Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 17 marca 2023, 09:30

autor: Marek Jura

House of Cards – Francis Underwood i jego żona Claire. Najlepsze seriale o najgorszych ludziach

Już od lat Hollywood stopniowo przesuwa granice dobra i zła. W starej epoce seriali była to rzadkość, w nowej jednak każdego roku pojawia się coraz więcej wspaniałych produkcji o niezbyt wspaniałych ludziach.

House of Cards – Francis Underwood i jego żona Claire

House of Cards, showrunner: Beau Willimon, Sony Pictures Television, Netflix 2013–2018 - Najlepsze seriale o najgorszych ludziach - dokument - 2023-03-16
House of Cards, showrunner: Beau Willimon, Sony Pictures Television, Netflix 2013–2018
  1. Premiera: 2013
  2. Kto gra: Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly
  3. Liczba sezonów: 6
  4. Gdzie obejrzeć: Chili, Netflix

Na długo przed tym, jak Kevin Spacey został zbanowany przez międzynarodową społeczność, stał się jej ulubieńcem dzięki głównej roli w House of Cards. Już na samym początku przełamywał czwartą ścianę, co rusz wyjaśniając z gruntu makiaweliczne powody swoich działań. Choć od samego początku zależało mu przede wszystkim na władzy, dopiero kolejne zabójstwa – pośrednie i bezpośrednie – pokazały, że dla Underwooda nie ma zasady, której nie można złamać.

Na początku tą lepszą wydawała się jego żona, Claire, grana przez magnetyzującą widzów prawie tak samo jak Spacey, Robin Wright. Oboje stanowili małżeństwo doprawdy nietuzinkowe – niemal aseksualne, otwarte na angażujące emocjonalnie romanse, dające sobie swobodę działania i wymierzające nawzajem kolejne polityczne ciosy tylko po to, by ostatecznie się wspierać.

Współczesne realia serialu pokazały, że twórcy nie boją się pokazywać również prawdziwych postaci, nieco tylko zmienionych, by zachować pozory. Jedną z takich postaci był serialowy odpowiednik Putina, z którym swego czasu negocjowała Claire. Ciekawe, czy Beau Willimon odważyłby się przedstawić obecną sytuację geopolityczną, choćby bez Trumpa i Bidena, za to z żoną Underwooda u szczytu władzy?

 

 

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!