Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 29 sierpnia 2008, 14:10

autor: Łukasz "Łukasz Malik" Malik

GC 2008 – najlepsze z najlepszych!

Największe europejskie targi gier już za nami. Prezentujemy najlepsze tytuły, które widzieliśmy na Games Convention 2008!

Tegoroczne targi Games Convention były dla nas wyjątkowe. Nie dość, że ekipa GOL-a liczyła 12 osób (6 pracowników i 6 współpracowników), to jeszcze była z nami trzydziestoosobowa grupa zwycięzców konkursu „Wyprawa na Games Convention” oraz trzech MayClubowiczów w ramach GOL Adventure.

Wyprawa na Games Convention z GRY-OnLine.

Oczywiście najważniejsze były gry. Poniżej zestawienie najistotniejszych tytułów prezentowanych na Games Convention 2008. Każdy z tekstów powstał na bazie wrażeń z pokazów lub rozgrywki. Dodatkowo przedstawiamy najlepsze materiały tvgry.pl, które udało nam się stworzyć w Lipsku.

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie, która jest oficjalnym polskim serwisem targów Games Convention 2008.

  1. http://gc2008.gry-online.pl/

Najlepsze z najlepszych!

Diablo III – wywiad z głównym projektantem

To jeden z największych skarbów, jakie przywieźliśmy z Lipska. Było naprawdę trudno, ale – udało się! Zapraszamy do obejrzenia dwuczęściowego wywiadu z Jayem Wilsonem, głównym projektantem Diablo III.

  1. pierwsza część wywiadu
  2. druga część wywiadu

Grand Theft Auto IV na PC

Byliśmy jedynym polskim serwisem internetowym, który uczestniczył w zamkniętym pokazie GTA IV na PC. Jak wypada port najważniejszej gry tego roku?

  1. nasze wrażenia
Grand Theft Auto IV

Heavy Rain

To prawdziwy as w rękawie Sony. Najlepsza gra na PlayStation 3 i prawdopodobnie najlepsza, najbardziej innowacyjna, najbardziej dojrzała i najlepiej wyglądająca gra tegorocznych targów.

  1. nasze wrażenia

Wywiad z szefami id Software

id Software to legendarne studio, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Rozmawialiśmy z Toddem Hollensheadenem – prezesem id Software oraz Timem Willitsem – dyrektorem kreatywnym tej firmy. Czym będzie Rage i jaka technologia napędzi czwartego Dooma?

  1. zobacz wywiad

Starcraft II

Każda gra Blizzarda powoduje rumieńce na twarzy milionów graczy na całym świecie. Podczas GC Von Zay miał okazję pograć w Starcrafta II.

  1. nasze wrażenia

Arcania: A Gothic Tale

Na pokazie za zamkniętymi drzwiami JoWood ujawnił wreszcie czwartą odsłonę cyklu Gothic. Nam, jako jednym z pierwszych, udało się zobaczyć ją w pełnej krasie i na gorąco spisać szczegółową relację.

  1. nasze wrażenia

Warhammer Online – wywiad

Z ręką na sercu wyznajemy, że to chyba najmniej merytoryczny wywiad opublikowany na GRY-OnLine, ale zarazem najśmieszniejszy i najbardziej zaskakujący. Lordareon i stojący za kamerą Del byli równie zdziwieni wyczynami Paula co wszyscy oglądający ten materiał. Ciekawa odmiana po wygłaszających nudne formułki producentach, choć z drugiej strony cieszymy się, że to tylko wyjątek.

  1. zobacz wywiad
Takiego wywiadu jeszcze nie mieliśmy.