Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PS4SwitchPCXSXXONE
Okładka Have a Nice Death (PC)
OkładkaHave a Nice Death (PC)

Have a Nice Death

Platformówka akcji z elementami roguelike’a. W Have a Nice Death wcielamy się w Śmierć i przemierzamy kolejne sekcje firmy Death Inc., eliminując zastępy przeciwników oraz stawiając czoła potężnym bossom.

Akcji | platformówki | roguelike | 2D | humorystyczne | indie | side-scroll

Have a Nice Death Premiera

22mar2023

PC Switch

5gru2023

PS4 XONE PS5 XSX

Gry podobne do Have a Nice Death

Spiritfall

Dead Cells

Hollow Knight: Silksong

Have a Nice Death jest platformową grą akcji, wzbogaconą o wyraźnie zarysowane elementy zaczerpnięte z gatunku roguelike. Tytuł został opracowany przez niezależny zespół Magic Design Studios, a jego wydaniem zajęła się firma Perfect World Entertainment.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Have a Nice Death jest Śmierć. Protagonista stoi na czele Death Incorporated, czyli prężnie działającego przedsiębiorstwa zajmującego się zabieraniem dusz na tamten świat. Niższe szczeble kierownicze firmy zajmują Smutki, dbające o stały dopływ świeżych zmarłych. Kiedy Smutki zaczęły być nadgorliwe w swoich obowiązkach, siejąc popłoch na Ziemi i zrzucając naszemu podopiecznemu na głowę tony papierkowej roboty, Śmierć poczuł, że traci kontrolę nad swoim biznesem. Chcąc zapobiec katastrofie, bohater musi zrezygnować z zaplanowanego urlopu i udać się na spacer po swoich włościach, by z kosą w ręku przypomnieć swym podwładnym, kto tu rządzi.

Mechanika

W Have a Nice Death akcję oglądamy z boku. Przemierzając różnorodne sekcje Death Incorporated, zajmujemy się przede wszystkim eliminacją hord przeciwników. Nim dotrzemy do jednego ze Smutków pełniących tu rolę bossów, musimy posłać do piachu całe tabuny jego podkomendnych. Choć naszą najważniejszą bronią jest kosa, w miarę postępów zdobywamy nowe narzędzia mordu i rozmaite zaklęcia bojowe.

Podczas dynamicznych starć trzeba wykazywać się zręcznością i refleksem, przez co nietrudno tu o przegraną. Jako że Śmierć nie może umrzeć, po pokonaniu przez adwersarzy (lub choćby po wpadnięciu w jedną z pułapek czy po nieudanym skoku nad przepaścią) możemy rozpocząć przeprawę na nowo, bogatsi o zarobione pieniądze, a także o wiedzę na temat wyzwań, które na nas czekają. Lokacje są generowane proceduralnie, więc przy każdym podejściu wyglądają nieco inaczej.

Ponadto w trakcie zabawy zdobywamy różnorodne ulepszenia. Choć każde z nich zwiększa nasz potencjał bojowy, nie są one mile widziane w Death Incorporated. Decydując się na jedno z nich, musimy zatem pamiętać, że w ten sposób ściągamy sobie na głowę dodatkowe kłopoty, jak na przykład wzrost cen przedmiotów.

Kwestie techniczne

Kreskówkową grafikę gry Have a Nice Death utrzymano w oryginalnej kolorystyce, łączącej odcienie szarości z barwnymi akcentami.

Ostatnia modyfikacja 22 marca 2023

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Have a Nice Death cena w dniu premiery: 86,99 PLN

Wymagania wiekowe Have a Nice Death: 12+

Have a Nice Death Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-6100 3.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
Switch
PS4
PS5
XONE
XSX