Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Źrodło fot. Owlcat Games
i
Publicystyka 6 listopada 2022, 11:30

Nadchodzące gry RPG, na które nie czekacie, a powinniście

Nadchodzące miesiące będą wypełnione premierami. Nie wszystkie gry RPG da się jednak zauważyć. Na poniższej liście znajdziecie tytuły RPG, które warto mieć na uwadze.

Świetnych RPG nigdy za wiele. W natłoku różnych premier łatwo jednak przegapić wyjątkowo interesujące tytuły. W poniższym zestawieniu znalazły się remaki, koktajle gatunkowe oraz RPG dla prawdziwych weteranów zaprawionych w boju. Na pewno każdy wyszuka tu sobie coś interesującego i taki przyświecał nam cel. A parafrazując wypowiedź użytkownika dzla dotyczącą poprzedniej listy: zapamiętajcie sobie te tytuły, bo jeszcze o nich usłyszycie na GOL-u.

Wartales

Wartales; Shiro Games - Nadchodzące gry RPG, na które nie czekacie, a powinniście - dokument - 2022-11-08
Wartales; Shiro Games
  1. Data premiery: 1 grudnia 2021 (Early Access)
  2. Platforma: PC (Steam)

Niedługo minie rok, od kiedy Wartales wylądowało w Early Accessie i wciąż jest rozwijane. W marcu została dodana nowa aktualizacja Bagna Haragu, a w październiku Wspaniały Gosenberg. W obu przypadkach pojawiły się nowe lokacje, nowe zadania, nowi bohaterowie, a także umiejętności i zwiększony poziom doświadczenia. Twórcy wciąż pracują nad swoją grą, uzupełniając ją o nową zawartość.

W Wartales nie jesteśmy żadnymi bohaterami. Podróżujemy jako najemnicy, przyjmujemy kontrakty i po prostu staramy się przetrwać w niebezpiecznym otwartym świecie. Tytuł ten uzupełniony został o taktyczne starcia z bandytami lub dzikimi zwierzętami – wygrywać je pomoże zdobywanie nowego sprzętu oraz ulepszanie obozu udostępniającego narzędzia potrzebne do przetrwania.

  1. Więcej o grze Wartales

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Kto robi najlepsze gry RPG?

Azjaci
7,6%
Europejczycy
88,2%
Amerykanie
4,2%
Zobacz inne ankiety
Wartales

Wartales

Robin Hood: Sherwood Builders

Robin Hood: Sherwood Builders

Colony Ship

Colony Ship

The Wayward Realms

The Wayward Realms

Witchbrook

Witchbrook

11 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2022 roku lub później
11 ciekawych gier MMORPG, w które zagramy w 2022 roku lub później

Gatunek MMORPG wciąż czeka na swój renesans. Nadchodzące produkcje prawdopodobnie nie zrewolucjonizują rynku, chociaż kilka z nich może okazać się przyjemną alternatywą dla leciwych już klasyków. Wszystkim nam przyda się powiew świeżego powietrza!

10 gier jRPG, od których warto zacząć przygodę z gatunkiem
10 gier jRPG, od których warto zacząć przygodę z gatunkiem

Chcesz rozpocząć przygodę z grami jRPG, ale się na nich nie znasz? Oto nasze zestawienie 10 japońskich RPG-ów, od których warto zacząć przygodę z gatunkiem.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście
Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.