Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 31 sierpnia 2022, 15:00

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

UFO w grach - od „śmiesznych ludzików” do krwiożerczych bestii

Kosmitów w grach spotykamy naprawdę sporo. Mają też wiele różnych form, począwszy od uroczych i zabawnych, a na okrutnych i przerażających kończąc. Zebraliśmy dla Was najlepsze z nich.

Gry to jedyna forma rozrywki pozwalająca nam na wcielenie się w kosmitów. Lub, z drugiej strony, na stanięcie do walki przeciwko nim. Przekłada się to bezpośrednio na samą rozgrywkę i jej atrakcyjność, dając twórcom możliwość popuszczenia wodzy fantazji. W grach znajdziemy zarówno sympatycznych przedstawicieli obcych, jak też bardziej groźnych i przerażających przybyszy z kosmosu. Zebraliśmy dla Was kilka najbardziej wyróżniających się przykładów.

Więcej na temat gry Destroy All Humans! 2: Reprobed znajdziecie w naszym hubie.

Destroy All Humans! 2: Reprobed

  1. Gdzie ci obcy? Obcym jest nasz protagonista, Crypto.
  2. Twórcy: Black Forest Games
  3. Platformy: PC, PS5, XSX/S
  4. Data premiery: 30 sierpnia 2022

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier z udziałem kosmitów jest Destroy All Humans!. Pierwsza odsłona nie tak dawno temu otrzymała remake, który został ciepło przyjęty. Częściowo pewnie dlatego, że nie ma zbyt wiele gier z tak lekkim poczuciem humoru i pozwalających na równie niezobowiązującą rozwałkę.

Tak to już jednak jest, kiedy ma się do czynienia z takimi postaciami jak Crypto. Protagonista kultowej serii to cwaniaczek, którego zadaniem jest wyciągnięcie od ludzi cennego DNA potrzebnego do podtrzymania życia jego rasy. Tak przynajmniej było w „jedynce”. W drugiej części sytuacja jest nieco inna. Nasz pocieszny kosmita mści się na wszystkich za zniszczenie jego statku-matki.

Po odświeżeniu pierwszej części również „dwójka” doczekała się nowej edycji. Destroy All Humans! 2 Reprobed zadebiutowało kilka dni temu, 30 sierpnia, dając nam jedną z niewielu szans na wcielenie się w typowego kosmitę – czy raczej przedstawiciela najpowszechniejszego wyobrażenia o przybyszach spoza Ziemi. Jeśli spodobała Wam się pierwsza odsłona, to i w tym przypadku będziecie się dobrze bawić.

Prey

Prey

XCOM 2

XCOM 2

Obcy: Izolacja

Obcy: Izolacja

Mass Effect: Edycja legendarna

Mass Effect: Edycja legendarna

NieR: Automata

NieR: Automata

Dead Space (2008)

Dead Space (2008)

Destroy All Humans! 2: Reprobed

Destroy All Humans! 2: Reprobed

Earth Defense Force 5

Earth Defense Force 5

Nostalgiczna przyszłość - dlaczego kochamy retrofuturyzm?
Nostalgiczna przyszłość - dlaczego kochamy retrofuturyzm?

Retrofuturyzm obecny jest w filmach, literaturze oraz oczywiście w samych grach. Premiera odświeżonego Destroy All Humans! 2: Reprobed to w końcu dobra okazja, by się na chwilę zatrzymać i spojrzeć w kierunku przeszłości.

Gry, w których możemy być tym ZŁYM
Gry, w których możemy być tym ZŁYM

Nie samymi cnotliwymi bohaterami gry wideo żyją. Niektóre z nich pozwalają graczom wcielić się w postacie złowrogie, nikczemne, o bardzo niemoralnych pobudkach. I właśnie o takich produkcjach dziś sobie opowiemy.