Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Źródło fot. Team17 / Gearbox Publishing
i
Publicystyka 22 kwietnia 2023, 12:12

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

12 największych pereł Steama 2023, które mogliście przegapić

Nie samymi największymi hitami człowiek żyje, bo są jeszcze mniejsze gry, które też zasługują na uwagę – tzw. perełki. Steam jest ich prawdziwą skarbnicą, a my tymczasem oświetlamy najciekawsze jej zakamarki.

Pierwszy kwartał 2023 roku już za nami, można więc podsumować najciekawsze gry, które przez ten czas zadebiutowały na (nie tylko) Steamie i z jakichś powodów nie zyskały wystarczającego rozgłosu. Są to różnego typu produkcje – gry akcji, logiczne, strategiczne czy wieloosobowe. Niektóre odbiegają od ogólnie przyjętych norm i konwencji, inne eksplorują nieco zapomniane dziś gatunki, a kolejne czerpią, ile mogą, z obecnie panujących trendów. Oby poniższe zestawienie pozwoliło Wam odnaleźć jakiś godny uwagi tytuł.

Meet Your Maker

Meet Your Maker, Behaviour Interactive Inc., 2023 - 12 największych pereł Steama 2023, które mogłeś przegapić - dokument - 2023-04-21
Meet Your Maker, Behaviour Interactive Inc., 2023
  1. Twórcy: Behaviour Interactive Inc.
  2. Platformy: PC, PS5, PS4, XSX/S, XOne
  3. Data premiery: 4 kwietnia 2023
  4. Co to: sieciowa gra akcji, w której budujemy twierdze pełne pułapek i atakujemy obiekty innych graczy

Meet Your Maker zasługuje na wyróżnienie już za sam pomysł na siebie. Całość polega bowiem na budowaniu twierdz w taki sposób, aby utrudnić innym graczom ich zdobywanie. Im lepiej rozmieścimy pułapki, tym wyzwanie okaże się większe. Towarzyszy temu duża swoboda w rozmieszczaniu „utrudniaczy” – choć idą za tym (nazwijmy to) konsekwencje, które pozwalają na nadużywanie pewnych rzeczy i czynienie niektórych przepraw festiwalem frustracji. Tak to już jednak jest z grami, które oferują tak dużą swobodę w kreowaniu czegokolwiek.

Budowanie twierdz to połowa zabawy. Niewiele zdziałamy bez stawiania czoła wyzwaniom przygotowanym przez innych graczy. W takich chwilach Meet Your Maker zmienia się w zręcznościową strzelankę, a naszym celem jest zniszczenie wszystkich pułapek drugiej osoby. Jeśli to się nam uda, otrzymamy cenną nagrodę w postaci ważnego fabularnie surowca. W razie porażki to twórca niebezpiecznego kompleksu zyska odpowiednie bonusy. Jeśli uważacie więc, że trochę przesadził z rozmieszczeniem pułapek, możecie poszukać innego wyzwania i nie dać mu satysfakcji. W międzyczasie twórcy może pomyślą o wprowadzeniu wymogu kończenia własnych map przed ich udostępnieniem.

  1. Meet Your Maker w naszej encyklopedii gier
  2. Meet Your Maker na Steamie
Wartales

Wartales

Dredge

Dredge

SpellForce: Conquest of Eo

SpellForce: Conquest of Eo

One Piece Odyssey

One Piece Odyssey

Terra Nil

Terra Nil

Have a Nice Death

Have a Nice Death

Najlepsze gry pierwszej połowy 2023 roku, które łatwo przegapić
Najlepsze gry pierwszej połowy 2023 roku, które łatwo przegapić

Wśród tegorocznych premier z pewnością jest sporo tytułów godnych uwagi, o których nie było wystarczająco głośno. Warto po nie sięgnąć właśnie w wakacje, jeszcze przed wysypem jesiennych hitów. Oto nasza lista najlepszych przegapionych gier.

Gry maja 2023 - sezon premier rozkwita!
Gry maja 2023 - sezon premier rozkwita!

W maju nikt nie może narzekać na brak gier do ogrania. Miesiąc ten wypełniony jest po brzegi premierami, a najgłośniejsze tytuły dopiero nadejdą! Dlatego wybierajcie rozsądnie, przy czym spędzicie swój wolny czas, aby potem nie żałować np. majówki.

Dobre gry ze Steama na dziesiątki godzin, których nie znasz
Dobre gry ze Steama na dziesiątki godzin, których nie znasz

Jest sezon ogórkowy, kwarantanna, masz za dużo wolnego czasu, a w Twojej bibliotece brakuje aktualnie ciekawych pozycji do zagrania? Spokojnie, przychodzimy z pomocą.