Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Terra Nil (PC)
OkładkaTerra Nil (PC)

Terra Nil PC

Oryginalna hybryda gry strategicznej i logicznej, w której przywracamy życie na pustkowiach. W Terra Nil nawadniamy glebę, przywracamy bioróżnorodność i sprowadzamy dzikie zwierzęta na odświeżane tereny, tworząc w ten sposób samodzielne, tętniące życiem ekosystemy.

Strategiczne | elementy logiczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Terra Nil Premiera PC

2023

Steam

2023

producent: Free Lives wydawca: Devolver Digital Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Terra Nil

Frostpunk

Timberborn

Side Effect

Terra Nil jest ciekawą produkcją z pogranicza gier strategicznych i logicznych, opartą na oryginalnych zasadach „odwróconego city buildera”. W trakcie rozgrywki nie zajmujemy się bowiem budową miast, lecz przywracamy życie na pustkowiach. Projekt został stworzony przez studio Free Lives, mające w swoim portfolio ciepło przyjęte Broforce (aczkolwiek początkowo pracowała nad nim jedynie trójka niezależnych deweloperów, którzy wypuścili jego pierwszą wersję na platformie Itch.io), natomiast jego wydaniem zajęła się firma Devolver Digital.

Mechanika

W Terra Nil akcję ukazano w widoku izometrycznym. Zabawa toczy się niespiesznie, na generowanych proceduralnie pustkowiach ulokowanych w różnych regionach.

Pierwszym ruchem, jaki powinniśmy wykonać po rozpoczęciu zmagań, jest postawienie wiatraka generującego elektryczność i wzniesienie infrastruktury służącej do nawadniania gleby. Ta ostatnia pozwala nam pozbyć się zanieczyszczeń z ziemi, na której z czasem zaczynają wyrastać pierwsze rośliny. Następnie możemy zająć się bardziej skomplikowanymi zadaniami, jak przywracanie bioróżnorodności, regulowanie lokalnego klimatu czy wreszcie sprowadzenie dzikich zwierząt. Oczywiście wszystko to wymaga postawienia odpowiednich struktur oraz ich zasilenia. Kiedy już nowo utworzony ekosystem zacznie tętnić życiem, nie pozostanie nam nic innego, jak przejść na kolejne pustkowia. Nim jednak tego dokonamy, musimy postawić swoistą „kropkę nad i”, usuwając oraz poddając recyklingowi wszystkie wzniesione przez nas obiekty.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Terra Nil utrzymano w przyjemnej dla oka, barwnej, kreskówkowej stylistyce. Rozgrywka toczy się przy akompaniamencie odgłosów przyrody i spokojnego soundtracku.

Ostatnia modyfikacja 27 stycznia 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Terra Nil: Odpowiednia dla każdego wieku.