostatnie, dodawać na początku nazwy kilka literek „z”.

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska

Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska

Mody do ETS2 - najlepsze modyfikacje Euro Truck Simulator 2
Mody do ETS2 - najlepsze modyfikacje Euro Truck Simulator 2

Jedenaście lat minęło od premiery Euro Truck Simulatora 2, a fani ciągle tworzą modyfikacje usprawniające i ulepszające tę grę. Przed Wami najciekawsze mody do ETS2.