Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 30 lipca 2022, 11:00

Gry sierpnia 2022 - jest w co grać w te wakacje!

Sierpień to miesiąc wychodzący poza schemat. Niby sezon ogórkowy w pełnym rozkwicie, ale jakimś cudem znalazło się miejsce na kilka naprawdę interesujących premier. Nikt więc nie powinien narzekać, że podczas wakacji nie ma w co grać!

Wyznam szczerze, że nie podoba mi się sierpień. Nie dlatego, że brakuje w nim premier dobrych gier, tylko dlatego, że jest wręcz odwrotnie! Będzie ich całkiem sporo, a ja chciałem wykorzystać letni czas do nadrobienia growych zaległości. Tych od początku roku nazbierało się dużo, zwłaszcza jeśli chodzi o „indyki”, więc mam twardy orzech do zgryzienia – za co się tu zabrać? Wam również życzę tylko takich problemów i dylematów w te wakacje.

Hard West 2

Data premiery: 4 sierpnia 2022

INFORMACJE

  1. Gatunek: strategia
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: nie znamy

„Dwójka” będzie lepsza od „jedynki”?

Kojarzycie Hard Westa z 2015 roku? To taktyczna strategia turowa, która przez nasz portal została nawet całkiem wysoko oceniona. Dlatego pozostaje liczyć na to, że kontynuacja doczeka się jeszcze wyższej noty, a wtedy więcej osób sięgnie po nasz rodzimy produkt. Zwłaszcza że za drugą część odpowiada inny zespół, więc kto wie, może wyjdzie to Hard Westowi 2 na dobre?

Polski „Dziwny Zachód” powraca!

Hard West 2 podkręca klimat Dzikiego Zachodu, dodając do niego elementy fantastyczne. Mamy tu głównego bohatera rabusia oraz jego bandę zbirów, napad na pociąg i federalne złoto do zgarnięcia. Problem w tym, że podczas prostej akcji gubimy swoją duszę, przy okazji walcząc o przetrwanie. To jednak dopiero początek przygody, a decyzje, które podejmiemy po drodze, wpłyną nie tylko na nas, ale i na naszych towarzyszy.

  1. Więcej o grze Hard West 2

Nasze oczekiwania

Powiem Wam, że ostatnio chodzi za mną porządny western. Może czas nadrobić Pewnego razu na Dzikim Zachodzie albo obejrzeć w końcu ostatnią odsłonę trylogii dolarowej? Liczę, że dobrym pomysłem będzie również wybranie się do świata Hard Westa 2, który do Dzikiego Zachodu dorzuca jeszcze mroczną fantastykę. Na papierze wygląda to jak gra dla mnie, bo widać, że twórcy położyli nacisk m.in. na elementy RPG-owe, a nieliniowa opowieść zapowiada się całkiem pysznie. Tym samym druga odsłona serii powinna okazać się lepsza względem swojej poprzedniczki, która znalazła się poza obszarem mojego zainteresowania. Czyżby czekała nas nieoczekiwana perełka na początku sierpnia? Nie mam nic przeciwko, byleby strategiczne aspekty tytułu nie stanowiły dla mnie zbyt dużego wyzwania, ponieważ preferuję przystępniejszą rozrywkę.

Krzysztof Lewandowski

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę sierpnia 2022 czekasz najbardziej?

Hard West 2
27,8%
Marvel's Spider Man (PC)
24,2%
Saints Row
19%
F1 Manager 2022
7,5%
Cult of the Lamb
6%
Two Point Campus
4,4%
Thymesia
4%
Gloomwood
2,6%
Destroy All Humans! 2: Reprobed
2,4%
Immortality
2%
Zobacz inne ankiety
Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man

Two Point Campus

Two Point Campus

Hard West 2

Hard West 2

Saints Row

Saints Row

F1 Manager 2022

F1 Manager 2022

Destroy All Humans! 2: Reprobed

Destroy All Humans! 2: Reprobed

Gloomwood

Gloomwood

Najlepsze gry 2022 roku - lista hitów tego roku
Najlepsze gry 2022 roku - lista hitów tego roku

Przedstawiamy najlepsze produkcje 2022 roku, które wydano do tej pory. Artykuł jest cyklicznie aktualizowany o kolejne warte uwagi pozycje.

Gry czerwca 2022 - nie taki znowu sezon ogórkowy
Gry czerwca 2022 - nie taki znowu sezon ogórkowy

Wszystko wskazuje na to, że zaczyna się ten czas w branży, gdy brakuje głośnych premier i musimy zadowolić się tym, co jest. Wbrew jednak pozorom w czerwcu plony mogą okazać się niezwykle obfite! Zwłaszcza jeśli chodzi o gry indie.

Najlepsze darmowe gry 2022 roku - top 100 gier free-to-play
Najlepsze darmowe gry 2022 roku - top 100 gier free-to-play

Zastanawiasz się w co zagrać? Oto gry free to play, na które warto zwrócić uwagę. Zebraliśmy w jednym miejscu top 100 najlepszych darmowych gier.