Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 30 lipca 2022, 11:00

Gry sierpnia 2022 - jest w co grać w te wakacje!

Sierpień to miesiąc wychodzący poza schemat. Niby sezon ogórkowy w pełnym rozkwicie, ale jakimś cudem znalazło się miejsce na kilka naprawdę interesujących premier. Nikt więc nie powinien narzekać, że podczas wakacji nie ma w co grać!

Wyznam szczerze, że nie podoba mi się sierpień. Nie dlatego, że brakuje w nim premier dobrych gier, tylko dlatego, że jest wręcz odwrotnie! Będzie ich całkiem sporo, a ja chciałem wykorzystać letni czas do nadrobienia growych zaległości. Tych od początku roku nazbierało się dużo, zwłaszcza jeśli chodzi o „indyki”, więc mam twardy orzech do zgryzienia – za co się tu zabrać? Wam również życzę tylko takich problemów i dylematów w te wakacje.

Hard West 2

Data premiery: 4 sierpnia 2022

INFORMACJE

  1. Gatunek: strategia
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: nie znamy

„Dwójka” będzie lepsza od „jedynki”?

Kojarzycie Hard Westa z 2015 roku? To taktyczna strategia turowa, która przez nasz portal została nawet całkiem wysoko oceniona. Dlatego pozostaje liczyć na to, że kontynuacja doczeka się jeszcze wyższej noty, a wtedy więcej osób sięgnie po nasz rodzimy produkt. Zwłaszcza że za drugą część odpowiada inny zespół, więc kto wie, może wyjdzie to Hard Westowi 2 na dobre?

Polski „Dziwny Zachód” powraca!

Hard West 2 podkręca klimat Dzikiego Zachodu, dodając do niego elementy fantastyczne. Mamy tu głównego bohatera rabusia oraz jego bandę zbirów, napad na pociąg i federalne złoto do zgarnięcia. Problem w tym, że podczas prostej akcji gubimy swoją duszę, przy okazji walcząc o przetrwanie. To jednak dopiero początek przygody, a decyzje, które podejmiemy po drodze, wpłyną nie tylko na nas, ale i na naszych towarzyszy.

  1. Więcej o grze Hard West 2

Nasze oczekiwania

Powiem Wam, że ostatnio chodzi za mną porządny western. Może czas nadrobić Pewnego razu na Dzikim Zachodzie albo obejrzeć w końcu ostatnią odsłonę trylogii dolarowej? Liczę, że dobrym pomysłem będzie również wybranie się do świata Hard Westa 2, który do Dzikiego Zachodu dorzuca jeszcze mroczną fantastykę. Na papierze wygląda to jak gra dla mnie, bo widać, że twórcy położyli nacisk m.in. na elementy RPG-owe, a nieliniowa opowieść zapowiada się całkiem pysznie. Tym samym druga odsłona serii powinna okazać się lepsza względem swojej poprzedniczki, która znalazła się poza obszarem mojego zainteresowania. Czyżby czekała nas nieoczekiwana perełka na początku sierpnia? Nie mam nic przeciwko, byleby strategiczne aspekty tytułu nie stanowiły dla mnie zbyt dużego wyzwania, ponieważ preferuję przystępniejszą rozrywkę.

Krzysztof Lewandowski

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę sierpnia 2022 czekasz najbardziej?

Marvel's Spider Man (PC)
24,5%
Saints Row
18,6%
Gloomwood
2,7%
Hard West 2
27,6%
Destroy All Humans! 2: Reprobed
2,5%
Two Point Campus
4,3%
F1 Manager 2022
7,6%
Cult of the Lamb
5,9%
Thymesia
4,1%
Immortality
2,2%
Zobacz inne ankiety
Saints Row

Saints Row

Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man

F1 Manager 2022

F1 Manager 2022

Gloomwood

Gloomwood

Two Point Campus

Two Point Campus

Destroy All Humans! 2: Reprobed

Destroy All Humans! 2: Reprobed

Hard West 2

Hard West 2

Najlepsze darmowe gry 2023 roku - top 100 gier free-to-play
Najlepsze darmowe gry 2023 roku - top 100 gier free-to-play

Zastanawiasz się w co zagrać? Oto gry free to play, na które warto zwrócić uwagę. Zebraliśmy w jednym miejscu top 100 najlepszych darmowych gier.

Najlepsze gry 2022 roku - lista hitów tego roku
Najlepsze gry 2022 roku - lista hitów tego roku

Przedstawiamy najlepsze produkcje 2022 roku, które wydano do tej pory. Artykuł jest cyklicznie aktualizowany o kolejne warte uwagi pozycje.

Gry września 2022 - premiery wchodzą w rok szkolny z przytupem
Gry września 2022 - premiery wchodzą w rok szkolny z przytupem

Wrzesień to miesiąc otwierający rok szkolny, a także zamykający sezon ogórkowy w branży gier. Teoretycznie gracze powinni mieć mniej czasu na testowanie nowości, ale w praktyce zawsze znajdzie się godzinka, aby sprawdzić, co w trawie piszczy.