Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 28 lutego 2023, 17:30

Dead Cells: Return to Castlevania. W jakie nowe gry zagramy w marcu 2023?

W marcu zabraknie spektakularnych premier, a miesiąc ten należy do spokojniejszych. Nie oznacza to jednak, że nie ma w co grać! Będzie w czym wybierać, ale nie liczcie na głośne debiuty, tylko raczej na skromne świętowanie oraz szykowanie się do wiosny.

Dead Cells: Return to Castlevania

Dead Cells: Return to Castlevania, Motion Twin, 2023

Data premiery: 6 marca 2023

INFORMACJE

  1. Gatunek: gra akcji
  2. Platformy: PC, PS4, XOne, Switch
  3. Przybliżona cena: nie znamy

Dodatek dla prawdziwych twardzieli

Jeśli myśleliście, że Dead Cells już niczym Was nie zaskoczy, to przygotujcie się na dodatek Return to Castlevania. To sporej wielkości rozszerzenie zaoferuje wycieczkę do zamku Draculi, gdzie razem z Alucardem stawimy czoła władcy wampirów.

Czy tylko mnie wonieje tu wampirem?

Dead Cells: Return to Castlevania wprowadza do zabawy czternaście nowych broni, dwa biomy, dwanaście strojów do odblokowania, a także trzy ciężkie starcia z bossami. Dodatek nie zmienia zasad zabawy i wciąż przemy przed siebie, eliminując wszystko, co stanie nam na drodze.

  1. Więcej o grze Dead Cells: Return to Castlevania

Nasze oczekiwania

Nadchodzący dodatek do Dead Cells jawi mi się jako crossover idealny. Z jednej strony mamy studio Motion Twin, które przy produkcji swojego dzieła inspirowało się klasycznymi odsłonami Castlevanii. Z drugiej ikoniczne elementy serii Konami – lokacje, bohaterów, ich ruchy, broń, a nawet muzykę – mające teraz trafić do gry Francuzów. Nie muszę chyba dodawać, że pasują do niej jak ulał. Ciekaw jestem, jak deweloper powiąże wampiry z dotychczasowym lore’em Dead Cells. Ponadto nie mogę się doczekać, by ponownie wcielić się w Richtera Belmonta (tak, będzie taka możliwość!). Mam tylko nadzieję, że nie jest to ostatnie DLC, jakie otrzyma ten świetny „rogalik”.

Hubert „hexx0” Śledziewski

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę marca 2023 czekasz najbardziej?

Wo Long: Fallen Dynasty
5,3%
Forza Horizon 5: Rally Adventure
3,3%
The Sims 4: Razem raźniej
0,8%
Stellaris: First Contact
1,9%
The Great War: Western Front
29,9%
Dead Cells: Return to Castlevania
0,9%
Terra Nil
1,2%
Crime Boss: Rockay City
2%
Resident Evil 4
24,7%
Bleak Faith: Forsaken
2%
The Last of Us: Part I (PC)
24%
Mighty Doom
0,3%
Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon
0,8%
WWE 2K23
1,2%
Contraband Police
1,7%
Zobacz inne ankiety
Resident Evil 4

Resident Evil 4

Terra Nil

Terra Nil

Wo Long: Fallen Dynasty

Wo Long: Fallen Dynasty

Forza Horizon 5: Rally Adventure

Forza Horizon 5: Rally Adventure

WWE 2K23

WWE 2K23

The Sims 4: Razem raźniej

The Sims 4: Razem raźniej

Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!
Gry lutego 2023 - miesiąc prawdziwej obfitości!

W lutym nikt nie powinien kręcić nosem na niedobór premier. Nie brakuje debiutów większych gier, jak i tych mniejszych produkcji. Zdecydowanie jest w czym wybierać, chociaż kandydata na grę roku chyba tutaj nie znajdziecie. Ale kto wie?

Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku
Gry stycznia 2023 - spokojne otwarcie nowego roku

Rok 2022 dostarczył nam kilka znamienitych produkcji, więc pozostaje trzymać kciuki, aby nowy rok okazał się co najmniej równie dobry, jak nie lepszy! Styczeń pod tych względem nie jest przełomowy – to miesiąc, w którym odetchniemy i odpoczniemy.

Gry 2023 roku, na której najbardziej czekamy - wybór redakcji
Gry 2023 roku, na której najbardziej czekamy - wybór redakcji

Zagrywając się jeszcze w produkcje z tego roku, myślami wybiegamy już do przyszłorocznych, potencjalnych przebojów. Już w pierwszym kwartale 2023 roku powinniśmy zobaczyć wiele z nich – oto więc ranking najbardziej oczekiwanych gier redakcji GRYOnline.pl.